1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Терариум

Дискусија во 'Дом' започната од TheSecret, 13 септември 2014.

 1. TheSecret

  TheSecret Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  3.727
  Допаѓања:
  7.545
  Пол:
  Женски
  Дали имате терариум? Јас наскоро планирам да си направам, ми изгледа како одлична декорација за домот, интересна и необична, а и не бара којзнае каква грижа само еднаш неделно по малку вода. Може да се направи во било кој стаклен сад. Планирам со кактуси мал раст, па ќе видиме дали ќе излезе нешто. На Јутуб има многу видеа како да направиш :lol: Инаку може да се направи и од други растенија со мал раст.
   
  На orevokrsacka му/ѝ се допаѓа ова.
 2. TheSecret

  TheSecret Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  3.727
  Допаѓања:
  7.545
  Пол:
  Женски
  Еве уште неколку слики
   
 3. Sunshine.Sunshine

  Sunshine.Sunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јули 2014
  Пораки:
  1.202
  Допаѓања:
  2.564
  Пол:
  Женски
  Интересно изгледа. Би сакала да направам.