Термини на породување

Дискусија во 'Бременост' започната од koritsaki, 9 ноември 2010.

 1. ines.h

  ines.h Популарен член

  Се зачлени на:
  23 август 2011
  Пораки:
  1.572
  Допаѓања:
  17.630
  @Fallen.Angel cestitki, mislam 8 mene mi olesna so te procitav. Ajde Sega na site so sme sledni so lea. Bog da ni pomaga.
   
  На Tokio12345 и Fallen.Angel им се допаѓа ова.
 2. Alishan30

  Alishan30 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2018
  Пораки:
  2.424
  Допаѓања:
  74.498
  Пол:
  Женски
  Честитки, да е здраво и живо:party:
   
  На Fallen.Angel му/ѝ се допаѓа ова.
 3. InnaD1

  InnaD1 Активен член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2019
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  119
  Пол:
  Женски
  Честитки! Да е живо и здраво малото, лесно закрепнување:)
   
  На Fallen.Angel му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Kate Rina 93

  Kate Rina 93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 декември 2018
  Пораки:
  826
  Допаѓања:
  16.677
  Пол:
  Женски
  @Fallen.Angel лелееее и мене ми олесна :inlove:
  Те гушкам наајсилно
  Честитки мајче. Да сте живи и здрави ти бебушот:l:
   
  На Fallen.Angel, Thallia и Tsukinory им се допаѓа ова.
 5. NNK19

  NNK19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2019
  Пораки:
  549
  Допаѓања:
  1.330
  Пол:
  Женски
  Ајде честито мајче да сте живи и здрави :sun:
   
 6. Thallia

  Thallia Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2013
  Пораки:
  2.261
  Допаѓања:
  15.338
  @Fallen.Angel честитки! :party:
  Сите бевме во неизвесност со тебе и чекавме, ама што убаво што си се олесна
  Да сте здрави и живи, гушкајте се сега, те чекаме со детали во Породилни :inlove: :hug: :party:
   
  На Fallen.Angel му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Maja92@

  Maja92@ Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2019
  Пораки:
  262
  Допаѓања:
  563
  Пол:
  Женски
  Ооо се олесниии...честитки ..живо и здраво да е
   
  На Fallen.Angel му/ѝ се допаѓа ова.
 8. prinstongirl2

  prinstongirl2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2013
  Пораки:
  138
  Допаѓања:
  256
  Da se prijavam i jas
  15.07
  Masko
   
  На Martka, Thallia, Fatalnata и 8 други им се допаѓа ова.
 9. Bebac

  Bebac Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2019
  Пораки:
  361
  Допаѓања:
  1.290
  Пол:
  Женски
  Мене бришете ме. Сабајле се породив. Господ да даде секаде ваква убавина.
   
  На Martka, Филотеа, simonka93 и 26 други им се допаѓа ова.
 10. elcezelce

  elcezelce Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  2.116
  Допаѓања:
  14.238
  Пол:
  Женски
  Честитки ,живо здраво да е :l:
   
  На MinnaAnne, Fallen.Angel и Bebac им се допаѓа ова.
 11. Snowflake97

  Snowflake97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2018
  Пораки:
  666
  Допаѓања:
  2.157
  Пол:
  Женски
  Официјално кај мене машко, може да ме обоите во плаво :party:
   
  На Martka, LadyC, Thallia и 12 други им се допаѓа ова.
 12. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  2.102
  Допаѓања:
  5.547
  Честиткии!! Големо да расте и брзо закрепнување.
   
  На Bebac му/ѝ се допаѓа ова.
 13. nadenadia

  nadenadia Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 август 2012
  Пораки:
  169
  Допаѓања:
  367
  Честитки :party: да сте живи здеави, насмеани :sun::f:
   
  На Bebac му/ѝ се допаѓа ова.
 14. LadyC

  LadyC Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 март 2016
  Пораки:
  5.642
  Допаѓања:
  76.600
  Пол:
  Женски
  Девојчиња 33 [​IMG] : [​IMG]Момчиња 34


  Мај[​IMG]

  Inna.v - 24.05.2020
  worrieddd - 28.05.2020

  Јуни [​IMG]

  Филотеа - 04.06.2020
  Tokio12345 - 08.06.2020

  Chuchanov - 11.06.2020
  IvanaAni - 11.06.2020
  nadenadia - 11.06.2020
  Maja92@ - 12.06.2020
  InnaD1 - 16. 06.2020
  mKdevojce - 17.06.2020

  Butterfly1107 - 20.06.2020
  Mika20 - 20.06.2020

  mamaorhidea - 24.06. 2020
  NNK19 - 25.06.2020
  Kate Rina 93 - 28.06.2020
  alex.eli - 29.06.2020

  Thallia - 30.06.2020

  Јули[​IMG]

  mother_nature - 02.07.2020
  ristoska_Kate - 02.07.2020
  One Life * - 03.07.2020
  Andra - 04.07. 2020

  elcezelce - 05.07.2020
  Dana31 - 08.07.2020
  Ivona S - 07.07.2020

  Bella* - 10.07. 2020
  Krofna1 - 10.07.2020

  Prinstongirl2 - 15.07.2020
  Natt* - 20.07.2020
  Аnexy - 25.07.2020
  stoimanovskamarija - 29.07.2020


  Aвгуст[​IMG]

  monka_bonbonka - 06.08.2020 [​IMG][​IMG]
  Rainbowbaby - 07.08.2020
  Taptapy - 07.08.2020

  LadyC - 08.08.2020
  NanaMia - 11.08.2020

  Chikitaa - 15.08.2020
  eta - 18.08.2020

  Anetaoh - 22.08.2020
  lakiki - 23.08.2020
  Anaouou - 24.08.2020
  Malesia - 24.08.2020
  Ines24 - 27.08.2020


  Септември[​IMG]

  Осе - 02.09.2020
  Dua! - 03.09.2020
  lemon8ejt - 05.09.2020
  Ressana - 16.09.2020
  simonka93 - 17.09.2020
  MinnaAnne - 19.09.2020
  Малечко Кикенце - 19.09.2020

  kukla21 - 23.09.2020
  ohlala - 23.09.2020

  М*и*Л*и - 27.09.2020
  Monella - 29.09.2020

  Октомври[​IMG]


  Ana245 - 01.10.2020
  Brpbrp - 01.10.2020
  Izzy_0504 - 05.10.2020
  honeyboney - 06.10.2020

  Alishan30 - 06.10.2020
  BeLLaDona23 - 09.10.2020

  Melinda23 - 09.10.2020
  CatL4dy - 10.10.2020

  ni.na - 10.10.2020
  K.Mari4ka - 12.10.2020
  Milkiway - 13.10.2020
  eli.karameli - 13.10.2020
  EmiliEmili - 21.10.2020
  Happyinlove - 27.10.2020

  Snowflake97 - 29.10.2020


  Ноември[​IMG]

  firequeenn - 07.11.2020
  Aw-aw - 07.11.2020
  Lovebug01 - 16.11.2020
  Tsukinory - 21.11.2020

  Frost1 - 24.11.2020
  Kom.pot - 24.11.2020
  Fatalnata - 29.11.2020

  Декември[​IMG]
  BabyD0ll - 23.12.2020
  tari - 24.12.2020
  sun995 - 25.12.2020


  Јануари[​IMG]

  wannababy -
  07.01.2021
  bokace1 - 20.01.2021


  п.с. Сите што се над две недели со поминат термин, а не пријавиле дали се породени, ќе бидат тргнати од список :)
   
  На Martka, K.Mari4ka, nadenadia и 4 други им се допаѓа ова.
 15. Филотеа

  Филотеа Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2019
  Пораки:
  347
  Допаѓања:
  587
  Пол:
  Женски
  Се породив :inlove:
   
  На Martka, Bebac, LadyC и 16 други им се допаѓа ова.
 16. Brpbrp

  Brpbrp Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2019
  Пораки:
  456
  Допаѓања:
  714
  Честиткиии, живо и здраво нека е :D
   
  На Филотеа му/ѝ се допаѓа ова.
 17. elcezelce

  elcezelce Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  2.116
  Допаѓања:
  14.238
  Пол:
  Женски
  Честитки :l:
   
  На Филотеа му/ѝ се допаѓа ова.
 18. IBIZAGIRL

  IBIZAGIRL Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  5
  28.08.2020 Втора бременост :D
   
  На Martka, K.Mari4ka, mKdevojce и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 19. Tsukinory

  Tsukinory Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2019
  Пораки:
  333
  Допаѓања:
  1.038
  Пол:
  Женски
  Честитки! Живи и здраво нека е синчето :l:
   
  На Филотеа му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Среќичка

  Среќичка Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 август 2017
  Пораки:
  1.409
  Допаѓања:
  3.307
  Пол:
  Женски
  Честиткиии, живо и здраво да е :inlove:
   
  На Филотеа му/ѝ се допаѓа ова.