Термини на породување

Дискусија во 'Бременост' започната од koritsaki, 9 ноември 2010.

 1. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  5.242
  Допаѓања:
  116.264
  Пол:
  Женски
  Девојчиња 20 [​IMG] : [​IMG] 24 Момчиња


  Октомври[​IMG]
  Larahappy -15.10.2019
  mamaibebe - 19.10.2019
  *Mila24* - 21.10.2019
  Lara 27 - 27.10.2019

  haruki - 29.10.2019
  KuklickaSk - 31.10.2019


  Ноември
  [​IMG]
  ssweety - 5.11.2019
  PinkGirl* - 12.11.2019
  Adams - 16.11.2019
  *Dariceto* - 22.11.2019

  kockichka - 22.11.2019
  Suzzicka - 23.11.2019
  Bonnie Top - 25.11.2019
  Tinkerbell11 - 27.11.2019  Декември[​IMG]
  Sesil - 03.12.2019
  rainbowmama - 04.12.2019
  Nora.A - 13.12.2019

  Andonia - 15.12.2019
  Starlič - 21.12.2019
  betty oh - 21.12.2019
  BirMelek - 22.12.2019  Јануари[​IMG]
  bella.gk - 02.01.2020
  каракамел - 03.01. 2020

  Lorins - 07.01.2020

  Ms allways right - 13.01.2020
  VedaG10 - 14.01.2020
  Miss.N - 15.01.2020
  SanelaS - 15.01.2020
  Vetruska - 21.01.2020

  crazylady - 21.01.2020
  maaitka - 21.01.2020
  ladymici - 24.01.2020
  *malenavolena*87 - 24.01.2020


  Февруари[​IMG]
  ddevojce - 01.02.2020
  jagodka.18 - 03.02.2020
  Malataa@ - 07.02.2020 [​IMG] [​IMG]
  MumToBe - 12.02.2020

  mici-22 - 13.02.2020
  MMA - 14.02.2020
  Anomis11 - 14.02.2020

  Girl-Rabbit - 14.02.2020
  Teddy - 14.02.2020
  Kikki - 14.02.2020
  mal.ecka - 20.02.2020
  malecko5 - 22.02.2020
  kavadar4anka - 27.02.2020

  Maрт [​IMG]
  minneymouse82 - 04.03.2020
  Sexybaby86 - 05.03.2020
  Gladiola Led - 05.03.2020
  Ann.Loves.you - 16.03.2020
  MinnieM - 18.03.2020

  BabyStyle - 23.03.2020
  srce-9 - 26.03.2020
  BY <3 - 30.03.2020
  pharmacy - 31.03.2020  Април [​IMG]
  green.eyes - 01.04.2020 :l::l:
  Dunika - 06.04.2020


  Мај [​IMG]

  Abeja - 18.05.2020
  0ли - 25.05.2020
   
  Последна измена: 24 октомври 2019
  На RAK91, dunika, лукајана и 3 други им се допаѓа ова.
 2. Persila

  Persila Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2019
  Пораки:
  586
  Допаѓања:
  1.315
  Пол:
  Женски
  Cestitki:hug::hug::hug:
   
  На лукајана му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Persila

  Persila Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2019
  Пораки:
  586
  Допаѓања:
  1.315
  Пол:
  Женски
  Cestitki:hug::hug::hug:
   
  На ☁сон☁ и лукајана им се допаѓа ова.
 4. Adams

  Adams Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2018
  Пораки:
  1.015
  Допаѓања:
  4.063
  Може и мене да ме тргните од список и јас се породив во Вторникот
  На нашиот дечко му се брзаше ама сме многу добро почнавме и да цицаме :inlove:
   
  На orhideea, Xanty, bella.gk и 25 други им се допаѓа ова.
 5. Lara 27

  Lara 27 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2017
  Пораки:
  1.235
  Допаѓања:
  3.601
  Пол:
  Женски
  Честитки :*
  Живи здрави мајка големи да растите:*
   
  На Veki4kaa, Martka и Adams им се допаѓа ова.
 6. minneymouse82

  minneymouse82 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2016
  Пораки:
  212
  Допаѓања:
  1.399
  Пол:
  Женски
  Обоете ме во сино!
   
  На orhideea, srce-9, MinnieM и 12 други им се допаѓа ова.
 7. Veki4kaa

  Veki4kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  4.594
  Допаѓања:
  13.478
  Пол:
  Женски
  Додадете ме мене 06.05.2020 Женско :inlove::inlove::inlove::inlove:
   
  На orhideea, Jana06, Lostinparadise и 22 други им се допаѓа ова.
 8. RAK91

  RAK91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2019
  Пораки:
  410
  Допаѓања:
  836
  Пол:
  Женски
  Сино, 20.03.2020 :inlove:
   
  На orhideea, Jana06, Kate Rina 93 и 12 други им се допаѓа ова.
 9. Larahappy

  Larahappy Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2019
  Пораки:
  1.449
  Допаѓања:
  6.601
  Јас сум за бришење :D
   
  На orhideea, ☁сон☁, Xanty и 11 други им се допаѓа ова.
 10. Bebac

  Bebac Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2019
  Пораки:
  351
  Допаѓања:
  1.286
  Пол:
  Женски
  Додадете ме и мене! 10.06.2020
   
  На minneymouse82, Martka, Jana06 и 13 други им се допаѓа ова.
 11. *Mila24*

  *Mila24* Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 мај 2016
  Пораки:
  363
  Допаѓања:
  942
  Пол:
  Женски
  Brisete me mene
   
  На orhideea, tina2018, bella.gk и 14 други им се допаѓа ова.
 12. KuklickaSk

  KuklickaSk Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  2.615
  Допаѓања:
  6.689
  Chestitki majka!
   
 13. Jana06

  Jana06 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 април 2016
  Пораки:
  2.185
  Допаѓања:
  5.831
  Пол:
  Женски
  Па јас не сум се пријавила тука :)
  05.05.2020 машко :inlove:
   
  На minneymouse82, Martka, bella.gk и 9 други им се допаѓа ова.
 14. Veki4kaa

  Veki4kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  4.594
  Допаѓања:
  13.478
  Пол:
  Женски
  За една ден сме разлика , кај мене е женско :inlove: со лесно нека ни е на сите. :l:
   
  На minneymouse82, Martka, dunika и 6 други им се допаѓа ова.
 15. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.194
  Допаѓања:
  16.705
  Пол:
  Женски
  18 мај 2020 е кај мене, не 18.06.2020.
  Да не се збунам и јас од списоков па да не знам кога да се породам :D
   
  На minneymouse82, Martka, Veki4kaa и 4 други им се допаѓа ова.
 16. Maarijanaa

  Maarijanaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 април 2012
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  51
  Пол:
  Женски
  Мајки здраво, да и ја се породив, доцнам со ажурирање на информации. Девојче, Софија, се измачивме малку, ама се родивме по природен пат.
   
  На orhideea, macence994, VanillaSky1 и 13 други им се допаѓа ова.
 17. Adams

  Adams Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2018
  Пораки:
  1.015
  Допаѓања:
  4.063
  Бришете ме и мене гледам уште ме има :D
   
  На orhideea, minneymouse82, Veki4kaa и 3 други им се допаѓа ова.
 18. Babyiscomming

  Babyiscomming Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2019
  Пораки:
  117
  Допаѓања:
  405
  Пол:
  Женски
  Додадете ме и мене, 01.05.2020 :l:
   
  На orhideea, minneymouse82, Martka и 9 други им се допаѓа ова.
 19. Suzzicka

  Suzzicka Активен член

  Се зачлени на:
  16 август 2019
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  84
  Пол:
  Женски
  Se porodiv i jas malku porano no vazno se e vo red
   
  На orhideea, macence994, minneymouse82 и 13 други им се допаѓа ова.
 20. Vetruska

  Vetruska Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2013
  Пораки:
  790
  Допаѓања:
  483
  Пол:
  Женски
  Каде планираш за породување, здравје?