Термини на породување

Дискусија во 'Бременост' започната од koritsaki, 9 ноември 2010.

 1. Larahappy

  Larahappy Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2019
  Пораки:
  696
  Допаѓања:
  2.774
  Моето се крие постојано најверојатно е девојче, розево обојтене. :l:
   
  На Presrekna, koritsaki, Martka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. minneymouse82

  minneymouse82 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2016
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  1.379
  Пол:
  Женски
  Повторно и јас во оваа тема -
  04/03/2020 :hug::l:
   
  На orhideea, koritsaki, Meckicja и 5 други им се допаѓа ова.
 3. marchi-cool

  marchi-cool Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  4.597
  Допаѓања:
  8.928
  Пол:
  Женски
  до каде сме со списокот?
   
 4. Vetruska

  Vetruska Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2013
  Пораки:
  782
  Допаѓања:
  463
  Пол:
  Женски
  Еве ме и мене :)

  21.01.2020 (пак машко) ❤️
   
  На orhideea, *malenavolena*87, Martka и 2 други им се допаѓа ова.
 5. Малечкоxxx

  Малечкоxxx Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2019
  Пораки:
  202
  Допаѓања:
  154
  Пол:
  Женски
  Ви благодарам од срце на сите :inlove: чуството е неверојатно прекрасно:inlove:ве гушкам:l:
   
  На orhideea, didisi, koritsaki и 3 други им се допаѓа ова.
 6. bela.m

  bela.m Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2015
  Пораки:
  1.259
  Допаѓања:
  5.849
  Пол:
  Женски
  Дефинитивно две сини срциња! :*
   
  На Meckicja, kockichka, orhideea и 13 други им се допаѓа ова.
 7. *malenavolena*87

  *malenavolena*87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2019
  Пораки:
  279
  Допаѓања:
  948
  Пол:
  Женски
  24.01 :D
   
  На koritsaki, Martka, betty oh и 2 други им се допаѓа ова.
 8. Mini90

  Mini90 Популарен член

  Се зачлени на:
  2 септември 2014
  Пораки:
  528
  Допаѓања:
  2.112
  Пол:
  Женски
  27.09.2019 :l:
   
  На Presrekna, koritsaki и Martka им се допаѓа ова.
 9. rainbowmama

  rainbowmama Активен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2019
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  250
  Пол:
  Женски
  Здраво! Да се запишам и јас, 04.12, полот најверојатно нема да го дознаеме пред време. :wasntme:
   
  На koritsaki, Martka, Septemvri и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 10. marchi-cool

  marchi-cool Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  4.597
  Допаѓања:
  8.928
  Пол:
  Женски
  ајде @TeddyGrey се чека рефреш на сисоков.
   
  На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  5.110
  Допаѓања:
  111.415
  Пол:
  Женски
  Девојчиња 20 : 24 Момчиња


  Јули [​IMG]
  hristinan12 - 21.07.2019
  afrodita26 - 21.07.2019
  NEA - 27.07.2019


  Август [​IMG]

  Mia Fuentes - 05.08.2019
  Ivuska31 - 08.08.2019
  PoisonGirl - 11.08.2019
  Мариаа. - 12.08.2019

  ocicka2014 - 12.08.2019
  Yowannty - 14.08.2019
  barby - 15.08.2019
  marchi-cool - 18.08.2019

  Flower123123 - 25.08.2019
  SexyGirl2 - 29.08.2019
  Presrekna - 29.08.2019
  Mecence <3 - 30.08.2019

  maja1511 - 30.08.2019

  Септември[​IMG]

  The Unicorn - 02.09.2019

  hristin4e - 02.09.2019
  Maarijanaa - 04.09.2019
  fona - 04.09.2019

  Minnie-e - 09.09.2019
  gicka - 09.09.2019
  Xanty - 25.09.2019

  Darija* - 25.09.2019
  Mini90 - 27.09.2019
  Kaetana - 28.09.2019
  Magic13 - 29.09.2019

  Октомври[​IMG]
  Poklonce - 09.10.2019
  butterfly.mk - 09.10.20019
  Nina1985 - 10.10.2019

  Sofi.ja - 15.10.2019
  koritsaki - 15.10.2019
  Larahappy -15.10.2019

  лукајана - 16.10.2019
  Marmarin - 18.10.2019
  mamaibebe - 19.10.2019
  *Mila24* - 21.10.2019

  ☁сон☁ - 23.10.2019
  Lara 27 - 27.10.2019
  haruki - 29.10.2019
  KuklickaSk - 31.10.2019


  Ноември
  [​IMG]
  kockichka - 22.11.2019
  Bonnie Top - 25.11.2019
  Tinkerbell11 - 27.11.2019

  bela.m - 30.11.2019 :l: :l:

  Декември[​IMG]

  rainbowmama - 04.12.2019

  Andonia - 15.12.2019
  Starlič - 21.12.2019
  betty oh - 21.12.2019

  Јануари[​IMG]
  Ms allways right - 13.01.2020
  VedaG10 - 14.01.2020
  Miss.N - 15.01.2020
  Vetruska - 21.01.2020
  ladymici - 24.01.2020
  *malenavolena*87 - 24.01.2020


  Февруари[​IMG]
  MMA - 14.02.2020
  mal.ecka - 20.02.2020
  kavadar4anka - 27.02.2020

  Maрт [​IMG]
  minneymouse82 - 04.03.2020   
  Последна измена: 21 јули 2019
  На lejlla, Miss.N, Мариаа. и 13 други им се допаѓа ова.
 12. BirMelek

  BirMelek Популарен член

  Се зачлени на:
  30 декември 2013
  Пораки:
  2.345
  Допаѓања:
  12.370
  Пол:
  Женски
  22.12.2019 обојте ме сино овој пат :l:
   
  На Meckicja, gicka, orhideea и 12 други им се допаѓа ова.
 13. ocicka2014

  ocicka2014 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2014
  Пораки:
  3.316
  Допаѓања:
  10.769
  Пол:
  Женски
  Конечно годинава може да ја прогласиме како "година на момчиња". Барем до сега е така :)
   
  На Meckicja, Martka, koritsaki и 5 други им се допаѓа ова.
 14. marchi-cool

  marchi-cool Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  4.597
  Допаѓања:
  8.928
  Пол:
  Женски
  беше едно време "сезона на женски" :lol: пред некој месец. Ама сега водат мажињата
   
  На Meckicja, Martka, minneymouse82 и 3 други им се допаѓа ова.
 15. Starlič

  Starlič Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2017
  Пораки:
  996
  Допаѓања:
  5.148
  Пол:
  Женски
  Мене обојте ме розевоо. :inlove:
   
  На hristinan12, orhideea, Septemvri и 5 други им се допаѓа ова.
 16. minneymouse82

  minneymouse82 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2016
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  1.379
  Пол:
  Женски
  Честито :):hug: Колку разлика ќе бидат малите?
   
 17. BirMelek

  BirMelek Популарен член

  Се зачлени на:
  30 декември 2013
  Пораки:
  2.345
  Допаѓања:
  12.370
  Пол:
  Женски
  Точно 3. Ќерка ми е 15.12.2016
   
  На betty oh, Kaetana, minneymouse82 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 18. kavadar4anka

  kavadar4anka Популарен член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2012
  Пораки:
  892
  Допаѓања:
  3.795
  Пол:
  Женски
  Јас и ти како темпирани бомби... Нека е добра мисла на сите :l:
   
  На BirMelek и orhideea им се допаѓа ова.
 19. marchi-cool

  marchi-cool Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  4.597
  Допаѓања:
  8.928
  Пол:
  Женски
  ајде женски,до кај сте со раѓање? :lol: до каде се јулските бебушки?
   
  На Septemvri му/ѝ се допаѓа ова.
 20. hristinan12

  hristinan12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2014
  Пораки:
  298
  Допаѓања:
  379
  Пол:
  Женски
  Не им се излегува на јулскиве некако :rofl:
   
  На marchi-cool му/ѝ се допаѓа ова.