Термини на породување

Дискусија во 'Бременост' започната од koritsaki, 9 ноември 2010.

 1. Mia Fuentes

  Mia Fuentes Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јануари 2019
  Пораки:
  212
  Допаѓања:
  554
  Пол:
  Женски
  И јас со закашнење :lol: 05.08 една кукла си чекаме :sun:
   
  На ***Bony***, Meckicja, Turna и 5 други им се допаѓа ова.
 2. TeddyGrey

  TeddyGrey Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  5.198
  Допаѓања:
  43.244
  Пол:
  Женски
  Девојчиња 17 : 20 Момчиња


  Јуни [​IMG]

  Малечкоxxx - 30.06.2019


  Јули [​IMG]
  Turna - 06.07.2019
  Leo - nora - 12.07.2019

  hristinan12 - 21.07.2019
  afrodita26 - 21.07.2019
  NEA - 27.07.2019


  Август [​IMG]

  Mia Fuentes - 05.08.2019
  Ivuska31 - 08.08.2019
  Мариаа. - 12.08.2019

  ocicka2014 - 12.08.2019
  Yowannty - 14.08.2019
  barby - 15.08.2019
  marchi-cool - 18.08.2019

  Flower123123 - 25.08.2019
  SexyGirl2 - 29.08.2019
  Presrekna - 29.08.2019
  Mecence <3 - 30.08.2019

  maja1511 - 30.08.2019

  Септември[​IMG]

  The Unicorn - 02.09.2019

  Maarijanaa - 04.09.2019
  fona - 04.09.2019

  Minnie-e - 09.09.2019
  Xanty - 25.09.2019
  Kaetana - 28.09.2019

  Magic13 - 29.09.2019

  Октомври[​IMG]
  Poklonce - 09.10.2019
  Nina1985 - 10.10.2019

  Sofi.ja - 15.10.2019
  koritsaki - 15.10.2019
  Larahappy -15.10.2019
  лукајана - 16.10.2019
  Marmarin - 18.10.2019
  mamaibebe - 19.10.2019
  *Mila24* - 21.10.2019

  ☁сон☁ - 23.10.2019
  Lara 27 - 27.10.2019
  haruki - 29.10.2019
  KuklickaSk - 31.10.2019


  Ноември
  [​IMG]
  kockichka - 22.11.2019
  Bonnie Top - 25.11.2019
  Tinkerbell11 - 27.11.2019

  bela.m - 30.11.2019 :l: :l:

  Декември[​IMG]

  Andonia - 15.12.2019


  Честитки за сите нови мами, да ви се здрави и живи бебчињата.
   
  На Vetruska, Queen8, Малечкоxxx и 17 други им се допаѓа ова.
 3. VedaG10

  VedaG10 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2015
  Пораки:
  1.629
  Допаѓања:
  9.558
  Пол:
  Женски
  Јас сум 14 Јануари :inlove:
   
  На TeddyGrey, MMA, ruruk и 7 други им се допаѓа ова.
 4. Darija*

  Darija* Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 март 2019
  Пораки:
  228
  Допаѓања:
  300
  Пол:
  Женски
  25.09 девојче
   
  На TeddyGrey, koritsaki, ***Bony*** и 3 други им се допаѓа ова.
 5. Turna

  Turna Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2018
  Пораки:
  279
  Допаѓања:
  1.977
  Пол:
  Женски
  Бришете ме и мене дојде на свет мојата лепотица :inlove: 7 ден денес.
   
  На Petra777, ruruk, joy1 и 25 други им се допаѓа ова.
 6. Starlič

  Starlič Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2017
  Пораки:
  1.286
  Допаѓања:
  6.879
  Пол:
  Женски
  Пишете ме и мене за термин, 21 Декември, пол сеуште не знаеме, мајка мисли дека е мажуле. :l:
   
  На ruruk, tina2018, ***Bony*** и 14 други им се допаѓа ова.
 7. marchi-cool

  marchi-cool Популарен член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  5.293
  Допаѓања:
  10.636
  Пол:
  Женски
  Ајде машала масовнп почнаа со пријавување...
   
  На Turna, KuklickaSk, smile:) и 2 други им се допаѓа ова.
 8. gicka

  gicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  132
  Допаѓања:
  149
  Пол:
  Женски
  Јас сум 09.09- дечко :l:
   
  На 24.07, TeddyGrey, Turna и 10 други им се допаѓа ова.
 9. ladymici

  ladymici Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2010
  Пораки:
  422
  Допаѓања:
  636
  Пол:
  Женски
  Јеее во највозбудливата тема пишувам повторно :party:
  24. 01.2020
   
  На Vetruska, 24.07, Turna и 16 други им се допаѓа ова.
 10. Sofi.ja

  Sofi.ja Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2012
  Пораки:
  3.018
  Допаѓања:
  9.095
  Добредојде и со лесно :)
   
  На ladymici и Septemvri им се допаѓа ова.
 11. betty oh

  betty oh Активен член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2018
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  64
  Пол:
  Женски
  Со лесно на сите мамички. Да се пријавам и јас 21.12 чекаме девојка ♥️
   
  На 24.07, Turna, NEA и 9 други им се допаѓа ова.
 12. hristin4e

  hristin4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  264
  Допаѓања:
  640
  Пол:
  Женски
  Со лесно на сите Мајки..
  02 . 09. 2019 да го зголемиме бројот на девојчиња ❤
   
  На 24.07, Presrekna, Turna и 9 други им се допаѓа ова.
 13. kavadar4anka

  kavadar4anka Популарен член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2012
  Пораки:
  966
  Допаѓања:
  4.371
  Пол:
  Женски
  Да ви се придружам по втор пат...
  27.02.2020 година
   
  На 24.07, Presrekna, Meckicja и 15 други им се допаѓа ова.
 14. Ms allways right

  Ms allways right Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2018
  Пораки:
  49
  Допаѓања:
  209
  Пол:
  Женски
  Здраво и од мене. Чекаме девојче 13.01.2020:l:
   
  На 24.07, Presrekna, Meckicja и 11 други им се допаѓа ова.
 15. mal.ecka

  mal.ecka Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 декември 2010
  Пораки:
  3.196
  Допаѓања:
  43.884
  Се пријавувам по втор пат
  20.02.2020
   
  На minneymouse82, 24.07, Presrekna и 23 други им се допаѓа ова.
 16. butterfly.mk

  butterfly.mk Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2010
  Пораки:
  1.139
  Допаѓања:
  1.060
  По трет пат чекаме девојче после 2 машки.
  9 октомври 2019
   
  На Vetruska, 24.07, Presrekna и 23 други им се допаѓа ова.
 17. marchi-cool

  marchi-cool Популарен член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  5.293
  Допаѓања:
  10.636
  Пол:
  Женски
  Ајде машала нека се обнови списокот.
   
  На TeddyGrey, Bonnie Top, koritsaki и 4 други им се допаѓа ова.
 18. PoisonGirl

  PoisonGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  405
  Допаѓања:
  550
  Пол:
  Женски
  11 ti avgust masko
   
  На Turna, TeddyGrey, kavadar4anka и 3 други им се допаѓа ова.
 19. MMA

  MMA Активен член

  Се зачлени на:
  20 мај 2019
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  158
  Пол:
  Женски
  14.02.2020
  Пол - уште незнаеме
   
  На Turna, betty oh, kavadar4anka и 3 други им се допаѓа ова.
 20. marchi-cool

  marchi-cool Популарен член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  5.293
  Допаѓања:
  10.636
  Пол:
  Женски
  ајде корекција на табелава.... Да видиме до каде сме.
   
  На TeddyGrey му/ѝ се допаѓа ова.