Термини на породување

Дискусија во 'Бременост' започната од koritsaki, 9 ноември 2010.

 1. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  5.229
  Допаѓања:
  115.499
  Пол:
  Женски
  Девојчиња 23 [​IMG] : [​IMG] 30 Момчиња


  Септември[​IMG]
  Zabce.1.12 - 20.09.2019
  Darija* - 25.09.2019  Октомври[​IMG]
  Poklonce - 09.10.2019
  butterfly.mk - 09.10.20019

  FuzzuWuzzy - 10.10.2019
  Sofi.ja - 15.10.2019

  Larahappy -15.10.2019
  лукајана - 16.10.2019
  Marmarin - 18.10.2019
  mamaibebe - 19.10.2019
  *Mila24* - 21.10.2019

  ☁сон☁ - 23.10.2019
  Lara 27 - 27.10.2019
  haruki - 29.10.2019
  KuklickaSk - 31.10.2019


  Ноември
  [​IMG]
  ssweety - 5.11.2019
  PinkGirl* - 12.11.2019
  Adams - 16.11.2019
  *Dariceto* - 22.11.2019

  kockichka - 22.11.2019
  Suzzicka - 23.11.2019
  Bonnie Top - 25.11.2019
  Tinkerbell11 - 27.11.2019

  bela.m - 30.11.2019 [​IMG] [​IMG]

  Декември[​IMG]

  Sesil - 03.12.2019
  rainbowmama - 04.12.2019
  Nora.A - 13.12.2019

  Andonia - 15.12.2019
  Starlič - 21.12.2019
  betty oh - 21.12.2019
  BirMelek - 22.12.2019  Јануари[​IMG]
  bella.gk - 02.01.2020
  каракамел - 03.01. 2020

  Lorins - 07.01.2020

  Ms allways right - 13.01.2020
  VedaG10 - 14.01.2020
  Miss.N - 15.01.2020
  SanelaS - 15.01.2020
  Vetruska - 21.01.2020

  maaitka - 21.01.2020
  ladymici - 24.01.2020
  *malenavolena*87 - 24.01.2020


  Февруари[​IMG]
  ddevojce - 01.02.2020
  jagodka.18 - 03.02.2020
  Malataa@ - 07.02.2020 [​IMG] [​IMG]
  MumToBe - 12.02.2020

  mici-22 - 13.02.2020
  MMA - 14.02.2020
  Anomis11 - 14.02.2020
  Girl-Rabbit - 14.02.2020
  Teddy - 14.02.2020
  Kikki - 14.02.2020
  mal.ecka - 20.02.2020
  malecko5 - 22.02.2020
  kavadar4anka - 27.02.2020

  Maрт [​IMG]
  minneymouse82 - 04.03.2020
  Sexybaby86 - 05.03.2020
  Gladiola Led - 05.03.2020
  Ann.Loves.you - 16.03.2020
  MinnieM - 18.03.2020
  BabyStyle - 23.03.2020
  srce-9 - 26.03.2020  Април [​IMG]
  Dunika - 06.04.2020
  green.eyes - 15.04.2020 :l::l:

  ИНФО: Сите што се 2 недели над термин, а ги нема да се пријават, ќе ги тргам од список.
   
  На mal.ecka, green.eyes и Ann.loves.you им се допаѓа ова.
 2. Sofi.ja

  Sofi.ja Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2012
  Пораки:
  2.591
  Допаѓања:
  8.407
  Леле леле,уште 5 пред мене:whew:
   
  На minneymouse82, Larahappy, macence994 и 4 други им се допаѓа ова.
 3. FuzzyWuzzy

  FuzzyWuzzy Активен член

  Се зачлени на:
  16 јули 2019
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  33
  Пол:
  Женски
  Devojki i jas se porodiv vo nedelata :) so deckic sme super, pozdrav do site i trgajte ne od spisok :l:
   
  На minneymouse82, Xanty, belmoni и 22 други им се допаѓа ова.
 4. marchi-cool

  marchi-cool Популарен член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  5.157
  Допаѓања:
  10.336
  Пол:
  Женски
  често да сте здрави и живи
   
  На Martka и FuzzyWuzzy им се допаѓа ова.
 5. bela.m

  bela.m Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2015
  Пораки:
  1.386
  Допаѓања:
  6.442
  Пол:
  Женски
  Честито синче!
   
  На Martka и FuzzyWuzzy им се допаѓа ова.
 6. Kaetana

  Kaetana Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2011
  Пораки:
  2.231
  Допаѓања:
  10.289
  Пол:
  Женски
  Честитки!!
   
  На FuzzyWuzzy и Martka им се допаѓа ова.
 7. Larahappy

  Larahappy Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2019
  Пораки:
  1.251
  Допаѓања:
  5.793
  Честито :inlove:
   
  На FuzzyWuzzy и Martka им се допаѓа ова.
 8. maaitka

  maaitka Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  2.073
  Пол:
  Женски
  Честитки :*
   
  На FuzzyWuzzy и Martka им се допаѓа ова.
 9. hristin4e

  hristin4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  260
  Допаѓања:
  445
  Пол:
  Женски
  Честитки здраво и живо :hug:
   
  На FuzzyWuzzy и Martka им се допаѓа ова.
 10. Anomis11

  Anomis11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2019
  Пораки:
  261
  Допаѓања:
  862
  Пол:
  Женски
  Обојте не розево :inlove:
   
  На dunika, minneymouse82, Tedyyy и 12 други им се допаѓа ова.
 11. crazylady

  crazylady Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  4.425
  Допаѓања:
  7.303
  Со @Vetruska на ист ден имаме термин .
  21.01.2020 со Господ напред :)
   
  На Vetruska, minneymouse82, betty oh и 2 други им се допаѓа ова.
 12. green.eyes

  green.eyes Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2011
  Пораки:
  2.071
  Допаѓања:
  19.882
  Вчера докторката ми кажа дека максимум што ќе се чека за породување е 38 недела, па ставете го 01.04. како термин.
  Пол уште не знам :)
   
  На dunika, Girl-Rabbit, Kaetana и 5 други им се допаѓа ова.
 13. Marmarin

  Marmarin Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 септември 2017
  Пораки:
  476
  Допаѓања:
  6.372
  Пол:
  Женски
  Се роди моето глувче во 02:40. :inlove:Помало од очекувано ама важно е здраво и живо.
  Сите да си дочекате ваква радост. :D
   
  На Magic13, minneymouse82, Xanty и 23 други им се допаѓа ова.
 14. marchi-cool

  marchi-cool Популарен член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  5.157
  Допаѓања:
  10.336
  Пол:
  Женски
  живо и здраво да е,големо да расте и побрзо закрепнување
   
  На Martka и Marmarin им се допаѓа ова.
 15. maaitka

  maaitka Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  2.073
  Пол:
  Женски
  Живо и здраво нека е радост ваша :* :* :*
   
  На Martka му/ѝ се допаѓа ова.
 16. hristin4e

  hristin4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  260
  Допаѓања:
  445
  Пол:
  Женски
  Здраво и живо големо и среќно да расти :hug:
   
  На Martka и Marmarin им се допаѓа ова.
 17. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  5.229
  Допаѓања:
  115.499
  Пол:
  Женски
  Честитки на новите мами. :inlove: Ај нека се пријави уште некој па да ажурираме список :)
   
  На Martka му/ѝ се допаѓа ова.
 18. MinnieM

  MinnieM Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јули 2018
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  294
  Пол:
  Женски
  Обојте не сино :inlove:
   
  На minneymouse82, Martka, Kaetana и 5 други им се допаѓа ова.
 19. 0ли

  0ли Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2016
  Пораки:
  4.888
  Допаѓања:
  19.139
  Пол:
  Женски
  Кога обично пријавувате термин? :$
   
  На dunika, mal.ecka, sanja.burgundy и 4 други им се допаѓа ова.
 20. Sexybaby86

  Sexybaby86 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 март 2012
  Пораки:
  3.130
  Допаѓања:
  59.797
  Пол:
  Женски
  Можеш да си го пријавиш Оли :inlove: Кога ќе дознаеш пол, ќе известиш дали да те обојат сино или розево :l:
   
  На Lara 27, mal.ecka, Anomis11 и 1 друга личност им се допаѓа ова.