1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Теранова

Дискусија во 'Мода и стил' започната од annie.bt.97, 14 мај 2011.

  1. slatkichKa123

    slatkichKa123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2011
    Пораки:
    598
    Допаѓања:
    341
    Воопшто не ми се допаѓа Теранова, некако ефтино ми изгледаа облеките. Сум влегла 5-6 пати и така ми изгледаше се и ништо не купив. Веќе не ни влегувам. Е сега се нашло нешто убавко, ама ептен ретко. Многу специфичен вкус имам.. :)
     
    На DeDee му/ѝ се допаѓа ова.
  2. annii

    annii Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2010
    Пораки:
    3.327
    Допаѓања:
    5.841
    На некои парчиња облека им се нереални цените, а и ако е нова колекција, очекувајте за недела дена ако не и повеќе ќе биде со 50% попуст. :) Веќе од поодамна не сум влегла, но порано кога имаше стварно добри попусти си се подновував со многу работи. Можеби е скапо и парчињата изгледаат излитени, износени, но јас овие што ги имам дома од попусти и после толку перења и носење насекаде, мене ми се ко нови. Купени се од 150 до 700 ден. Имаше некои парчиња кои беа доле, спротивно од делот каде што се оставаат алиштата од соблекувалната да ја наречам, ако им фалеше копче или сл. , беа стварно по ниски цени.
     
  3. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    И Охрид велеа дека ќе отворат, ама не отворија... како и да е, сметам дека калиопе има подобри работи од теранова.. од овде сум купила 1 ремен, 1 маичка и 1 пар хеланки-фармерки. И сите на попуст, нормално :)
     
  4. didisi

    didisi Популарен член

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    1.969
    Допаѓања:
    3.680
    Денес поминав и видов дека е затворена :(
     
  5. topce25

    topce25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 ноември 2010
    Пораки:
    141
    Допаѓања:
    48
    А кај е префрлена знае некој??? :^)
     
  6. Chocoholic

    Chocoholic Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2011
    Пораки:
    747
    Допаѓања:
    987
    ^ Во City Gallery ќе е пак, се реновира, заедно ќе е со Calliope сега мислам. Пишуваше отварање во јуни
     
  7. Jojoba

    Jojoba Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2011
    Пораки:
    868
    Допаѓања:
    718
    Често купувам од Terranova и тоа најчесто фармерки, т.е. само од таму купувам затоа што мн ми се погодуваат, ама нормално кога се на попуст и кога се по 1000-1300 ден. Исто и маички по кратки ракави и џемперчиња имам доста од таму. Мислам дека кога се на попуст си вреди за тие пари. Ташните и каишите на пр се малце со
    напувани
    цени и тоа немам никогаш купено. Е сега тоа што ќе сретнеш низ град после 10 девојки исто облечени како тебе е веќе другo :lol:
     
  8. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    cesto pominuvam pokraj terra nova i znam da vlezam da vidam sto i kako ima i ako mi treba da si odberam nesto od tamu :)
    [mod-kirilica:32vk173l][/mod-kirilica:32vk173l]
     
  9. Linn1

    Linn1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    1.221
    Допаѓања:
    1.935
    Од Теранова најмногу купувам маички бидејќи има со интересни принтови. Обожавам коа ќе начекам попуст па иди и изнакупиј се :D
    Исто така сум купувала хеланки, ролки, сукњи, фустани, се :) Само фармерки не сум купила од таму не ми се допаѓаат :)
     
  10. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Вчера поминувајќи низ полупразниов град во 2 сабајле баш ми падна мило што во Сити Галери ќе бидат заедно Теранова и Калиопе, многу работи имам од таму. И подобро е така, отколку да нема воопшто Калиопе во ГТЦ па се мрцварев до Рамстор. Вака се отвараат нови бутици, овие си остануваат дури и споени и е поекономично и поубаво барем за мене :)
     
  11. DressedToKill

    DressedToKill Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 април 2011
    Пораки:
    143
    Допаѓања:
    43
    ај ко ке има попуст нека кажи некој плис
     
  12. Miss.Waldorf

    Miss.Waldorf Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2011
    Пораки:
    207
    Допаѓања:
    16
    супер но одамна не сум купила нешто од тамо ...
     
  13. Dulceee

    Dulceee Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2011
    Пораки:
    900
    Допаѓања:
    1.960
    Пол:
    Женски
    Многу ми се допаѓа. Премногу сум пребирлива, додека не го најдам она што мислам дека е 100% за мене, не ги давам парите. Но во Теранова секое второ парче ми се допаѓа. Баш за мојот стил. Ми се допаѓа тоа што на едно место има се што ми е потребно. Квалитетот и не е кој знае што, но кога има попуст, вреди да го купам тоа што ми одговара.
     
  14. martinuska

    martinuska Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    3.095
    Допаѓања:
    3.747
    Завчера бев во теранова има доста ефтини маички(од 200 ден па нагоре), кошулчиња( од 500 па нагоре), пантолончиња(400-500 па нагоре). И има доста интересни работи ;)
     
  15. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Ане па Битолчанке :D ете ти некоја како тебе. Од теранова си купувам блузи најчесто. Си купив пантолони еднаш црни ама не биле многу квалитетни за жал :^) . Сега попуст има ќе одам некој ден пак ќе си купам нешто :D :D иначе теранова ми е една од омилените продавници :D
     
  16. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    сега има 70 % во Битола :)
     
  17. Mashnichka

    Mashnichka Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2011
    Пораки:
    168
    Допаѓања:
    26
    и јас имам купено многу работи од Terranova.Iма интересни ствари но некои од нив не вредат за парите,панталоните им се ефтини еднаш начекав за 800-900,ташните сега брзо си купив две за 500 аксесоарите им се ефтини си купив две јанчиња едното беше 400 а другото 500 и блузите се супер ама на попуст :lol:
     
  18. Juicy

    Juicy Популарен член

    Се зачлени на:
    16 декември 2010
    Пораки:
    1.812
    Допаѓања:
    11.127
    Пол:
    Женски
    Скоро пола од гардеробата ми е од Теранова .. :)
     
  19. cinderella5

    cinderella5 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    895
    Допаѓања:
    3.017
    Пол:
    Женски
    имам купено од теранова фармерки и маички.. не ми се допаѓаат баш, мислам дека овс индустри имаат подобар квалитет на облеката..
     
  20. Srekicka

    Srekicka Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2010
    Пораки:
    1.863
    Допаѓања:
    2.846
    Да не беше Теранова јас сигурно гола ќе шетав :P
    95% од гардеробата ми е од таму. Не ми се исплати да купувам одма од новата колекција, него се си купувам на попуст. Маичките можеш да ги начекаш за смешна цена, кошули, џемпери, фустанчиња има доста избор и на модели и бои плус приступачни се за секој џеб.