Термини на породување

Дискусија во 'Бременост' започната од koritsaki, 9 ноември 2010.

 1. 0ли

  0ли Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2016
  Пораки:
  4.888
  Допаѓања:
  19.139
  Пол:
  Женски
  Да го почнам прва мајот :sun:
  25.5.2020 :inlove:
   
  На Veki4kaa, Grasiela**, dunika и 27 други им се допаѓа ова.
 2. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  5.229
  Допаѓања:
  115.501
  Пол:
  Женски
  Девојчиња 21 [​IMG] : [​IMG] 27 Момчиња


  Октомври[​IMG]
  Sofi.ja -
  15.10.2019
  Larahappy -15.10.2019
  лукајана - 16.10.2019
  mamaibebe - 19.10.2019
  *Mila24* - 21.10.2019

  ☁сон☁ - 23.10.2019
  Lara 27 - 27.10.2019
  haruki - 29.10.2019
  KuklickaSk - 31.10.2019


  Ноември
  [​IMG]
  ssweety - 5.11.2019
  PinkGirl* - 12.11.2019
  Adams - 16.11.2019
  *Dariceto* - 22.11.2019

  kockichka - 22.11.2019
  Suzzicka - 23.11.2019
  Bonnie Top - 25.11.2019
  Tinkerbell11 - 27.11.2019

  bela.m - 30.11.2019 [​IMG] [​IMG]

  Декември[​IMG]

  Sesil - 03.12.2019
  rainbowmama - 04.12.2019
  Nora.A - 13.12.2019

  Andonia - 15.12.2019
  Starlič - 21.12.2019
  betty oh - 21.12.2019
  BirMelek - 22.12.2019  Јануари[​IMG]
  bella.gk - 02.01.2020
  каракамел - 03.01. 2020

  Lorins - 07.01.2020

  Ms allways right - 13.01.2020
  VedaG10 - 14.01.2020
  Miss.N - 15.01.2020
  SanelaS - 15.01.2020
  Vetruska - 21.01.2020

  crazylady - 21.01.2020
  maaitka - 21.01.2020
  ladymici - 24.01.2020
  *malenavolena*87 - 24.01.2020


  Февруари[​IMG]
  ddevojce - 01.02.2020
  jagodka.18 - 03.02.2020
  Malataa@ - 07.02.2020 [​IMG] [​IMG]
  MumToBe - 12.02.2020

  mici-22 - 13.02.2020
  MMA - 14.02.2020
  Anomis11 - 14.02.2020

  Girl-Rabbit - 14.02.2020
  Teddy - 14.02.2020
  Kikki - 14.02.2020
  mal.ecka - 20.02.2020
  malecko5 - 22.02.2020
  kavadar4anka - 27.02.2020

  Maрт [​IMG]
  minneymouse82 - 04.03.2020
  Sexybaby86 - 05.03.2020
  Gladiola Led - 05.03.2020
  Ann.Loves.you - 16.03.2020
  MinnieM - 18.03.2020

  BabyStyle - 23.03.2020
  srce-9 - 26.03.2020  Април [​IMG]
  green.eyes - 01.04.2020 :l::l:
  Dunika - 06.04.2020


  Мај [​IMG]

  0ли - 25.05.2020

   
  Последна измена: 14 октомври 2019
  На dunika, Martka, belmoni и 10 други им се допаѓа ова.
 3. Sofi.ja

  Sofi.ja Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2012
  Пораки:
  2.591
  Допаѓања:
  8.407
  :bandit::tmi:
   
  На Girl-Rabbit, TeddyGrey, Tedyyy и 3 други им се допаѓа ова.
 4. Starlič

  Starlič Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2017
  Пораки:
  1.186
  Допаѓања:
  6.010
  Пол:
  Женски
  Душиче ти прва на список. :worried:
   
  На Girl-Rabbit, Lara 27, bela.m и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. Sofi.ja

  Sofi.ja Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2012
  Пораки:
  2.591
  Допаѓања:
  8.407
  Ќе се тркаме со Лара:D
   
  На Girl-Rabbit, Lara 27, bela.m и 2 други им се допаѓа ова.
 6. pharmacy

  pharmacy Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2013
  Пораки:
  206
  Допаѓања:
  342
  Пол:
  Женски
  Да се пријавам и јас :D
  31.03.2020
   
  На Veki4kaa, minneymouse82, BY<3 и 8 други им се допаѓа ова.
 7. orhideea

  orhideea Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2011
  Пораки:
  5.231
  Допаѓања:
  51.919
  Честитки да ви е здраво и живо!
   
  На Lara 27, Martka и Marmarin им се допаѓа ова.
 8. Lara 27

  Lara 27 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2017
  Пораки:
  1.235
  Допаѓања:
  3.601
  Пол:
  Женски
  На мојата годишнина
  Со лесно и живи здрави оли од :l:
  :*
  Ние ситно петок 38 недела уште малку :sweat:
   
  На Sexybaby86, mal.ecka, Martka и 4 други им се допаѓа ова.
 9. Lara 27

  Lara 27 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2017
  Пораки:
  1.235
  Допаѓања:
  3.601
  Пол:
  Женски
  Уф ситно ситно јас осеќам дека за брзо ќе биди:party:
   
 10. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.185
  Допаѓања:
  16.678
  Пол:
  Женски
  18 мај 2020, ако се потрефи плус/минус некој ден, заедно ќе славиме роденден.
   
  На orhideea, Tedyyy, ruruk и 13 други им се допаѓа ова.
 11. BY<3

  BY<3 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 октомври 2019
  Пораки:
  325
  Допаѓања:
  980
  Здраво девојки :) Да се пријавам и јас 30.03.2020 (waiting)
   
  На Tedyyy, Sexybaby86, Thank you God и 13 други им се допаѓа ова.
 12. лукајана

  лукајана Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2015
  Пораки:
  190
  Допаѓања:
  401
  Пол:
  Женски
  Може да ме бришете од список се породив вчера :inlove:
   
  На orhideea, Xanty, Veki4kaa и 22 други им се допаѓа ова.
 13. Larahappy

  Larahappy Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2019
  Пораки:
  1.251
  Допаѓања:
  5.794
  Честитки :inlove:
   
  На лукајана му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.229
  Допаѓања:
  20.523
  Пол:
  Женски
  Честитки, да ви е живо и здраво бебенцето, лесно и брзо закрепнување! :inlove:
   
  На Lovelybaby<3, Недопирлива5, Aleksandra9999 и 2 други им се допаѓа ова.
 15. Nora.A

  Nora.A Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 април 2018
  Пораки:
  238
  Допаѓања:
  979
  Пол:
  Женски
  Честитки мама! Живо и здраво! :l:
   
  На лукајана му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Ann.loves.you

  Ann.loves.you Популарен член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  362
  Допаѓања:
  1.326
  Честитки мајка! Живо и здраво
   
  На лукајана му/ѝ се допаѓа ова.
 17. marchi-cool

  marchi-cool Популарен член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  5.157
  Допаѓања:
  10.336
  Пол:
  Женски
  честито
   
  На Martka и лукајана им се допаѓа ова.
 18. ☁сон☁

  ☁сон☁ Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2019
  Пораки:
  212
  Допаѓања:
  401
  Пол:
  Женски
  Бришете ме и мене, принцезата стигна во неделата :D
   
  На orhideea, Xanty, Veki4kaa и 13 други им се допаѓа ова.
 19. marchi-cool

  marchi-cool Популарен член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  5.157
  Допаѓања:
  10.336
  Пол:
  Женски
  честито ајде корекција на листата чекаме :)
   
  На ☁сон☁ му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Sofi.ja

  Sofi.ja Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2012
  Пораки:
  2.591
  Допаѓања:
  8.407
  Живо,здраво големо да расте:inlove:
  Бришете ме и мене, крајниот термин денес,мојот принц се роди на 10.10.20198)
   
  На orhideea, Veki4kaa, minneymouse82 и 9 други им се допаѓа ова.