Термини на породување

Дискусија во 'Бременост' започната од koritsaki, 9 ноември 2010.

 1. drugarka

  drugarka Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2011
  Пораки:
  934
  Допаѓања:
  3.363
  @cinderella5 Значи ич не сте сериозни. :rofl::rofl:
  Еве јас да одам прва сакам.
  Не чекајте до крај ќе заврши училишна година, детето каде ќе части бомбончиња?! :?::rofl: До 10.06 out. ^_^
   
  На Meckicja, NNA, hristinan12 и 5 други им се допаѓа ова.
 2. cinderella5

  cinderella5 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  614
  Допаѓања:
  1.886
  Пол:
  Женски
  Хахахаха не, не и мм и јас сме за распуст родени, што ќе прави сега и тоа трошок нека седи. Ама и тоа време ќе летне, е тек тогаш ќе се чешкаме :D:rofl:
   
  На Meckicja, NNA, drugarka и 3 други им се допаѓа ова.
 3. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.550
  Допаѓања:
  35.310
  Пол:
  Женски
  Хахаха ме присети на мене, цел живот како некое гревче частев на некој друг датум пред крај само од пуста желба да частам (а родена на 17ти). :D Истото го помислив за ќерка ми, ама нема, природа рекла дека ќе биде на 11ти и то ти е. Ќе си части и она на 10ти :D
   
  На azelea, NNA, drugarka и 3 други им се допаѓа ова.
 4. srekice

  srekice Популарен член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2013
  Пораки:
  2.167
  Допаѓања:
  5.072
  Пол:
  Женски
  :tmi: Ма ние збориме само,кога ќе стегне со трчање ќе отидеме:rofl::worried:
   
  На NNA, drugarka, cinderella5 и 2 други им се допаѓа ова.
 5. Lepoticata

  Lepoticata Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2010
  Пораки:
  110
  Допаѓања:
  406
  Пол:
  Женски
  Се надевам нема јуни да ме фати, ама за секој случај, не ме чекајте мене, бебчо мој абер нема од излегување :D
   
  На NNA, cinderella5, Ive13 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. srekice

  srekice Популарен член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2013
  Пораки:
  2.167
  Допаѓања:
  5.072
  Пол:
  Женски
  Ќе искочи мајка :inlove::inlove: мужето твое има матурантки за собирање .Да не чекаат цурите :D:makeup:
   
  На NNA, cinderella5, Septemvri и 3 други им се допаѓа ова.
 7. Kaetana

  Kaetana Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2011
  Пораки:
  1.913
  Допаѓања:
  8.368
  Пол:
  Женски
  За мене плава боја овој пат...
   
  На azelea, Ava.84, Kitten и 8 други им се допаѓа ова.
 8. TeddyGrey

  TeddyGrey Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  4.248
  Допаѓања:
  28.228
  Пол:
  Женски
  Девојчиња 18 : 20 Момчиња


  Маj [​IMG]
  Lepoticata - 29.05.2019


  Јуни [​IMG]

  maggy95 - 13.06.2019
  drugarka - 16.06.2019
  srekice - 16.06.2019
  cinderella5 - 16.06.2019
  beba@meba - 17.06.2019

  Ive13 - 19.06.2019
  Novella - 24.06.2019
  Amelie1708 - 24.06.2019

  Малечкоxxx - 30.06.2019


  Јули [​IMG]
  Turna - 06.07.2019
  NovemberStar - 06.07.2019
  Leo - nora - 12.07.2019

  hristinan12 - 21.07.2019
  afrodita26 - 21.07.2019
  NEA - 27.07.2019


  Август [​IMG]

  Мариаа. - 12.08.2019
  ocicka2014 - 12.08.2019
  Yowannty - 14.08.2019
  barby - 15.08.2019
  marchi-cool - 18.08.2019

  Flower123123 - 25.08.2019
  SexyGirl2 - 29.08.2019
  Presrekna - 29.08.2019
  Mecence <3 - 30.08.2019

  maja1511 - 30.08.2019

  Септември[​IMG]

  The Unicorn - 02.09.2019

  Maarijanaa - 04.09.2019
  fona - 04.09.2019

  Minnie-e - 09.09.2019
  Xanty - 25.09.2019
  Kaetana - 28.09.2019

  Magic13 - 29.09.2019

  Октомври[​IMG]
  Poklonce - 09.10.2019
  Sofi.ja - 15.10.2019
  koritsaki - 15.10.2019
  Larahappy -15.10.2019
  Marmarin - 18.10.2019
  *Mila24* - 21.10.2019
  Lara 27 - 27.10.2019

  haruki - 29.10.2019
  KuklickaSk - 31.10.2019


  Ноември
  [​IMG]
  kockichka - 22.11.2019
  Bonnie Top - 25.11.2019


  Честитки за новите мами :sun:
   
  На maggy95, Meckicja, NNA и 4 други им се допаѓа ова.
 9. KuklickaSk

  KuklickaSk Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  1.557
  Допаѓања:
  1.870
  Може сино да ме обоите. :$
   
  На Kaetana, NNA, koritsaki и 2 други им се допаѓа ова.
 10. Nina1985

  Nina1985 Активен член

  Се зачлени на:
  22 мај 2019
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  90
  Zdravo idni mamicki da se prijavam i jas vo klubov 10.10.2019 rozevo bebe
   
  На Minnie-e, Meckicja, Kaetana и 7 други им се допаѓа ова.
 11. Poklonce

  Poklonce Активен член

  Се зачлени на:
  10 март 2019
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  69
  Пол:
  Женски
  Go imame istiot termin :D i moeto bebe e rozevo, :inlove: ke si imame zaednicki muabeti :lol:
   
  На Meckicja, Septemvri, NNA и 4 други им се допаѓа ова.
 12. kikin

  kikin Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  3.488
  Допаѓања:
  11.881
  Пол:
  Женски
  Леле, јас сум заборавила да се пријавам овде (facepalm)
  Сега само што ќе ме запишете, за брзо ќе ме бришите :lol:

  08.06. - розевко :inlove:
   
  На Minnie-e, Meckicja, Kaetana и 8 други им се допаѓа ова.
 13. Tinkerbell11

  Tinkerbell11 Активен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2019
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  26
  Пол:
  Женски
  Јас сум 27.11.2019 :)
   
  На kockichka, Minnie-e, Meckicja и 7 други им се допаѓа ова.
 14. marchi-cool

  marchi-cool Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  3.682
  Допаѓања:
  5.884
  Пол:
  Женски
  ауу мене уште 2ипол месеци ми останувале
   
  На drugarka, Мариаа., Meckicja и 2 други им се допаѓа ова.
 15. Tinkerbell11

  Tinkerbell11 Активен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2019
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  26
  Пол:
  Женски

  It's a girl :D
   
  На drugarka, Minnie-e, NNA и 6 други им се допаѓа ова.
 16. Ivuska31

  Ivuska31 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 септември 2017
  Пораки:
  109
  Допаѓања:
  351
  Пол:
  Женски
  08.08.2019 машко
   
  На drugarka, Nina1985, NNA и 5 други им се допаѓа ова.
 17. bela.m

  bela.m Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 декември 2015
  Пораки:
  1.059
  Допаѓања:
  4.157
  Пол:
  Женски
  Здравје боже само, 30.11.2019 е термин. Ама, дека се близначиња сигурно ќе сме многу порано.
  Едното бебенце е сино, а за розевата боја уште не сме 100% сигурни :)
   
  На Andonia, Meckicja, kockichka и 10 други им се допаѓа ова.
 18. Bonnie Top

  Bonnie Top Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 март 2015
  Пораки:
  95
  Допаѓања:
  303
  Пол:
  Женски
  Мене обојте ме розе :) 25.11
   
  На Meckicja, kockichka, koritsaki и 6 други им се допаѓа ова.
 19. Yowannty

  Yowannty Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 ноември 2012
  Пораки:
  3.267
  Допаѓања:
  72.132
  Пол:
  Женски
  Кога помина времево кажи :sweat:

  Ај машала се полнат терминиве, плодна ќе биде годинава, дај боже секој што посакува да се најде во темава. :)
   
  На Sofi.ja, Poklonce, Ive13 и 12 други им се допаѓа ова.
 20. Мариаа.

  Мариаа. Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 септември 2016
  Пораки:
  928
  Допаѓања:
  2.646
  Пол:
  Женски
  Напад на летни бебиња(poolparty)

  Идеме:party:8):D
   
  На kockichka, koritsaki, Ive13 и 7 други им се допаѓа ова.