1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Тепачки

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Unfaithful18, 6 август 2010.

  1. butterfly*

    butterfly* Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2015
    Пораки:
    1.562
    Допаѓања:
    1.906
    Пол:
    Женски
    Ne sum se tepala,nitu sakam toa mi e nes glupo da im otvoram tema na razgovor na dr.A sum gledala tepacki i nez zasto no mn mi e strav ko gledam maska tepacka :) a zenskata mi e mn smesna.Se sekavam vo sredno se zakacija dve,i dvete se drzat za kosa moz 1min,i na kraj na ednata i zdosadi :D i zamislete za da se oslobodi ja apna na obraz,imase mn golem griz luzna i ostavi,sreka imase dolga kosa pa taka ja kriese
     
  2. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.148
    Допаѓања:
    76.584
    Пол:
    Женски
    Се степав во шесто одделение, но не ја фатив за коса ниту претав со рацете, туку за врат и право во ѕид :D И не ми приврати девојчето :D
     
    На sugarlips му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Oscar Lady

    Oscar Lady Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2015
    Пораки:
    1.170
    Допаѓања:
    6.347
    Пол:
    Женски
    да, се тепав со една пред 2-3години беше тоа..и за чиста глупост..она прва ми се нафрли..ама оддамна ми се спремаше да ме тепа..ама пошто и е јасно дека не може сама да ме реши, си земала и другарка со неа..
    ејјј браво !
    и ме начека во автобус и ајде излеговме и се тепавме. Хах, бог да чува..ужасна и тешка сељанка беше и си остана..не сакам да се сеќавам на тоаа..
    после моите и беа дома во посета ..
     
  4. N0NamE

    N0NamE Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2015
    Пораки:
    698
    Допаѓања:
    2.136
    Пол:
    Машки
    Како и секој ги имав многу во основно поготово во средно па и по дома со брат ми :P али со тек на време како созреваш сваќаш што е правилно што не.Почнуваш да размислуваш што понатака во животот и дека не си повеќе дете па така и се отргнав од тие работи али никогаш ама баш никогаш не треба да дозволиш некој да те гази.Впрочем и што е тој повеќе од тебе понашај и се и реагирај спрема ситуацијата не избувнувај никогаш прв биди смирен не потпаѓај на провокации бити ти тој попаметниот иако природно сум доста избувлив тврдоглав и не трпам неправда.Овие се зборови на Дедо ми кој ке ги памтам дур сум жив секогаш ми го збореше истото овие негови паметни зборови ми имаат помогнато во 2 случаеви кога буквално дошло до тоа што би рекле 'Нож до Гуша и изиграв паметно со тоа што искочив да бидам јас тој што попуштив.И кога подоцна размислив малце јас инает тој инает никаде не води тоа не сум дете више али утре тој со тој памет може да наиде на некој кој нема да размисли како мене и ке направат некоја беља без да размислат мене ми е доста од тие работи моите тинејџерски луди години поминаа
     
    На sugarlips му/ѝ се допаѓа ова.
  5. arcticmonkey

    arcticmonkey Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2016
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Машки
    два пати бев сведок на насилство машки врз девојчиња ужасна глетка! другарите стоеја он ја удираше силно и тој другиот крв од глава и пушти ми се одеше да скокнам од балконот и да го скршам од ќотек тоа е под сите толеранции викавме полиција со комшиите како секогаш полицијата кој ти знае дали дојде до тогаш ги снема али кога треба да тепаат невини први скокаат затоа мразам тепачки и избегавам а кога е зор се тепам
     
    На sugarlips му/ѝ се допаѓа ова.
  6. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.806
    Допаѓања:
    25.082
    Пол:
    Женски
    Se imam tepano so maski , a so zensko samo verbalni raspravii , od koi nitu edna ne prerasnala vo fizicka , najcesto poradi toa sto drugata strana mi prakjala posrednici da me smiruvaat :D dali slusnale deka samo so maki se imam tepano ili od drugi pricini i den denes ne mi e jasno . Poslednata tepacka ja imav vo prva godina sredno , so eden od vtora godina , koj sakase da me smuva so sila , pa si dobi sto zasluzi :lol: On na mene CUCA 8) a poslednata raspravija so zensko pred dve godini , edno devojce , sto ucese vo moeto sredno , mu se pustase na mm pred mene 8-| koja hrabrost ja imase neznam , i onaka se imavme zamereno od predhodno , mislam bivsiot moj posle mene se fati so nea i ona kao ljubomorna me gleal mene nz sto ok pomina , sea za inaet moj na mm ( patem sin ni bese roden veke ) mu se nafrluva mu pravi muabet , i i rekov otvoreno , vidi vamu , bese so bivsiot , sega i so zenet familijaren covek sakas da bides , samo zatoa sto jas sum so nego ? Do tolku nemas dostoinstvo ? Ako tolku sakas eve ti go ti go prepustam :envy: a mm me smiruva nemoj celo kafule gleda vo nas te molam smiri se :worried: ama ja izreziliv do smrt :D od togas kade i da me vidi , sama ili ne bega od mene kako gjavol od krst :devil: a da posle " teskite " zborovi sto i gi kazav , stanav od kaficot i si zaminav u kola :D
     
    На sugarlips му/ѝ се допаѓа ова.
  7. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.806
    Допаѓања:
    25.082
    Пол:
    Женски
    P.S. Zaboraviv da napomenam , deka i mene mi e nisko i pod nivo da se tepam , ama imalo ekstremni situacii kade so sila si go barale gjavolot pa moralo da se prezeme nekoja merka :devil:
    Inaku dodeka traese moeto brborenje mm stana da ja plati smetkata , a jas ne ja ostaviv devojkata nitu " a " da kaze stanav i si zaminav :devil:
     
  8. Kimberly11

    Kimberly11 Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    6.670
    Допаѓања:
    25.216
    Пол:
    Женски
    Ај кога веќе ми се случи си викам да споделам искуство.
    Ми се случи пред некој ден,бифшата на тој што го сакам ме нападна у ходник со другарка и,сама ме начекаа.. Оваа бесна,бесна дека го сакам и имам шанси кај него ме фатија почнаа да ме маваат одпозади ја дур се свестам што ми се случува откако они прво ме удрија ја и се свртев на бифшава и земав ја буткав ама што да праам ја сама немоќна а пред тебе имаш две крави?! :wasntme: После и реков "Курво!" А она мене "Ороспијо" :puke:
    Значи се степа со мене за машко.. :^) Фактички ја јадев ќотек за него. После јас му кажав што се случи и он рече дека знаел,абе од кај знае појма неам кој му кажал :|
    И реков "Ради тебе е" а он ми рече "sig ne e poradi mene"
    Е ова мене ми се деси (facepalm)
    Ама ок,нема ја да се тепам веќе и да сака она ја ќе ја игнорирам
     
    Последна измена: 30 март 2016
  9. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.597
    Допаѓања:
    155.810
    Пол:
    Женски
    Ајде да си кажам и јас. Не сум тип кој се тепа, не гледам смисла во тоа.
    Ќе се реши проблемот?
    Ќе се нанеси штета на другиот и ќе бидиме среќни ради тоа?

    Не ми држи вода некако.
    Ама јас со тепање почнав од прво. И претежно се тепам со машки зошто тие така се поставиле кон мене (од типот, ти се чепкаат, маваат по газ, обид за цмок), е тука ако цивилизиран разговор не поможиш маваш бе. Во прво секогаш ќе памтам, тоа ми е прва тепачка со било кој, и тоа со дете кое до четврто станавме добри пријатели. Знам дека имав рог на челото со недели, а тој прв почна да плачи пред да дојди наставничката и го гледав збунето и за да не бидам виновна почнав да плачам и јас (не сум цел живот плачка де, ново нешто од пред почеток на средно ми е тоа). :rofl:
    Другите и не се толку сериозни, повеќето вакви работи беа во текот на основно и релативно почетокот на средно зошто за јас да постапам физички мора некој многу, многу, многу, многу да ми стапни на нерва шо мислам дека до одреден степен е тешко да се исполни. Пример бившиот ме имаше изнервирано му залепив шамар и му реков дека ако ми зборни ќе го манам кај шо најмногу го боли и си замина. :wasntme: Во глобала колку и да сум изнервирана и колку да сакам вратот да му го превиткам на некој, разговарам. :shake: Мислам како поинаку би се решил со проблемот? Сигурно не на сила.
     
    На sugarlips и Kimberly11 им се допаѓа ова.
  10. КикиМаус

    КикиМаус Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2016
    Пораки:
    2.135
    Допаѓања:
    17.715
    Растев исклучиво со машко друштво и многу нивни манири ненамерно си ги присвоив.
    Во детството често се тепав, најчесто со машки.
    Последен пат во 1ва средно излупав една шмизла
    И после смирив хормони
    Сега сум мирно девојче :)
     
  11. Daisy10

    Daisy10 Активен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2016
    Пораки:
    92
    Допаѓања:
    94
    Пол:
    Женски
    И јас како тебе израснав со машко друштво, но не се тепав со машки туку со женски а тие ме бранеа ако ми дојдат повеќе другарки на типката што ја тепам:D
     
    На КикиМаус му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Bella.04

    Bella.04 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2016
    Пораки:
    190
    Допаѓања:
    514
    Пол:
    Женски
    Како мала секогаш ја тепав сестра ми ако е поголема 4 години од мене,еднаш и ножот и го искарав:DИ во средно се имам тепано со една женска ама си го бараше:Dсега сум помирна али ако ме изнервира некој тешко него немам многу живци да трпам:D
     
  13. КикиМаус

    КикиМаус Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2016
    Пораки:
    2.135
    Допаѓања:
    17.715
    Мене не ми беа интересни девојчињата
    Знаеа само да кубат, а јас со кратка коса нема што да се искубе кај мене
    Хахаха
    Со машките поише акција имаше :D
     
    На Daisy10 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Daisy10

    Daisy10 Активен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2016
    Пораки:
    92
    Допаѓања:
    94
    Пол:
    Женски
    ахахаххахаха сепак интересно ти било:D
     
    На КикиМаус му/ѝ се допаѓа ова.
  15. biGirl

    biGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    1.118
    Допаѓања:
    2.917
    Пол:
    Женски
    мразам тепачки насилство ...еднаш се имам степано со девојче ко мн мн мали за барбика ...сакаше да ми ја украде
     
  16. shz

    shz Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    5.948
    Допаѓања:
    50.030
    Пол:
    Женски
    Мразам такви работи, тепачки, насилство. Може се да се среде на мирен начин без насилство.
    Не сум таков тип на девојка, никогаш не сум се тепала, а и не сум предизвикувала тепачки.
     
  17. trixy

    trixy Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 мај 2016
    Пораки:
    196
    Допаѓања:
    883
    Пол:
    Женски
    Глупав ми е самиот концепт на тепачка, било женска или машка. Тоа ми е левел "не знам демократски да си ги решам проблемите, ќе пробам на сила да го/ја бутнам".
    Не ми се јасни луѓево што на тој начин туркаат низ животот, ако не да се вратиме во пештера со копје, животинска кожа и се по ред
     
  18. Incule

    Incule Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2015
    Пораки:
    355
    Допаѓања:
    296
    Пол:
    Женски
    Да сум се тепала за различни нешта ама тогаш бев мала
     
  19. Samomarija.056

    Samomarija.056 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 декември 2016
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    258
    Пол:
    Женски
    Сум се тепала 100000 пати .
    Најмногу со машките од училиште од основнодури ехехе .
    На една косата враце и ја дадов не се сеќавам за шо ама после се смиривме :^):^) Пошо ми се извини :D8) На еден ми рече те сакам на чат и му велам не лажи и после на сите раскажал оти ме сакал и го очував :D:D:devil: и му велам уште ме сакаш оди кажи за ќотекот а не овде силен да ми се прајш :$:$
     
    На Incule и Autmn-Queen им се допаѓа ова.
  20. Autmn-Queen

    Autmn-Queen Активен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2017
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    24
    Пол:
    Женски
    Секој ден се тепам , дали со сестра ми дали со брат ми а има и некој дополнителен ++
    Ако ми стапне на живци полесно ќе јади ќотече
    56a3305418d1785c32dfaa3cc38d4092.jpg
     
    На Samomarija.056 му/ѝ се допаѓа ова.