Форумџика на годината 2020

Теоријата За Биг Бенг (The Big Bang Theory)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Sparks, 27 декември 2010.

 1. talentirana

  talentirana Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2011
  Пораки:
  163
  Допаѓања:
  130
  Пол:
  Женски
  Мене ова епизода ми е една од многуте омилени а исто така добра ми беше и од 2 сезона 5 епизода кога Шелдон го учат да вози. http://www.youtube.com/watch?v=r6MfwLhA ... detailpage
  А најинтересен момент ми е Раџ кога пее, е на ова се имам пресмеaно
  http://www.youtube.com/watch?v=PCXMpOW4 ... detailpage
   
 2. drugarka

  drugarka Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2011
  Пораки:
  1.225
  Допаѓања:
  4.325
  секој петок од сабајле - кафе и нова епизода! Врв ми е од сите TV-shows Што ги гледам! :)
   
 3. so4nti2u

  so4nti2u Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2010
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  16
  Омилена серија :inlove:
  Шелдон ми е hilarious :rofl: Не можам да издвојам насмешна сцена, сите ми се! Ејми ми стана еден од омилените ликови, а Рааџ ми е срце! :rofl: Едвај чекам да дојде четврток(ние дури во петок) за нова епизода :)
   
 4. so4nti2u

  so4nti2u Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2010
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  16
  Новата епизода :rofl: :rofl: :rofl:

  ах Шелдон, Шелдон! Па девојчето ти се нудеше на тацна :D Али добро, имаше напредок, стаса до галење :D

  Урнебесна епизода! :rofl:
   
 5. Miss666

  Miss666 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  1.071
  Допаѓања:
  2.459
  Пол:
  Женски
  Ух, ама навистина е премногу јака серијава :D Си го обожавам Шелдон,ептен ми е срцка може и девица да е во серијава што е толку педантен?! Како и да е мислам дека на секој што ја нема гледано најтопло им ја препорачувам да си ја изгледаат и да видат што всушност претставува хумор :)
  Шелдон Купер рулз :inlove:
   
 6. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.747
  Допаѓања:
  22.391
  Пол:
  Женски
  Искрено и мене ми дое преку к*р од Ејми, ја отупеа и дефинитвно ми е јатапа лик од сите, дури и Бернадет ми е поекста! Шели како и обично не го коментирам, али мораат малце да го ушемаат Ленард, некако ми се губи од време на време! Исрено последнава епизода беше малце тапа, особено во споредба со претходната, се помочав на последната сцена кога шели му излезе од тросед, па и фацата :lol:
  Раџ човеку ќе прозбориш ли некад, колку му треба да се опуши па 100 години ги знае :P
   
  На Trendafilka му/ѝ се допаѓа ова.
 7. talentirana

  talentirana Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2011
  Пораки:
  163
  Допаѓања:
  130
  Пол:
  Женски
  Значи секоја епизода ми е појака и појака.Во 9тава епизода од 5 сезона Шелдон заклучува дека има фобија од птици.И како и секогаш почува да експериментира за да ја избрка од неговиот прозор....Хахахаха...значи серијава стварно никогаш не станува досадна...
   
 8. passion.for.fashion

  passion.for.fashion Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 мај 2010
  Пораки:
  391
  Допаѓања:
  84
  Сум се пресмеала на овој дел... хахаха :D :D :rofl:
   

  Прикачени фајлови:

  • 364592_700b.jpg
   364592_700b.jpg
   Големина на фајлот:
   150 KB
   Прегледи:
   110
 9. tigerlady

  tigerlady Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  1.588
  Допаѓања:
  5.143
  Конечно ја изгледав најновата епизода. Најдобра од оваа сезона :D
  Шелдон и Ејми во врска.......Relationship agreement
  .
   
 10. talentirana

  talentirana Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2011
  Пораки:
  163
  Допаѓања:
  130
  Пол:
  Женски
  Па дури ја натера да го потпише агриментот. хахаха
   
 11. joelle

  joelle Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2010
  Пораки:
  1.117
  Допаѓања:
  2.351
  ах серијава е моја нова љубов.

  значи почнав да ја гледам минатата среда и веќе сум на средина на 3та сезона. така слатко си се смеам значи неможам да ви опишам. мислам дека е прекрасна. интересен концепт , интересни ликови и луда забава.

  се разбира најинтересен лик ми е шелдон.

  се надевам дека ќе продолжат да снимаат бидејќи серијава е priceless
   
 12. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  3.289
  Допаѓања:
  1.814
  Пол:
  Женски
  Значи серијава ме изнасмејува нон-стоп. Се заразив со неа, буквално 3-4 епизоди на ден гледам :wasntme:

  Најсмешно до сега..
  http://www.youtube.com/watch?v=BZNLFw8_pDM
   
 13. smooch

  smooch Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  3.415
  Пол:
  Женски
  Една од најинтересните серии, дефинитивно. Имам гледано епизоди ама онака измешано, и сега почнав по ред. За ден ипол ја изгледав 1 сезона, чекам нов интернет следниот месец, за другите сезони.
  Омилен лик ми е Шелдон, најинтересен и баш ми е сладок.
  Омилени сцени:
  http://www.youtube.com/watch?v=Wav-mP9EUMc

  и http://www.youtube.com/watch?v=sIp77PUvLTE. 11 епизода од 1 сезона е мојот фаворит !
   
 14. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.325
  Допаѓања:
  75.633
  Пол:
  Женски
  Кревам два прста, и се вбројувам во многуте пациентки во темава со иста дијагноза - го сакам Шелдон и тачка. :angel:
   
  На Akana, Speechless и Ema.Sk им се допаѓа ова.
 15. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  3.289
  Допаѓања:
  1.814
  Пол:
  Женски
  и тој, ама мајке ми и Ленард не е за фрлање. :wasntme:
   
 16. EmGreen

  EmGreen Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 август 2011
  Пораки:
  337
  Допаѓања:
  188
  Убедливо серија со најоргинален хумор во последно време. Прекрасна е серијава,имаат многу добар концепт, ликовите им се одлично одбрани, од епизода во епизода се по навлечена сум на нив. Да не се повторувам со сите пред мене Шелдон е генијален лик, наомилен од сите дефинитивно. А Ејми за чудо ептен се уклопи во серијава. Лудница е кога се труди да заведе а мулево абер нема :D

  how could this human being be gay ;( Море среќа, нема да можеше глава да крене од жени :D
  [​IMG]
   
 17. Akana

  Akana Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2011
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  93
  Најомилената серија и се разбира Шелдон :rock: bazinga!

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 18. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.747
  Допаѓања:
  22.391
  Пол:
  Женски
  Вечерва е новава епизода, т.е на нет сигурно тек утре сабајле :)
  Амн претераа со паузава, ќе забораам што била последна епизода додека дадат нова.
  Инаку ќе биде јако, во наредниве,
  за едно 3 епизоди ќе се смират Ленард и Пени, т.е ќе размислувале да се смират, различно пишуваше, дај боже :clap: ќе видиме :)
   
  На Speechless му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Tenkai

  Tenkai Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  2.316
  Допаѓања:
  1.899
  Една од најдобрите серии што ги имам гледано, всушност е втора на списокот.

  Да не беше Шелдон и неговите реакции, теории (кои всушност не ги разбирам) и објаснувања, воопшто немаше да ја гледам серијава бидејќи како што реков не разбирам ниту збор од нивните теории поврзани со физиката.

  Плус актеров, Jim Parsons многу добро си ја врши работата. Баш му прилега улогава. Срце ми е.

  Long live Sheldon Cooper.
   
  На Mishela му/ѝ се допаѓа ова.
 20. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.198
  Допаѓања:
  49.486
  Пол:
  Женски
  На 19ти излегува нова епизода. :)
  И јас сакам да се смират, ќе биде интересно за гледање. :)