1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Терме Олимија - Словенија

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од Plavusa.17, 17 јуни 2011.

 1. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.133
  Допаѓања:
  6.033
  Ова е село, воедно најубавото кое сум го видела на телевизија во Словенија. Со еден збор РАЈ. Татко ми се врати од Словенија баш и ми пушти да видам какво е на Незадолжително со Берта Додевска и што да видам останав запрепастена. Селото е толку цивилизирано, има замоци (една од работите што најмногу ме воодушевија), природа насекаде се средено, елени и срни по ливадите и ритчињата слободно се шетаат, куче како од цртаните филмови таква раса првпат во животов видов, се како од бајка! Има луксузни хотели, Словенциве знаејќи како да ја искористат термалната вода во хотелите има базени така добро средени како во сон! Има базени со термална вода на +38 степени, со ладна вода за преку лето, внатре сауни во хотелите, а како е добро средено останав без зборови! Терени за голф надвор, внатре за секакви спортови. Најдобрите американски села не можат со ова. Не за џабе е едно од најдобрите 11 туристички места во светот, што се зачудив а првпат слушнав за тоа село. Желба ми е да го посетам еден ден. Еве некои слики

  [​IMG]

  [​IMG] Дворец

  [​IMG] Кругот е како сепаре во термалниот базен и внатре се менуваат сите бои како во дискотека, има многу такви и внатре кога ќе влезеш има вода одозгора термална која слободно ти паѓа врз телото и се смета како масажер, а внатре во хотелот има соба за одмарање со големи лампи обиколени со трски.

  [​IMG]


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG] Замок

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG] Најубавиот за крај, црквата-замок!

  [​IMG]

  Прекрасно!!
   
  На baby-star му/ѝ се допаѓа ова.
 2. sanjaeva

  sanjaeva Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  3.390
  Допаѓања:
  87.640
  Другарка ми беше пред една недела во овој рај. Ми рече дека бунгалов за 4-ца возрасни платиле 50 еур. од ноќ. Бањите слободно ги користеле. Беше воодушевена ... а има и зошто :)
   
 3. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.133
  Допаѓања:
  6.033
  Прекрасно е, јас имав понуда за 40 евра од ден во хотелот тој со лавиринтите во базените погоре на слики што го има, скапо е тоа за нас но за странците не е. Некогаш ако имам прилика ќе отидам барем на 2-3 дена нема да жалам стварно е рај. Другарка ти добро поминала, супер е тоа :)
   
 4. Name

  Name Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  1.433
  Допаѓања:
  880
  Пол:
  Женски
  Леле преубаво изгледа.. ама мене ова повеке ми личи не само на одмор како одмор, туку ми се чини дека тука идат луге со здравствени проблеми? проблеми со кичма, коски, прават масажи, па тоа топлите води и сл.. не го кажувам ова за лоша работа, баш е прекрасно и би сакала да одам...
  и сметам дека 40-50 евра од нок и не е толку прескапо, според тоа што го гледам на сликиве..ваков рај би можел да чини и поскапо :)
   
 5. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.481
  Сестра ми беше летово.
  Беа на одмор низ Европа и назад навратија тука за да се одморат. Доста е шетана и и верувам на зборот, вели ова е едно од најубавите места кои ги посетила.
  И не е за луѓе со здравствени проблеми толку, колку што е и за луѓе со длабок џеб по мене. Они помалце платија во Брисел него ваму за 2 дена. А богами кога го гледам местово и сфаќам зошто. :D
   
  На RedWine му/ѝ се допаѓа ова.
 6. LittleDevil

  LittleDevil Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  1.701
  Допаѓања:
  1.919
  Пол:
  Женски
  Секоја чест за местово и за Словенците. Абе си знаат луѓето што е убаво, и како да го искористат. Прекрасно е. Искрено, прв пат слушам и гледам за местово, срам да ми е :$
  Обожавам природа, зеленило. Замоците, кулите. Еден ден, кога би имала можност, би го посетила.
   
 7. Belieber163

  Belieber163 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2011
  Пораки:
  373
  Допаѓања:
  444
  Летово ќе одам сигурно. Имам посетено други „бањи“ во Словенија од кои сум навистина воодушевена...
   
 8. Maxymous

  Maxymous Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2012
  Пораки:
  195
  Допаѓања:
  70
  Има ли некоја агенција понуди за местово ова лето??? Прекрасно е :)
   
 9. RedWine

  RedWine Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2012
  Пораки:
  109
  Допаѓања:
  61
  Богами и јас сфаќам зошто е толку скапо :D . Јас би рекла "Толку блиску,а сепак далеку " :cash:
   
 10. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.481
  Има, меѓутоа не сум сигурна која точно. Со агенција поскапо доаѓаше. :)