Термини на породување

Дискусија во 'Бременост' започната од koritsaki, 9 ноември 2010.

 1. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  5.229
  Допаѓања:
  115.590
  Пол:
  Женски
  Девојчиња 26 [​IMG] : [​IMG] 29 Момчиња


  Септември[​IMG]
  Maarijanaa - 04.09.2019
  fona - 04.09.2019

  gicka - 09.09.2019
  Zabce.1.12 - 20.09.2019
  Xanty - 25.09.2019

  Darija* - 25.09.2019
  Mini90 - 27.09.2019
  Magic13 - 29.09.2019


  Октомври[​IMG]
  Poklonce - 09.10.2019
  butterfly.mk - 09.10.20019
  Nina1985 - 10.10.2019

  FuzzuWuzzy - 10.10.2019
  Sofi.ja - 15.10.2019

  Larahappy -15.10.2019
  лукајана - 16.10.2019
  Marmarin - 18.10.2019
  mamaibebe - 19.10.2019
  *Mila24* - 21.10.2019

  ☁сон☁ - 23.10.2019
  Lara 27 - 27.10.2019
  haruki - 29.10.2019
  KuklickaSk - 31.10.2019


  Ноември
  [​IMG]
  ssweety - 5.11.2019
  PinkGirl* - 12.11.2019
  Adams - 16.11.2019
  *Dariceto* - 22.11.2019

  kockichka - 22.11.2019
  Suzzicka - 23.11.2019
  Bonnie Top - 25.11.2019
  Tinkerbell11 - 27.11.2019

  bela.m - 30.11.2019 [​IMG] [​IMG]

  Декември[​IMG]

  Sesil - 03.12.2019
  rainbowmama - 04.12.2019
  Nora.A - 13.12.2019

  Andonia - 15.12.2019
  Starlič - 21.12.2019
  betty oh - 21.12.2019
  BirMelek - 22.12.2019  Јануари[​IMG]
  bella.gk - 02.01.2020
  каракамел - 03.01. 2020

  Lorins - 07.01.2020

  Ms allways right - 13.01.2020
  VedaG10 - 14.01.2020
  Miss.N - 15.01.2020
  SanelaS - 15.01.2020
  Vetruska - 21.01.2020

  maaitka - 21.01.2020
  ladymici - 24.01.2020
  *malenavolena*87 - 24.01.2020


  Февруари[​IMG]
  ddevojce - 01.02.20
  Malataa@ - 07.02.20 [​IMG] [​IMG]
  MumToBe - 12.02.2020

  mici-22 - 13.02.2020
  MMA - 14.02.2020
  Anomis11 - 14.02.2020
  Girl-Rabbit - 14.02.2020
  Teddy - 14.02.2020
  Kikki - 14.02.2020
  mal.ecka - 20.02.2020

  malecko5 - 22.02.2020
  kavadar4anka - 27.02.2020

  Maрт [​IMG]
  minneymouse82 - 04.03.2020
  Gladiola Led - 05.03.2020
  MinnieM - 18.03.2020
  BabyStyle - 23.03.2020
  srce-9 - 26.03.2020  Април [​IMG]
  Dunika - 06.04.2020

  ИНФО: Сите што се 2 недели над термин, а ги нема да се пријават, ќе ги тргам од список.
   
  На kavadar4anka, bela.m, dunika и 10 други им се допаѓа ова.
 2. jagodka.18

  jagodka.18 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 март 2013
  Пораки:
  840
  Допаѓања:
  606
  Здраво, мојот термин е 03.02.2020г. машко
   
  На maaitka, Kaetana, minneymouse82 и 7 други им се допаѓа ова.
 3. MMA

  MMA Активен член

  Се зачлени на:
  20 мај 2019
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  158
  Пол:
  Женски
  Leleeee. Duri 5 na14.02.2020. Kolku ludo ❤️❤️❤️❤️❤️
   
  На minneymouse82, mici-22, butterfly.mk и 9 други им се допаѓа ова.
 4. Sexybaby86

  Sexybaby86 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 март 2012
  Пораки:
  3.131
  Допаѓања:
  60.059
  Пол:
  Женски
  Ајде конечно да се пријавам и јас :)

  Термин 05.03.2020, девојче :inlove:
   
  На Mari*, belmoni, minneymouse82 и 29 други им се допаѓа ова.
 5. TeddyGrey

  TeddyGrey Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  5.101
  Допаѓања:
  41.192
  Пол:
  Женски
  Ооо ќе ја чекам на мој роденден :inlove:
  Рипкаааааа :inlove::l:
   
  На kockichka, Martka и Sexybaby86 им се допаѓа ова.
 6. dunika

  dunika Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 март 2012
  Пораки:
  1.720
  Допаѓања:
  58.478
  Пол:
  Женски
  Ајјјјјјј:inlove:
  Каков пар ке бидете,Риба и Ракче(heidy)
   
  На kockichka, Martka, TeddyGrey и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. Sexybaby86

  Sexybaby86 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 март 2012
  Пораки:
  3.131
  Допаѓања:
  60.059
  Пол:
  Женски
  Дааа :inlove:
  Првата е татина маза, второво ќе биде моја :l: :D
  Нека се живи и здрави само :inlove:
   
  На minneymouse82, Kaetana, Larahappy и 7 други им се допаѓа ова.
 8. Sofi.ja

  Sofi.ja Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2012
  Пораки:
  2.601
  Допаѓања:
  8.418
  На Martka му/ѝ се допаѓа ова.
 9. VedaG10

  VedaG10 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2015
  Пораки:
  1.623
  Допаѓања:
  9.554
  Пол:
  Женски
  Јас да пишам дека пак е маженце :inlove:
  Обојте ме плаво :clap:
   
  На minneymouse82, Kaetana, bella.gk и 12 други им се допаѓа ова.
 10. green.eyes

  green.eyes Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2011
  Пораки:
  2.071
  Допаѓања:
  19.886
  Мене термин (полни 40 недели) ми е на 15.04.2020. Ама дека две, ќе бидат многу порано од ова :) Ставете ме сега со овој термин, па ќе видиме до кај ќе стигнеме :$ Пол сеуште не знам.
   
  На belmoni, minneymouse82, kockichka и 16 други им се допаѓа ова.
 11. mal.ecka

  mal.ecka Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 декември 2010
  Пораки:
  3.146
  Допаѓања:
  42.117
  Розе за нас,уште едно дунде:inlove:
   
  На minneymouse82, kockichka, butterfly.mk и 21 други им се допаѓа ова.
 12. Ann.loves.you

  Ann.loves.you Популарен член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  365
  Допаѓања:
  1.341
  Денес бевме на преглед и уште одма што да видиме,раширени ноџиња и се покажа мажето :D8)
  Терминот ми е на 16.03.2020(y)
  Гледам повеќе се мажиња,нападнаа..
   
  На kockichka, butterfly.mk, Martka и 12 други им се допаѓа ова.
 13. gicka

  gicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  132
  Допаѓања:
  149
  Пол:
  Женски
  Се породив во вторник може да ме тргнете од списокот :l:
   
  На Miss.N, orhideea, Anomis11 и 14 други им се допаѓа ова.
 14. maaitka

  maaitka Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  409
  Допаѓања:
  2.084
  Пол:
  Женски
  Честитки мајка :*
   
  На gicka, Adams и Martka им се допаѓа ова.
 15. Xanty

  Xanty Активен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2019
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  96
  Пол:
  Женски
  Се породииив природно ❤❤❤
   
  На orhideea, Anomis11, bella.gk и 15 други им се допаѓа ова.
 16. Kaetana

  Kaetana Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2011
  Пораки:
  2.249
  Допаѓања:
  10.404
  Пол:
  Женски
  Честитки мамички!!!
   
  На gicka и Martka им се допаѓа ова.
 17. Persila

  Persila Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2019
  Пораки:
  548
  Допаѓања:
  1.289
  Пол:
  Женски
  Cestitki:hug:
   
  На gicka и Martka им се допаѓа ова.
 18. maaitka

  maaitka Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  409
  Допаѓања:
  2.084
  Пол:
  Женски
  Честитки мајка :*
   
  На Martka му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.242
  Допаѓања:
  20.530
  Пол:
  Женски
  Честитки, жив и здрав да ви е бебушот. :inlove:
   
  На Lovelybaby<3, Недопирлива5 и Martka им се допаѓа ова.
 20. bela.m

  bela.m Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2015
  Пораки:
  1.393
  Допаѓања:
  6.498
  Пол:
  Женски
  Честитки на новите мајки! Здрави и живи да ви се бебенцата!
   
  На koritsaki и Martka им се допаѓа ова.