1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Теписи

Дискусија во 'Дом' започната од pink4ever, 5 декември 2010.

 1. pink4ever

  pink4ever Популарен член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2010
  Пораки:
  1.042
  Допаѓања:
  1.012
 2. savana

  savana Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  1.770
  Допаѓања:
  9.566
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Lux и mal.ecka им се допаѓа ова.
 3. d.Darla

  d.Darla Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  661
  Допаѓања:
  160
 4. Tenkai

  Tenkai Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  2.316
  Допаѓања:
  1.904
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На d.Darla му/ѝ се допаѓа ова.
 5. d.Darla

  d.Darla Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  661
  Допаѓања:
  160
 6. Tenkai

  Tenkai Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  2.316
  Допаѓања:
  1.904
 7. BeYourself

  BeYourself Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.485
  Допаѓања:
  2.948
 8. TheCandy880

  TheCandy880 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2010
  Пораки:
  3.992
  Допаѓања:
  6.303
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Divinebutterfly, mal.ecka и sonce777 им се допаѓа ова.
 9. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  3.321
  Допаѓања:
  5.836
 10. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.085
  Допаѓања:
  1.647
  Значи од овие подобри теписи нема што ги викаме ние бушавите :lol: , значи купив еден за во предсобјето каде што под цел ден се влегува се излегува слична шара е како овој на сликава дали ви се верува дека не се познава ни губренци ниту ништо, само да дојдам до кеш веднаш сите ќе си сменам да бидат вакви
   

  Прикачени фајлови:

  На Lux му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.349
  Пол:
  Женски
  Девојки може и да пишувате за нивното одржување.
  Колку пати ги смукате (усисавате), дали ги четкате со нешто, користите смукалка на вода или без , на колку време ги перите (ги носите во перална или сами), некоја ако ги чисти и со влажна крпа какви средства користи и сите ваши “активности“ поврзани со теписите повелете дискутирајте ги тука!
  И поубаво би било во секој пост да има од две до три слики за да може поубаво да се прати дискусијата.
   
 12. stilas7

  stilas7 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  1.049
  Допаѓања:
  694
  Пол:
  Женски
  ние со мајка ми ги чистевме на тој начин што ако има нешто да се помине со правосмукалка на обичен филтер,потоа ако се валкани ги поминуваме со крпа натопена со вода и сретство кое ќе направи пена,на пр.сјај за садови.се поминуваат неколку пати се остава да се излуфтира просторијата и потоа е чисто.ако се солидно одржувани хигиенски теписите преку текот на целата година,тогаш е доволно 1 годишно да се исперат.
   
  На Lux му/ѝ се допаѓа ова.
 13. mileee4

  mileee4 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2011
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Здраво сакам да прашам кој ги има постирано сликите за теписиве и како можам да најдам (кафениот тепих со тиркизни звезди) веб сајт или продавница !
  ве молам за одговор
   
 14. spellbound

  spellbound Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2010
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  1.482
  :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  • Shag-Carpet.jpg
   Shag-Carpet.jpg
   Големина на фајлот:
   37,6 KB
   Прегледи:
   655
 15. guguence

  guguence Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  291
  Допаѓања:
  320
  Пол:
  Женски
  :rofl:
   

  Прикачени фајлови:

  • images (7).jpg
   images (7).jpg
   Големина на фајлот:
   8,2 KB
   Прегледи:
   568
  • images.jpg
   images.jpg
   Големина на фајлот:
   10,2 KB
   Прегледи:
   569
  • egg rug.jpg
   egg rug.jpg
   Големина на фајлот:
   28,2 KB
   Прегледи:
   566
  • images (6).jpg
   images (6).jpg
   Големина на фајлот:
   4,8 KB
   Прегледи:
   569
 16. SarahTayMomsen

  SarahTayMomsen Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2011
  Пораки:
  959
  Допаѓања:
  650
  Јас обожавам теписи со ваков материјал [​IMG] :!:
   
 17. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.085
  Допаѓања:
  1.647
  Јас килимити ги перам еднаш годишно, тие што се во дневниот престој, останатите во ходникот и по скалите може и на две години. За смукање зависи ( кога ќе се направи ѓубре :D). Еднаш во месецот ги освежувам со вениш за килими значи сум презадоволна од ова средство и да се истури нешто, дури и црвено вино ми се има истурено го чисти, или пак со кирбито и со средствата што се специјални за него. Секоја година ги носев да ми ги чистат, но оваа година си ги исчистив сама прво со ариел ги поминав, потоа растворив арис и на крај со омекшувач па не видов некоја разлика од перење дома и перење во специјални продавници.
  Инаку моите килими сите се купени од пластичарската улица и сум задоволна веќе 3 години, мислам дека таму и во продавниците за килими се исти само што во продавниците се со малку попоадуени цени.
  Ајде да не биде темава само со сликички пофалете се ;) од каде се вашите килими.
   
 18. HeelsLover

  HeelsLover Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2011
  Пораки:
  565
  Допаѓања:
  655
  Пол:
  Женски
  Jaс ги перам 1 годишно бидејќи се прават сето со влакна и секакви глупости па да бидат одржани . Премногу сакам некои теписи со шара ама не со претерани шари .
  Баш како овие сакам
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 19. daylight

  daylight Популарен член

  Се зачлени на:
  22 декември 2011
  Пораки:
  3.098
  Допаѓања:
  4.055
  Правосмукуваме со правосмукалката еднаш неделно, а секоја година ги даваме во сервис за перење теписи.

  Од теписите најповеќе ми се допаѓаат белгиските теписи, и штета нема повеќе продавници со поголем избор на такви (мислам на големина и шари) и никаде не гледам еднобојни крем бели теписи, :^) ако некој знае каде има нека каже!
   
 20. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.300