1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Теранова

Дискусија во 'Мода и стил' започната од annie.bt.97, 14 мај 2011.

 1. annie.bt.97

  annie.bt.97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2011
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  17
  Незнам кај вас ама во Битола има ваква продавница.Од таму купувам речиси се што носам..
  Мислења за продавницата,омилени производи и слично... :)
   
  На pupi.girl и musicgirl55 им се допаѓа ова.
 2. musicgirl55

  musicgirl55 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2011
  Пораки:
  189
  Допаѓања:
  56
  terannova

  И јас сум од Битола и секогаш од таму купувам премногу ми се допаѓа.Најмногу ми се допаѓаат маичките со куси ракави и фармерките :D
   
  На pupi.girl и annie.bt.97 им се допаѓа ова.
 3. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.133
  Допаѓања:
  6.033
  terannova

  Се пишува Terranova* многу работи си имам купено од таму и сеуште си купувам :inlove:
   
  На annie.bt.97 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  terannova

  Има доста избор во Теранова, ама ми се чини она што ќе го купиш не вреди за парите... освен ако не начекаш на попуст :D Е тогаш :inlove: Имам неколку работи од таму и си ги носам и носам и носам...
   
  На MarchelineAmaru, annie.bt.97 и zhap4e им се допаѓа ова.
 5. annie.bt.97

  annie.bt.97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2011
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  17
  Можи слики од некои ваши омилени алишта од таму ?? :)
   
 6. Ashling

  Ashling Популарен член

  Се зачлени на:
  19 декември 2010
  Пораки:
  1.228
  Допаѓања:
  2.577
  terannova

  Имам по нешто од таму,маички зимата си најдов за 200 денари, сега пак ги кренале на 600.
  Еве едно мое фустанче од таму. Позади е со гол грб и цело е припиено.
  Сега ќе треба да чекам до Ноември за пак да го облечам -.-
  btw e купено за многу смешна цена 600 денари.
  [​IMG]
   
 7. CharmedGirl

  CharmedGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2011
  Пораки:
  1.420
  Допаѓања:
  1.662
  Пол:
  Женски
  terannova

  Во СК продавницата на Terranova е многу голема и на два ката-на приземје и подрум...Има голем избор, ама јас не купувам често од таму.Имам само две работи од Terranova-еден многу убав сив каиш со топчиња на него и кафеава блузичка со нешто нацртано на неа 8)
   
  На lolita97 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.286
  terannova

  Ах кога ќе се сетам на попустите од пред 4-5 години џабе беше. Плус имаше постојано попусти, сега ем помал попуст ем ретко има сезонски попуст, само класични вонсезонски попусти. Порано на 1 месец е нова колекцијата па потоа одма снижување.
  За жал газдата ја сменил тактиката и не му било веќе исплатливо да има толку големи попусти, кога им се троши облеката и на попуст кој не е толку снижен и сеа имаат нова политика.

  Иначе имам чат пат нешто од теранова купено одамна. Во глобала средношколска мода.
  Така да ако ми треба блуза или нешто апла спортско и покежуал знам да отидам. :)

  Ах да лани гледав пролетта убаво елече ама не ми се даваше 1000ка за едно елеченце малецко. Ај викам на попуст ќе го чекам и онака имаше во сите бои. Дојде попуст и елеченцата ги немаше, се разочарав ги купиле. Одам крај летото и гледам нова роба есенска и ОП ете ги елечињата. Стојат како нова колекција пак по 1000ка ;)
   
 9. love23

  love23 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  912
  terannova

  За овој бренд можам да кажам дека е скап во однос на квалитетот и дека на кило го купуваат на пазарот во Шпанија, може нешто да си купам кога е на попуст инаку нема шанси да купнам пари за гардероба со низок квалитет. Искрено не патам од комплексот дека мора да биде бренд производ, кај нас толку има кинеска гардероба така да истите призводи можат да се најдат многу поефтино. мене ми се има случено да купам маичка 500 денари во бутик во ГТЦ, а истат да ја има за 150 во Шутка и еднаш една друграка ми рече не е толку таа блуза за 150 денари ја има во шутка, тогаш многу непријатно ми падна испадна како да лажам. Така да иако имам финансии не гледам да е бренд бидејќи кај нас фактички не постојат бренд производи се е плагијат и бледа копија на оригиналот.
   
 10. Izaabella

  Izaabella Популарен член

  Се зачлени на:
  13 декември 2010
  Пораки:
  1.303
  Допаѓања:
  7.301
  Пол:
  Женски
  Имам некои партали купувани од таму, претежно ми се од пред една година, зошто сфатив дека стварно алиштата не вредат толку колку што ги плаќаш.

  Обично се работи за некои си блузи, не се премногу накинџурени ама стандард пишува на нив Теранова. Ми текнува кога бев осмо нешто најсвето беа тие блузи, па се пувавме сите со нив. Кога ќе ми текне кој ропак сум била, ми се рика. :wasntme:

  А што се тиче квалитетот, па моиве издржале доста, само што не ги носам континуирано ептен и не навалувам многу на истите, може ќе да е поради тоа. На другарките мои се нешто де бојата им избледнува, де се кине лесно, триста чуда. :^)
   
 11. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.223
  Јас ја обожавам ТерраНова! :inlove: има голем избор и често си купувам од таму, некогаш кога има попуст, а некогаш одма кога ќе донесат нова колекција... Понекогаш се каам што одма сум купила, а по 2-3 недели истото е 300-500 денари поевтино :worried:
   
 12. LifeLove

  LifeLove Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  358
  Допаѓања:
  141
  Дали знаете дека и во Прилеп ќе се отвора Теранова?? Jeeee :D
   
 13. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.729
  Ми се допаѓа што има голем избор и прифатливи цени, па се погодува често да има работи по мој вкус. И можам да кажам дека имам многу облека од таму, најчесто маички и сукњи. Исто така и од квалитетот неможам да се пожалам, некои работи ги носам неколку години и уште се супер.
   
  На Bubache му/ѝ се допаѓа ова.
 14. LoVeR

  LoVeR Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2010
  Пораки:
  886
  Допаѓања:
  1.046
  Бидеќи на оваа тема сите што пишуваат (барем поќето ако не сите)се од Битола ќе ја искористам за да прашампа кај можам да најдам некој поубави фустанчина...предложете некој бутик
   
 15. Feminkaa

  Feminkaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  312
  Допаѓања:
  62
  Бутик Леа, бутик Резидент
   
  На LoVeR му/ѝ се допаѓа ова.
 16. angel92

  angel92 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2011
  Пораки:
  1.555
  Допаѓања:
  3.096
  Како бе така? Сериозна си за ова или? Има веќе во Битола,нема смисла да се отвора во Прилеп...

  Како и да е,незнам зошто али сум заљубена во продавницава. Ако не влезам и не потрошам одредена голема сума на пари тука,неможам да си одам од Битола/Скопје. Не е ни до мене, значи не влегувам прво таму затоа што знам дека ќе земам други работи, па затоа шетам низ сите продавници каде што не наоѓам или ретко наоѓрам нешто, а потоа се враќам во ТРН и наоѓрам се што ми треба. Иако сепак си купив последниов месец од таму,некако изборот не ми беше задоволителен. Имале подобри стилови на облека, ќе видеме допрва :)
   
  На annie.bt.97 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. LifeLove

  LifeLove Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  358
  Допаѓања:
  141
  Така слушнав..под катната гаража ќе се отварало.
   
 18. DressedToKill

  DressedToKill Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 април 2011
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  43
  офф дај боже камо да отворат ама не ми се верува...
   
 19. Anja98

  Anja98 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2011
  Пораки:
  362
  Допаѓања:
  553
  Пол:
  Женски
  Па терановава во Скопје е доста голема и секојпат кога ќе отидам има огромна гужва! Знам некогаш(многу ретко) да купам нешто од таму,некоја блуза или слично ама има премногу партали и повеќето ми се смешни некако :wasntme: Исто така ако не купиш нешто одма кога дошло од новата колекција за една недела ќе биде на попуст ама ќе биде останато едно парче,а голема е веројатноста и да не го најдеш! Така да ако не го купиш одма...заборај го :|
   
 20. kolovoz

  kolovoz Популарен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2011
  Пораки:
  1.644
  Допаѓања:
  6.150
  имам прашање теранова во скопје е преместена малку погоре каде што беше калцедона и интимисими порано така , не се лажам нели......
  а на местото на теренова знае некој што ке биде тоа , дали е некој нов бренд ?