1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Тепачка помеѓу женски

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од J.Lo91, 26 октомври 2011.

  1. Bunny05

    Bunny05 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2011
    Пораки:
    260
    Допаѓања:
    124
  2. calliope

    calliope Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    15.989
    Пол:
    Женски
    Кокошки.
    Неможам да не гледам женска тепачка а притоа низ глава да не ми се вртат звуци на кокошка што бега од петелот низ буниште за да не ја прцне.
    Причина: Као јас сум демек фаца из Костолац и никој не смее мене да ми јаде гоВна пошто јас сум нели главна и секој што ке каже спротивно љубомори и треба да биде тепан.
    Мене женските безуспешно пробуваат да ме копираат. Хах, какви кучки, никогаш нема да бидат ни приближно како мене.
    Машките сите ме сакаат затоа што јас сум главна путка у граду, ама неможат да ме имаат пошто јас сум недопирлива зла и луда кучка што ломи срца.
    Talk to the hand please.
    Битни моменат: Што ме гледаш мори краво?
    Битнији одговор: Кој те гледа мори дрољо?
    И следат 3 круга една околу друга т.е. душкање терен и тогаш срипуваат една врз друга и следи (воглавно) промашен прв бокс т.е. fist in the air. :D
    And the rest is history.

    Па кога ке се степаат за машко бе. :D
    Се кубат коси, летаат ванаби клоци...и многу јасно - по дифолт и двете се курви и и двете се во право.
    “Другарска“ багра на двете страни од позади навива, а можно е и да дојде до масовно-навивачка тепачка. А ако и типацот е таму да гледа, обично со прст нема да мрдне да ги смири туку ке ужива во двобојот што се води за неговото височество и ке си го мазни прутот.
    Секако, тука иде и мобиљката со тетрис резолуција за подоцна дотичните тепачици да видат дали им се изместила фЛизурата при тепачката, како и да водат евиденција кој гледал од страна и кој се смеел за да биде ставен на хитлист. По можност истата ке биде закачена на ФБ или ЈуТуб и таму газолижачите на двете ке се поделат и ке викаат како извесната мачкица била најбоља и и` покажала на курвава, па ке се вмешаат и “противничките“ кои ке им кажат да не јадат гоВна кога нивната тигрица била боља и мња мња, ке се закачат нови “непријателки“ и потоа истата прича од почетокот.
     
  3. Juicy

    Juicy Популарен член

    Се зачлени на:
    16 декември 2010
    Пораки:
    1.812
    Допаѓања:
    11.127
    Пол:
    Женски
    Многу ми е тоа селско.
    Во наше школо имаше лани за машки се тепаа,па незнам дали вреди -.-
     
  4. TennisBabe

    TennisBabe Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    591
    Допаѓања:
    364
    Летаат пердуви :rofl:
     
  5. sadangel

    sadangel Популарен член

    Се зачлени на:
    7 март 2010
    Пораки:
    983
    Допаѓања:
    781
    Едноставно одредени личности не се доволно цивилизирани и незнаат мирно со разговор да решат одреден проблем или проблем кој обично не ни постои. Интелегенцијата не им дозволува да сватат колку понижувачки и ниско е тепањето за дечко или па за измислен муабет кој обично е чудо за 3 дена... Во средношколскиот период бев сведок на неколку вакви пресметки кои рака на срце е многу смешно да ги гледаш бидејќи ''тепачите'' скоро и да немаат физички контакт - само павтаат со рацете во воздухот и се црвенеат од нервоза.
    И да моментот е кога ку*ва и вика ку*ва на друга ку*ва... (добар речник нема што) :puke:
     
    На Bunny05 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Towelie

    Towelie Популарен член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2011
    Пораки:
    517
    Допаѓања:
    688
    Тепачка на женски? У бикини,у кал. Што да не? =)
     
    На Magnolija, Beauchamp и JoxyTheFreak им се допаѓа ова.
  7. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    влакно валеше јас на една свадба да не се спукам со една, леле луѓе тогаш се воздржав само од помислата дека на младенците тоа им е волшебниот ден и дека неможам тоа да го направам од причина што не би сакала утре истото на моја свадба да се случи.
    Дечко ми беше девер кај прв братучед, а старосватицата :@ се живо правеше:
    -кога бевме кај младоженецот таа застанала до мене и ми вика, деверот брат ти е? викам не,дечко ми е. и она: сигурно? и се смее, јас се насмеав и викам да сигурно и си продолжив да играм, не сватив ништо озбилно
    -тргнавме по невеста,од невеста у матично - црква и у црква јас се вратив до кола да земам корпата со бонбони,кога типката ја гледам го фатила дечко ми под рака и влагаат у црква :@ :@ :@ да ен бев у црква улицата ќе ја избришев со неа
    влегов у црква му покажувам на дечко ми,тој не реагира (одпосле го прашувам зошто не ја тргна од себе,вика од кај да знам попот не местеше сите,кумот,мене, јас мислев она треба до мене) лелееее збеснав
    -после у ресторан пошто бев деверуша имаше шампањско и за мене и и викам тргни се до дечко ми да застанам, оваа ми се смее и се прави не ме слуша, јас пак културно повторив, оваа пак ми се цери у фаца и пак ништо :swear: леле луѓе се збуткав некако и кога ја турнав со колкот хехехех дури и на цдто се гледа, па више преку глава ми дојде
    -некаде на пола свадба јас станав на забавното , на дечко ми не му се стануваше (ова дечко ми, ми го кажува) му приоѓа она (а јас од далеку приметив,кога тргна накај масата другарките и креваат палци-за среќа) му приоѓа она и му рекла ај да играме (па незнам што да е ,јас како женско не би канела машко ама никогаааш) дечко ми и одговорил јас ако сакам имам девојка со која ќе играм, оваа му рекла батали ја неа,ај со мене. овој пак културно и одговорил,оваа пак рекла: ама ајдее мене никој досега не ме одбил; а дечко ми и одговорил извини ама за се има прв пат, оваа збесна се сврте и се врати на столчето и во тој момент ја како што играв и покажав палец надоле :D абе ме пукна смеа
    -доаѓа време за бидермаерот, и оваа застанува и ми вика: што бараш ти овде, викам па за букетот-јас барем има дечко, а оваа ми вика ај која ќе го фати нејзин да е деверот, а јас сум си професионалче за букети, и и викам ај. ииии го фатив бидермаерот и и викам а сега? оваа се сврте и си отиде
    -тука веќе доаѓа крај на свадбата и дечко ми вика идам јас да ја донесам колата до пред главан врата испотена си да не те пресече, и јас го чекам и се гледам на големо огледало пред самиот излез од ресторанот, а она ми се појавува одпозади во огледалото и вика: да даде господ да ти пукне огледалото, лелелеееее тука јас вртење фаќање за коса, веќе не се додржав,ама тука се погоди тетката на дечко ми(свекрвата од младоженецот-мајка) и ме одтргна, луѓе веќе ми се стемни во тој момент пред очи,знаејќи дека веселбата е завршена, можев да ја заколам жими се :swear:
     
    На creshicka му/ѝ се допаѓа ова.
  8. The.Girl.Next.Door

    The.Girl.Next.Door Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2011
    Пораки:
    99
    Допаѓања:
    18
    поради машко!! глупости живи!! никад не сум се тепала заради машко.. ни не сум пролила ни една солза..а никад нема ни да се деси! според мене не заслужуваат!! а тие што се тепаат заради машко.. имаат мозок? не не ни прв ни последен For the love of god!!
     
  9. Lordi

    Lordi Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2011
    Пораки:
    52
    Допаѓања:
    7
    неодамна едни познанички се тепаа за време на викенд,пред кафич пред сите и тоа многу јако :lol:
     
  10. Ket.Rin

    Ket.Rin Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2011
    Пораки:
    286
    Допаѓања:
    970
    http://kajgana.com/statija_1140.html

    Од најновите олимписки игри на кокошките, и тоа овој пат не само во дисциплината "Кубење коси", туку и во "Кик-бокс". Напредуваат морам да признаам :lol:
     
  11. Princess.S

    Princess.S Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јули 2011
    Пораки:
    763
    Допаѓања:
    652
    Патетика. Не би се тепала за ништо, а не пак за машко! :^) Сега кај нас у школо другарка ми сака да ја тепа една, од глупа причина што на ѕид напишала дека е курва. (као демек не е, има 12год, пие алкохол, сменила едно 2-3 дечковци и сите ги мота на прст) А и двете се слаби. Да и удриш еден бокс со нога и на земја ке падне. |( Јас сум за спуштање ниско со зборови, а не со шамари (ама ако заслужи...).
     
  12. Sienna

    Sienna Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 август 2011
    Пораки:
    83
    Допаѓања:
    25
    Најчесто заради некое машко,завист.. : :x
     
  13. najubava2010

    najubava2010 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    1.619
    Допаѓања:
    4.653
    Јас бев тепач бр.1 во млади дани, и секогаш прва се закачав и со машки и со женски.
    Испраксирана си бев и си немав гајле.
    Последен пат се степав во 6 или 7 одделение со еден другар, зошто не сакајки на физичко ме допре за задникот.
    Тој кутриот стварно не сакал, ама си доби асален ќотек-васпитна мерка, а потоа сите машки од одделението знаеа дека со мене ниту со мојот задник не смеат да се закачаат.
    На женските само што ќе им заржев бегаа, немав можност да ги затепам.

    Но да се разбереме никогаш не сум се ни карала, а не па тепала за некој фраер, оставав фраерите да се тепаат за мене :P .

    Од средно па до денес се трудам конфликтите да ги решам на мирен и пристоен начин, сепак не доликува ниту на маж, а не па на жена да се тегне и влече по улици, дискотеки и сл.
     
  14. angel92

    angel92 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2011
    Пораки:
    1.589
    Допаѓања:
    3.259
    Искрено? ... Тепачка е најглупавото и безвезното нешто што може да произлезе од две девојчиња. Женското треба да знае да се одбрани со зборови а не со тепање. Во склоп на тоа, женското не ни треба да се кара воопшто. ДОКОЛКУ, причина за карање е машко - јас би се повлекла .. Ама ето,мерак им е на машките да гледаат каде што се тепаат женски... малце ненормално ама ајде, мери им памет :)
     
  15. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Нема врска! Жени се тепаат заради завист, љубомора за тоа која има поубави кукли. Озбилно!

    Кога бев малецка, мојата најдобра другарка се викаше М. Уствари до ден денес сме си многу блиски.
    Е само што тогаш бевме г’з и гаќи. И стално излегувавме пред зграда со куклите. Арно ама М. беше многу љубоморна на моменти и постојано ме имитираше, што на мене не ми пречеше се додека еднаш не ми ја фати куклата и не ми ја тресна од земја. Намерно ;(
    А таа ми беше можеби втората кукла која воопшто сум ја поседувала. Сеуште ме боли срце.
    Ја прашав зошто го направи тоа. Ми вели - затоа што е поубава од сите мои 10 кукли.

    И тука она ме закача, јас ја закачам, она мене шамар, јас шамар и почнуваме косите да си ги кубеме - зошто о зошто ли имаше М. кратка, црна, рамна, сјајна ЛИЗГАВА коса? А јас плава, виткана, густа?! Зошто? Го јадев у велико и тоа. Еднаш некој ако ги заплеткаше прстите во моите коси, заплеткани остануваа :(
    Мислам дека сеуште ја чуствувам болката и го слушам вриштењето.

    И тука јас ја добивам силата на Сивиот череп и ја налегнувам М. на земја и ја средувам со боксови во стомак и тука поминуваат едни Циганки и не разделуваат и ни велат и на двете - зошто мури се тепате? Не ли е срамота?! Па ние сме Циганки, ние треба да се тепаме а не вие! Ајде да се смирите сега.
    И низ солзи се смиривме и гушнавме.

    Ете така, еј уште ми е шубе зошто сме се степале :(

    Многу се глупи тие жени кои се тепаат искрено! М. сеуште си ја сакам и сеуште до ден денес се смееме за тоа колку сме биле смотани што сме се тепале како деца за - кукли. За кукли бе?! :D
     
  16. Loritaa

    Loritaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 август 2011
    Пораки:
    395
    Допаѓања:
    661
    Девојките паѓаат на многу ниско ниво кога се тепаат меѓу себе поради дечко или поради било што.
    Интересни се за гледање.Но едно е сигурно,. плитски се во паметот.
    Жално е навистина. :x
     
    На soco му/ѝ се допаѓа ова.
  17. LetsTalkFashion

    LetsTalkFashion Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 декември 2011
    Пораки:
    437
    Допаѓања:
    879
    затоа што се прости, нема ништо попторсто од тоа!
     
  18. patika19

    patika19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    115
    Допаѓања:
    54
    Според мене тепачките се најдолен начин за решавање проблеми. Не сваќам зошто некој би се тепал кога со тоа ништо не се постигнува. Па луѓе сме господ ни дал способност за размислување и зборување, а со разговор се постигнува и се решава се. Само примитивците како единствен начин го гледаат тепањето. Сепак силата е во умот, а не во мускулите :)
     
  19. badem4e

    badem4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 април 2011
    Пораки:
    377
    Допаѓања:
    178
    Пол:
    Женски
    Ауу нема поглупаво од женска тепачка стварно на ништо не личат кога ке се закубат за коси ц ц ..Најчесто причина им е за дечко,се сеќавам кога бев помала летно време беше и излегов на улица што да видам тогаш девојките беа доста постари oд мене па кога фатија да се тегнат,па штикли летаа а дечкото што се тепаа за него застанал и фаќа сеир пола улица блокирана акција во живо :D..Паметна девојка ке утепа со неколку збора а не физички да се пресметува..
     
  20. AnaKarenina

    AnaKarenina Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    5.801
    Допаѓања:
    55.000
    Пол:
    Женски
    Во мојов живот се имам тепано само со сестра ми. И најчесто за глупости, како мали, знаевме да се кубеме за коси и да се клоцаме. Моите уште од тогаш не учеа дека тепачката не е решение, и дека секој проблем може да се реши со разговор.
    Сум била сведок на такви женски тепачки, кои мене лично ми се ептен патетични. Не им доликува на такви млади девојки јавно да се понижуваат, пијани да се влечат и тегнат за коси, додека од страна сите го овековечуваат тој прајслес момент на нивните мобилни и никој ништо не презема за да ги раздвои.
     
    На Rose96 му/ѝ се допаѓа ова.