Термини на породување

Дискусија во 'Бременост' започната од koritsaki, 9 ноември 2010.

 1. MiiLla

  MiiLla Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2011
  Пораки:
  118
  Допаѓања:
  52
  Со лесно да им е на сите идни мамици :)
  Нашиот краен термин е 22.02.2011
  Одвај чекаме да се гушкаме :D
   
  На SamovilkaH му/ѝ се допаѓа ова.
 2. sweet.woman

  sweet.woman Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2010
  Пораки:
  945
  Допаѓања:
  434
  за денот на влубените значи убаво убаво
   
 3. ROSII

  ROSII Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  261
  Допаѓања:
  197
  мене ми е 23.3,2012,второ детенце,,,,,,,
   
 4. cleo

  cleo Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  1
  Би требало околу 17.4.2012
   
 5. SamovilkaH

  SamovilkaH Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2012
  Пораки:
  199
  Допаѓања:
  2.020
  Пол:
  Женски

  Mene mi e 27.02.2012 :D :D :rofl:
   
 6. Regenbogen

  Regenbogen Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2010
  Пораки:
  285
  Допаѓања:
  169
  Пол:
  Женски
  26.08 здравје :) второ
   
 7. love23

  love23 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  903
  Мене ми на 28.02.2012 и едвај чекам да ја видам принцезата :inlove:
   
  На koritsaki, Hipica и zhap4e им се допаѓа ова.
 8. lolyta777

  lolyta777 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  2.337
  Допаѓања:
  6.811
  Пол:
  Женски
  Нашиот термин е 18.07.2012, имаме уште време.
  Со лесно на сите идни мамички.
   
  На MacenceEna и pufi-cufi им се допаѓа ова.
 9. eva11

  eva11 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2011
  Пораки:
  1.852
  Допаѓања:
  729
  da go spodelam iskustvoto iao sum porodena pred 4 god posledna menstruacija imav 30.avgust2006i po osnovnoto smetanje na doktorite stavaat 7 dena plus na prviot den na menst.i p;us 9 mesecii ete ti temin koj ima otstapuvanja *-2 nedeli i sega vo mojot slucaj 30 avgust *7 dena =07.septemvri *9meseci =07.juni kraen termin znaci 07.06.2007 god posto znam deka ostanav na 22 septevri znaci pred narednata maentruacija bebeto stalno bese so nedelinazad d toa so trebase spored terminot da bide pa dojde i 07.06 imi dadija *2nedeli pa pominaa i tia dve nedelipotocno21.06 iuste nisto taka da na23.06 otidov i so provokacija uspeaja da me porodat vo rok od 4 casa {4 saati od prva kontrakcija dodeka izleze bebeto}TAKA DA VO VRZANA VREKA NISTO NE SE ZNAE TA OD 07.06.2007GODINA KRAEN TERMINJAS SE PORODIV 23.06.2007 VO 42 G N

  [mod-kirilica:31y4a4uj][/mod-kirilica:31y4a4uj]

  [mod-tekst:31y4a4uj][/mod-tekst:31y4a4uj]
   
 10. Beluvce84

  Beluvce84 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 септември 2010
  Пораки:
  185
  Допаѓања:
  69
  mene termin mi e za Veligden 15 april 2012 :) odvaj cekam da si ja vidam malata princeza
   
  На Eleonorastrumica, koritsaki и Hipica им се допаѓа ова.
 11. EVA

  EVA Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  22
  05.05.2012 godina edvaj cekam da si go vidam bebusot :D
   
 12. ROSII

  ROSII Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  261
  Допаѓања:
  197
  ајде не :* ка напишат нешто сите,што требаа да се породат ,колку време пред термин или после термин се породија,,,,,,,,,,,чекаме да споделиме искуства,мене ми остана уште малку,во петок треба да одам на контрола,,,,,,,,
   
 13. MacenceEna

  MacenceEna Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  1.582
  Допаѓања:
  21.635
  Пол:
  Женски
  мене терминот ми е во петок на 16 . Мислев дека до сега ке бидне ама не ...
  како и да е со лесно на сите :)
   
  На elence01 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  13.200
  Допаѓања:
  69.663
  Пол:
  Женски

  Како си? Има ли нешто ново? Чекаме да не известиш :* :)
   
 15. MacenceEna

  MacenceEna Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  1.582
  Допаѓања:
  21.635
  Пол:
  Женски
  Уште ништо новко ! :?:
  Ке поЧекаме до крајот на неделата ( петок краен рок) мора да бидне


  Ке известам кога ке имаме новост :* :* :hug:
   
  На love23, antonina, Hipica и 4 други им се допаѓа ова.
 16. elence01

  elence01 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 декември 2010
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  значи терминот ми е 06.07 или 2 недели пред и потоа
   
 17. love23

  love23 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  903
  Мене ми беше на 28 февруари, а се породив на 21 февруари, денес правиме месец, со лесно нека ви е на сите што треба да се породите.
   
  На elence01 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. kravce

  kravce Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јануари 2012
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  42.055
  Мислам дека кај MacenceEna веќе се јаделе мекици :D ја нема да пише
  a ја нешто се зажелев по бебешкиве теми :wasntme:
   
 19. Neodlucna

  Neodlucna Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2010
  Пораки:
  812
  Допаѓања:
  927
  Јас како што знам ми е пред 1 октомври 2012,мислам 28-29 септември,но точно кој ден не знам. Вас кога ви казаа точен датум? Со докторот треба да се видам за 3 недели а не мозам до тогаш да чекам па сакам да си пресметам на нет,ке може ли некој да ми прати линк каде да пресметам?
   
 20. MacenceEna

  MacenceEna Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  1.582
  Допаѓања:
  21.635
  Пол:
  Женски
  Не уште не :|
  утре идеме во клиника не Чекаме веке

  ке пишам кога ке има новоо :* :*
   
  На CrazyStupidLove, AIT и cinderella5 им се допаѓа ова.