1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Тепачка помеѓу женски

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од J.Lo91, 26 октомври 2011.

 1. J.Lo91

  J.Lo91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2011
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  14
  Која е најчестата причина поради што женските се тепаат ? :)
   
 2. Mimche.B

  Mimche.B Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2011
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  13
  ваљда ради мушко .. незнам. хаха или па оваа јадела гомна онаа јадела гомна..па се силат праат фрки.. али според мене паметните спуштаат со зборови.. нема потреба од "бич фајтинг"
  :)
   
 3. K.Mari4ka

  K.Mari4ka Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2011
  Пораки:
  1.457
  Допаѓања:
  1.559
  Пол:
  Женски
  се напиле и ќе се тепаат, по селско од женска тепачка здравје, сигурно за машко, за шо и да е мене тоа ми е најселско
   
  На Twinkles и WhiteButterFly5 им се допаѓа ова.
 4. De-lovely

  De-lovely Популарен член

  Се зачлени на:
  9 септември 2010
  Пораки:
  722
  Допаѓања:
  932
  Можеби затоа што немаат основна култура или пристоен вокабулар или доволна толерантност да се разберат со говорот, кој претставува средство за комуникација со помош на кое, јас лично барем, си ги решавам проблемите. :)

  Воопшто физичкото насилство е одлика на нецивилизирани луѓе, а и јас не знам зошто некој би се тепал со некого, па и за машките кога станува збор. Писс 8)
   
  На turbulentno, Foreveryoungiwannabe, iloveyou29 и 2 други им се допаѓа ова.
 5. LilBaby

  LilBaby Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  3.458
  Допаѓања:
  7.886
  Зошто.
  Многу комплексно прашање.
  Сигурно до тепачката дошло поради некоја причина. Овие помаливе клинки ајде така да ги наречам зошто за мене се клинки 12,13 годишни кои ги гледам како се тепаат ради „јадење гомна“, па сега решиле да се „курчат“. Најчесто конфликтот почнува вака:
  Дотичната особа А јаде гомна за дотичната особа B. Притоа ја оцрнува кај стигне, на кого стигне. Така ненадејно, толку случајно, овие одма да ја подбуцнат дотичната особа B дека некоја млада госпоѓица „сере“ за нејзе. Девојката „напиздува“ и тука паѓаа зборови ужасно тешки: „Мајката у пи*ка ќе и ја еб*м, ќе и ја пукнам фацата, од косата метла ќе напраам...“.
  Доаѓа до такознавата ФЕРКА, дами и господа. Се прави широк круг на сеирџии, од 100тина души, дури и се трча да се фати место, оти од гужвата ништо нема да видиш. Ако можеш успат ќе земеш и семки или сончоглед(што стварно сум видела), па ако нешто си пропуштил ќе ти прераскажат. Почнува со позната реченица:„ШТО СИ ЈАДЕЛА ГОМНА ЗА МЕНЕ А?!“. Тука правдања милион ќе слушнеш, па го имаш такозваното “буткање“ т.е отфрлување со двете раце на противникот. Па се фаќаат за коси, лета некоја клоца, тука доаѓаат познатите Алфи во друштвото, откако се испотепале цуриве крвнички, им се изнасмеале, па ај да собереме што останало. Летаат пцовки уште. Сите се ку*ви, нели. Мајките којзнае што праат од страна и истите муабети.
  Море еднаш што видов. Девојчево извади искуцани муабети од мсн, како еднава ја кудела другава кај некоја 3та особа. Кога излезе со фактите, на! Правник, него како. :clap:

  Што сака писателот да каже? :^)
  Ќе кажам дека никогаш не сум се тепала, но сум била натепана па колку сум можела сум вратила онака во одбрана. Не знам да се тепам, но тоа не значи дека сум многу мирољубива. Мене устата многу ми збори, па можам да лупнам све и свашта за некого, некогаш и да не е вистинито, во нервоза ама баш не се контролирам ни најмалку. Тепачкиве женски порано ми биле за пукање сеир нели, пустото балканско никако да не излезе, а сега ми е смешно да го видам тоа. Не знае еден аргумент да каже, ќе се изнареди со пцуења, па ќе се потепа.
  НО, :!: некогаш и треба ќотек како воспитна мерка за сите гомнојадачи и мешачи во туѓи животи, и врски. Чисто да им се покаже кај им е местото. Доле на под.
   
  На MevikaatDori, ku4ence, turbulentno и 7 други им се допаѓа ова.
 6. Saya

  Saya Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2011
  Пораки:
  1.190
  Допаѓања:
  5.551
  Се обидуваат да се изборат за место во царството на ќускиите? Плачат за внимание? Глупи се? Има многу можности.
   
  На MademoiselleB, Twinkles, Neytiri и 3 други им се допаѓа ова.
 7. n.a.t.t.y

  n.a.t.t.y Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2011
  Пораки:
  603
  Допаѓања:
  763
  Mи е гајле зошто, битно сеир да се пука :D
   
  На dolly.doll му/ѝ се допаѓа ова.
 8. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.228
  Допаѓања:
  41.464
  Mа да земат да везат миленца, да видите дали време ќе имаат да се тепаат :D
   
 9. Marilyn-Monroe

  Marilyn-Monroe Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2010
  Пораки:
  1.805
  Допаѓања:
  5.895
  За друго изгледа. :wasntme:

  Не, најверојатно од љубомора зашто чкембе-чорбата на едната појако мирисала од на другата. Или едната се усреќила со поголеми димензии на партнерот.

  Многу опции и еден секогаш точен одговор. ЖЕНИ! |(
   
  На JoxyTheFreak му/ѝ се допаѓа ова.
 10. smiley-32

  smiley-32 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2011
  Пораки:
  532
  Допаѓања:
  511
  машките дефинитивно и љубомората
   
  На Twinkles му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Jojoba

  Jojoba Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 април 2011
  Пораки:
  868
  Допаѓања:
  718
  Еј ако женско не најде причина за нешто, не е женско! Па така и за тепачкиве. На пример причина може да биде, затоа што денес врнело, а оваа му пишала Hi на ЕмЕсЕн на дечкото на другарката на братучедка и и така.
   
 12. The-Queen

  The-Queen Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  2.139
  Допаѓања:
  2.424
  Зошто? Па не знам зошто, си наоѓаат причини, ама знам дека со тоа само си го покажуваат својот проститулок, сакаат да испаднат фаци, демек се степале, а испаѓаат глупи и прости. Се тепаат оти не знаат со зборови да решат, не знаат дека зборовите болат повеќе од шлаканицата или не знам шо.

  Можам само да нагодувам, бидејќи не сум се тепала, нема ни да пријдам со некоја да се степам, не се пуштам на толку ниско ниво. Е сеа ако некоја прва ме удри фала богу нема да ќутам и трпам како мутава, ќе вратам. :)
   
 13. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.674
  Допаѓања:
  7.647
  Одамна немам начекано некоја тепачка, демек повозрасна сум и со такви се дружам :D
  Сакам да гледам како си ги кубат пердувите, ама некогаш ептен жал ми падне. Очајни се и тепачките и сеирџиите, а ретко некој да се најде да ги раздели. Сите сакаат да посматраат, па уште и пуканки бараат. Сигурно кокошките подоцна ќе се покајат, но веќе раката и била пуна влакна.

  А и денес па, се ти е некако потешко... на раат да не можеш да се тепаш! Мобилни снимат од сите страни и право на јутуб. Блесава работа :rofl:

  И јас некогаш сакам да се тепам со некоја :D Да отидеме на некое скришно место и да се измлатеме едно убаво, да се испразнеме и добро да се испотиме. Претходно ќе се договориме кои места да останат недопрени. И да има некоја сила како мојата, да е посилна ќе ме претепа, а ако е послаба жал ќе ми биде. Ама тоа јас нешто шо си мислам... глупости бе! :D

  И да додадам дека еднаш една моја сокласничка се закачи со едно момче :!: , мини тепачка, ништо страшно де и сите почнаа да се дерат: Женска тепачка, женска тепачка... :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
   
 14. LittleDevil

  LittleDevil Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  1.701
  Допаѓања:
  1.919
  Пол:
  Женски
  За што и да избила тепачка помеѓу жени, ниско е. Женско да се тепа? Културата кај е?
  Не викам дека не сум гледала, или пак учествувала во такво нешто (читај, кога бев помала, си имав некои проблеми со 2-3 школски, се лигавеа по мене мојата најдобра другарка) но, како што веќе кажав, за мене е тоа многу ниско и е недостаток на култура и воспитување.
   
 15. zlatapetkova

  zlatapetkova Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  176
  Допаѓања:
  55
  многу примитивно и селски.Нема ништо подолно од тоа да се степам со некоја поготово за машко.
   
 16. Theodora

  Theodora Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  1.505
  Допаѓања:
  5.576
  Пих, ич не сте интересни.
  Јас како мала се тепав и со машки, не па со девојчиња. И онака прописно со клоци и боксови (уште тогаш научив како правилно се мава бокс), а она гребење и кубење коси, не го бива ич и никогаш и не сум го користела...Причини - зошто ми ја урнале кулата од коцки, ми ја скршиле дрвената боичка или истуриле какаото секако ненамерно, а казната била секако намерна.
  Последен пат се степав во основно ме турна едно девојче при играње кошарка регуларно и ја одзедов топката ваљда криво и‘ беше, јас и‘ вратив ми удри шамар и ме изнервира и на крај ја натепав, после станавме многу добри другарки.
  Оттогаш немам вакви активности, чесен пионерски збор.
   
  На Twinkles, booba, x.Daisy.x и 3 други им се допаѓа ова.
 17. zlatapetkova

  zlatapetkova Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  176
  Допаѓања:
  55
  срц тоа е друго.И јас усм се тепала како мала со мои комшивки за моите кукли или за некои такви глуости...али ја зборам за онака баш тепачка на девојки кои се веќе израснати.
   
 18. stefigirl

  stefigirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2011
  Пораки:
  325
  Допаѓања:
  124
  хехехехеехеххехеех тоа е некултура?Не ве разбирам? Никогаш не сте се тепале ЛОЛ!!
  Па вие ако не сте се тепале со некој сте немале право дество!! хахах
  Тоа е еден дел од деството!! и чуството коа кје се вратиш дома со модрици хохооххоо(мене неми се случило тоа )
  Во главно се тепам со машки!(не со девојчинја бидејки сите ми се онака другарки наајј)
  хехех ме потсетија на неколку случкии ххх
  првата е кога се бркав со еден другар по ходници у школо и отидовме у уцилна и ја немав кај да поминам и легнав на земјка нз зш и тој ми ги дрзесхе нозете и му рече на друг другар држи и ја другата нога и овој другата нога ми ја држеше и ја онаква што да прааам коа земав со двете нозе едно кон еден и друга кон вториот една мегју нозе и бришка пак трчаница хахахах (Се надевам дека ме сфативте)
  Се секјавам во четврто одд еден другар нз што ми напраи и ја пак една меѓу нозе(си го бараше и си го доби) И ај чао приајтно мирна душаа )хахахаха
  ии оваа е најдобрата хДЛани бевме излезени надбор со одд и сега јас скшив едно стаклено шише(го треснав од земја) и еден другар ми вика мори шо праиш ти кје дое полиција и ја му викам е да бе кје дое и полсе мии вика КУРВА и ја му доаѓам таму му реков ти мене курва аа а? И коа му влепив една шлаканица плуканка му излезе од уста и му остаив рака на лице хахахахха колку убаво си се чуствував хихихиихихих
  Ххахх и да се пофалам никое машко до сеа ме нема тепано од кога им покажав на секој од нив дека ако си машко не значи дека си посилен од женското п.с девојки не им се плашете на машките скоро сите од нив се КУКАВИЦИ ззз
   
 19. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.346
  Си бев 6то, 7мо одделение и ептен се здружив со едно девојче од друго друштво.По цел ден бевме заедно, наваму-натаму на одмори и другарките нејзини(беа околу 5-6 девојчиња и тоа помали од мене една година :!: ) станаа ептен љубоморни.И така прво почнаа да ја вртат против мене, а кога не им успеа, си одам еден ден накај школо, ми се собраа од позади, едната ме тегне за коса.И така јас поприлично збеснав, особено зашто репчето многу се намачив да си го направам :D и да не останам покуса, вратив :D Кубење, мавање, клоци, боксови, шамари, од се по малку :D :D

  Сега кога ќе се сетам ми е смешно, ама тогаш воопшто не беше.Вакви закачања траеја со месеци, можеби едно 5-6, се додека не не собраа сите со родителите и еден полицаец :D Една од нив беше ќерка на многу актуелна пратеничка тогаш, црвенееше жената таму :D Ден денес кога ќе се сретнеме си упатуваме убиствени погледи, ама фала богу, ништо повеќе од тоа.

  Во основно и средно, ептен беше популарно да се тепаат женски и тоа онака плански и огранизирано, на јавни места, со што поголема публика.За мене тоа беа страшно исфрустрирани девојчиња кои немаа како поинаку да ја покажат силата, а и особено за да го импресионираат спротивниот пол.Бедно.
  И овие со кои што јас и уште две другарки си имавме работа многу често и потоа ги гледав како довикуваат по девојчиња, се тепаат по дискотеки.Распуштеност и пропуст на родителите.
   
 20. SexyLady

  SexyLady Популарен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2010
  Пораки:
  2.793
  Допаѓања:
  3.262
  Пол:
  Женски
  Што ти е ма тебе филмот? Што проблем имаш што си јадела
  гомна :tmi:
  за мене?

  Што ти е ма, кој зборел за тебе? Па за тебе најдов да се замарам...
  Пази што збориш да не те расчукам тука па...“ ШПЉАС! - летна шамарот. ШПЉАС! - одговор на истиот.
  :!: Најчеста причина по мое мислење е (не)лажната информација за некое оговарање
  народски кажано јадење го*на :tmi:
  , добиена од стран извор, која се префрлила од лик на лик како расипан телефон. Едно погрешно слушнато и разбрано: „Таа и таа ме нервира.“, може да еволуира во: „Таа и таа е најголема онаква, ваква, таква. Многу ме нервира, ќе ја расчукам еден ден, ќе видиме после кој ќе се прави важен...“ итн. итн. итн. Луѓето често си прават филмови и ги претеруваат работите - тоа е факт.
  И како што кажа Лил, обавезно се собираат сеирџии да гледаат претстава ин лајф шоуинг, 3Д вержн, у еден круг и врестаат „БИЧ ФАЈТ!“ или нешто слично. Доколку некој немал среќа и се нашол во крајните редови и единствено нешто што гледал било - глави - тогаш останатите му го послужуваат дупло позачинето и пофилмски изрежирано, со Слоу Моушн Ефектс. Некои ќе се најдат да прокоментираат „Ух, ух глеј ги, сељанки!“ попатно превртувајќи ги очите, но сепак уживајќи дека една од д бичс е нивната потенцијална непријателка, па уживаат гледајќи ги боксовите што ги претрпува, а навиваат за другата (која иако можеби не ја знаат). Најтипична Кечер Фајт Поза на понежниот пол е кубење коса - слаба точка на девојка. Притоа фрчат шамари, понекогаш и клоци, а ништо чудно и некој бокс да светне. Па при крај откако тепањето ќе стане досадно, се наоѓаат херои - најчесто момци (на кои останатите сеирџии се восхитуваат и „палат“ како така имаат храброст да се најдат измеѓу жестока крвна борба меѓу ѕверките) и ги разделуваат девојките кои со ококорени очи и стиснати заби сеуште се силат од еден на друг ќош, притоа „широкоградно“ расфрлајќи се со пцовки, закани и колнења.


  Според мене оние кои проблемите ги решаваат по физички пат, сметам дека се недоволно психички и изразно развиени, имаат речник од 5 збора како
  к*рва, сељанка, глупача, тепање...
  и тепањето би им бил најлесниот и најодговарачкиот начин на солуција. Честопати тоа го прават за да докажат ХУЗ Д МЕН, то јест Д ВОМЕН и „да ја спуштат натепаната на ниско ниво“ но и самите тоа си го прават...
  Бедови - само тоа ќе кажам! :!:
   
  На Twinkles и JoxyTheFreak им се допаѓа ова.