1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Тепачки

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Unfaithful18, 6 август 2010.

  1. moonlight-girl.55

    moonlight-girl.55 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    1.498
    Допаѓања:
    2.723
    Инаку никогаш не сум се степала со други освен со брат ми :lol: и уште понекогаш се тепаме, ама не е толку страшно :D :D :D ..... Не ми паѓа на памет за дечко да се тепам, а тепачки сум гледала ехееееее многу :D
    Иако можат лесно да ме изнервираат сепак до сега немало некоја причина за да кренам рака или нога на некој :lol: и мислам оти тешко тоа да се случи, бидејќи не сум агресивна личност и не занм што треба човек да ми направи па да му залепам некоја :rofl:
     
  2. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.689
    Допаѓања:
    150.092
    Многу смирено реагирам на секоја провокација,иако од внатре вријам,ама па така другата страна уште повеќе се нервира,па вербални шамари давам ко од шала,тоа е во мој стил.Не е во описот на дама физички да се пресметуваш,а е и примитивно.Но,едно ми рекол татко ми,ако гледаш дека некој сака да те удри,очигледно е,удри прва...и го имам применето...јбг мораше,се збуни,пребледе и се засрами.За ум тоа се вика,плус некои луѓе не се разбираат со зборови...иако пречесто ги оставам да останат неписмени и ограничени,па не се ни расправам.А во типична женска тепачка,тој луксуз бога ми никогаш си го немам дозволено,ниту пак некогаш ќе си го дозволам.
     
  3. girl12

    girl12 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2010
    Пораки:
    651
    Допаѓања:
    43
    Како помала многу често се тепав со брат ми :D .. кубење за коса шамари боксови гребење клоции абе и со перници се мававмедури некогаш и предметилетаа од моја страна (по некое пенкалце тетратче пижамчиња абе од све по нешто :D :D )
    Иначе се имам и тепано со едно машко а со девојчиња се иам тепаноо ухуу и тоа многуу
    иначе стварно некој треба јако да ме испровоцира за да кренак рака на него .. :devil:
    Иначе никогаш не неам тепано за машко а ниту планирам .. :!:
     
  4. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Со брат ми кога бевме мали тоа ни беше игра :lol: Инаку еднаш сум плеснала една типка, ме изнервира, се премаше да се тепа, па и закачив една и си заминав со тресење на раката, болеше у п.м Добро, и на машко му имам еднаш двапати врзано шамар :lol: :$ :lol: :rofl: Другпат не, а за сведок, ехее, сум била често пати, ама одстрана си стојам , не се мешам, имав една другарка во основно немаше со кој не се тепа, уште си има таква навика, велат во БТ ршум правела со тепачки. Искрено на една девоjка стабилна не и доликува :!: мразам мажи што се тепаат за едно пивце па не жени.
     
  5. moonlight-girl.55

    moonlight-girl.55 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    1.498
    Допаѓања:
    2.723
    Леле ова ме потсети еднаш пред едно 6-7 години ...... нешто брат ми ме изнервира како по обично и не сакаше да се тргне од мојата соба и јас заманав со едно пенкало што ми се најде до мене и лелелелеле ....... окото ќе му го извадев на детето за малку ;( .... го погодив точно под окото, за пола сантиметар ќе му влезеше во око и ќе го ослепев детето :x :fubar: која будала сум била ..... фала му на господ ништо не се случи, само на местото кај што го удрив со пенкалото му беше малку помодрено иначе цел живот ќе се каев и знам оти животот ќе ми се сменеше и мене, и нему, и на моите .......
    ;( ;( Затоа од тогаш не мавам по него со никаква таква остра работа, само перници и слично ....
     
  6. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.451
    Пол:
    Женски
    Никогаш не сум се тепала, сила би употребила само доколку треба да се одбранам.
    Не сум се тепала ни си сестра ми , ни со машки , ни со женски...е сега малото шамарче што редовно го добива дечко ми не се рачуна нели :wasntme: Тоа е од љубов :angel:
     
  7. stella83

    stella83 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2010
    Пораки:
    218
    Допаѓања:
    129
    Кога бевме мали со сестра ми многу често се тепавме, мајка ми викаше дека сме како куче и маче. :lol: Инаку во друг случај не сум дигнала рака, против насилство сум, затоа што сметам дека зборовите можат да нанесат многу поголема штета отколку тепањето. А многу од луѓето што ме знаат ми кажале дека "тепам" со поглед, кога некој ќе ме изнервира. :D
     
    На Tavce-gravce му/ѝ се допаѓа ова.
  8. girl12

    girl12 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2010
    Пораки:
    651
    Допаѓања:
    43
    Епа сеа мене ова ке ми биде поука друг пат да не мавам со пенкало .. ама добро е што не си го погодила во око .. :!:
    :*
     
  9. moonlight-girl.55

    moonlight-girl.55 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    1.498
    Допаѓања:
    2.723
    Да го погодев не знам што ќе правев после тоа :x Арно што ништо не биде, а можеше да биде страшно :worried: . Како бев исплашена кога се фати за окото ццццц ... затоа никогаш повеќе со таква работа не мавам, оти за 1 секунда се може да се смени. И ти не мавај по брат ти со такви работи веќе, поарно со перници или со шамари :D Позз :*
     
  10. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.747
    Допаѓања:
    65.195
    Пол:
    Женски
    Јас и брат ми како помали(а и поголеми богами) се кршевме од ќотек. Еднаш за малку раката не ми ја скрши. Ух не знам колку инциденти сме имале вакви, мајка ми ќе полудеше :lol:
    И бидејќи бев вака истренирана и во школо се тепав малку почесто. Ама го јадеа машките :rofl:
     
  11. preetygirl-J

    preetygirl-J Нов член

    Се зачлени на:
    26 мај 2010
    Пораки:
    491
    Допаѓања:
    78
    Kako би испотепала некој во моментов, зашто сум нервозна и би сакала да ја истурам нервозата на некој..Ама нема кого да тепам во моментов... :worried:
     
  12. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.747
    Допаѓања:
    65.195
    Пол:
    Женски
    Прити удри дома по перници, по нешто таму истури нервозата :) Ајде без нервози само. И така ќе помине што и да е :)
     
  13. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    Заборавив да кажам, со брат ми како помали секогаш се тепавме, а знаеме и сега некогаш да изненадиме. :D Иако он секогаш победувал и памтам еднаш цела модрици ме направи дури. |( И еднаш братучед ми го претепав. Многу ме изнервира и го бутнав на земја и го мавав со клоци. :wasntme:
     
  14. annii

    annii Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2010
    Пораки:
    3.325
    Допаѓања:
    5.840
    Како помала се тепав.Имаше тогаш и кубење на коси,мавање шамари,гребење пред се и имаат уште лузни некои од нив,удирање 'боксови'...
    Во последно време не сум се степала со никој и подобро е :) . Имам гледано многу тепачки низ училиште,дури и такви каде што детето има скрешно ребро,рака,заби..
    Треба некој многу добро да ме изнервира,испровоцира за да го истепам :)
     
  15. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    580
    Се тепав во основно, со поголемите мушки..Сега се тепам со зборови, и секогаш победувам нормално хе хе
     
  16. Angelche

    Angelche Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    3.747
    Допаѓања:
    1.358
    Дали некогаш сте се пресметале со некого физички?
    Само со сестра ми, како помала, а со некој друг од страна никогаш, добро братучед ми, ама и тој не се брои како некој од страна нели.
    Колку треба да ви згреши некој или испровоцира за да ве предизвика да го удрите?
    Не паѓам на провокации, можеби внатре во мене вријам, но не дозволувам тоа да се примети.
    Најинтересни се женските тепачки, гребење и кубење за коса :lol: Сум присуствувала на многу такви и тоа најчесто за некој дечко кој фаќа сеир во публика :lol:
    Во училиштето каде што учам, чести се овие кавги и тепачки, па имам можност да гледам и да фаќам сеири. Секоја година мора две-три девојчиња да се испотепаат за некој дечко. Ритуал е тоа. :rofl:
     
  17. Marge

    Marge Популарен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    737
    Допаѓања:
    2.745
    Како помала се тепавме со сестра ми,онака кубење,шамари...ништо страшно...Пред неколку месеци во еден клуб направивме тепачка(срамота :$ ),али стварно не бевме ние виновни (иако сите го зборат тоа,ама не бевме виновни),другарка ми ја нападна една кокошка за ред во WC-то,а јас скокнав да ја бранам и тие кокошките попија по два-три шамари и неколку клоци и ги избација надвор,ама не се откажаа и се собрале 10,а ние бевме само три и не чекале во заседа и кога ни скокнаа...среќа дечко ми и еден негов другар што влегле по нас во WC-то,па ги тргнаа од нас,добро поминавме...па обезбедување,па полиции,па муабети после тоа како ке не тепаат,па закани по фејсбук...милион глупости...али ништо од тоа не се случи,само се закануваа,али во секој случај беше срамота :$
     
  18. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Тепањето со сестра ми не го рачунам, а и не е кој знае какво , ако и дојде нагон да ме тепа и попуштам и на крај јас останувам удрена, иако сум физички појака од неа, можам да ја смачкам :D
    Единстевно што памтам тепачка имав во основно со една типка што ми идеше на нерви, ама не беше кој знае каква тепачка, обична со тргање, мавање, бркање :D , ама типкава вистина претера, ни и правев ни ништо , сама без причина ми се нафрлаше и прва почна и и вратив.Не гледаа само соучениците во паралелка.
    Имам присуствувано на машки тепачки и мразам да се најдам во просторија кај што има тепачка аууф, се ежам од последиците после :D
     
  19. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    се имам најдено во машка тепачка :lol: :lol:
     
  20. Magnolija

    Magnolija Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    1.674
    Допаѓања:
    7.645
    Не сум учествувала во некоја тепачка. Ќе се степам со некоја, и сите други сеир да ми гледаат. Ох, но само јас си знам колку сакам да се тепам. Така кога имам вишок енергија, нека ми дојде некоја прчла-ќе се тепаме. Само никој да не не гледа :D Сум гледала многу тепачки,посебно милувам да гледам женски тепачки. :D :D :D Имам сестра,ама не се тепам со неа. Леле треба со некој да се тепам!