Термини на породување

Дискусија во 'Бременост' започната од koritsaki, 9 ноември 2010.

 1. mia9184

  mia9184 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 април 2011
  Пораки:
  316
  Допаѓања:
  275
  Пол:
  Женски
  Повели линкче http://www.justmommies.com/duedate.shtml :)
  П.с. Ќе си внесеш датум на прв ден од последна менструација
   
  На Neodlucna му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Neodlucna

  Neodlucna Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2010
  Пораки:
  811
  Допаѓања:
  926
  29 септември,тоа ке му дојде девица? или вага?..хмм..:)
   
 3. AIT

  AIT Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2011
  Пораки:
  979
  Допаѓања:
  1.727
  Пол:
  Женски
  Со лесно нека ти е и се да помине во најдобар ред ;) па да не почастиш со некоја слика од мекици
   
  На MacenceEna му/ѝ се допаѓа ова.
 4. blond

  blond Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  4.677
  Вага. Девица е до 22.
   
  На Neodlucna му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Unique.chick

  Unique.chick Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  1.258
  Допаѓања:
  2.368
  Живи, здрави и најубави, мене терминот ми е 22септември
  со лесно нека е на сите
   
  На Neodlucna му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Neodlucna

  Neodlucna Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2010
  Пораки:
  811
  Допаѓања:
  926
  Ее слично ни е,може ке се сретнеме :)
   
  На Unique.chick му/ѝ се допаѓа ова.
 7. NoellePage

  NoellePage Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  910
  Допаѓања:
  1.751
  Чекајте ме и мене на крајот септември почеток октоври
   
  На MacenceEna, Neodlucna, slavica999 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. peperutkaa

  peperutkaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  904
  Допаѓања:
  519
  Пол:
  Женски
  Јас малку порано... 30ти мај.... НЕка ви е со лесно на сите....
   
 9. ROSII

  ROSII Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  261
  Допаѓања:
  197
  Јас еве сум повторно,се породив и се вратив,,,краен ми беше 23 март,бев договорена да ми прави докторката на 22,ама ми направи на 21 аххаха зошто ми пукна водењакот,,,,,,,,,,НЕКА ИМ Е СО ЛЕСНО НА СИТЕ ШТО ЧЕКААТ РАДОСТ ВО НИВНИОТ ЖИВОТ,,,,,,,,,,,,,,,,,
   
  На MacenceEna, Annath, mia9184 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 10. Beluvce

  Beluvce Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  5
  hi

  mene terminot mi e od 17 d0 22 april, znaci narednive 10 dena :)
   
  На zalosna и Eleonorastrumica им се допаѓа ова.
 11. Eleonorastrumica

  Eleonorastrumica Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2010
  Пораки:
  390
  Допаѓања:
  170
  Со лесно да си се породиш ,многу ми е мило за тебе
   
 12. lavica30

  lavica30 Активен член

  Се зачлени на:
  13 април 2012
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  2
  18.08.2012 lavchee kako mama ;)
   
  На simonice му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Unique.chick

  Unique.chick Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  1.258
  Допаѓања:
  2.368
  мене ми е терминот на 22 а тука на оваа странава што ја постираше Миа ми вика на 20 а и многу убаво има напишано ...
  Your baby was conceived around December 29, 2011.

  Your first trimester begins December 15, 2011.
  Your second trimester begins March 09, 2012.
  Your third trimester begins June 22, 2012.

  There are 149 days left until your due date.

  You are 18 weeks and 5 days pregnant. Your baby's crown to rump length is approximately 15 cm or 6 inches and weighs about 250 grams or 8.5 ounces. :) :) :) :)
   
 14. mrazulka

  mrazulka Активен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2011
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  6
 15. CudnaZena

  CudnaZena Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 август 2010
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  12
  07.10.2012
   
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 16. bitol4anka

  bitol4anka Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2011
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  29
  здр....мене терминот ми е 5.9.2012....одвај чекам :D :D :D :D
   
 17. leo-n-tina

  leo-n-tina Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  449
  Допаѓања:
  372
  Труднички муабети

  Е мили мои денес е денот ,а јас ни Б од болка ,неизвесноста убива чекам си барам причина за болка но ништо , а и нервозна сум да не ми излезе некој пред очи а тел звони и звони радознали луге ах само се да биде во ред не знаете какви се мисли ми се вртат од најубави до најлоши .
  За киселини мене ми помогна млеко ладно или зиви зрна ориз да испиеш,се разбира тестенини зачинета храна да се избегнува.
   
  На m1lani му/ѝ се допаѓа ова.
 18. meU

  meU Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  2.633
  Допаѓања:
  3.020
  Труднички муабети

  leontina, какви црни мисли мила.... ма ајде ти се молам, за некој ден ќе се гушкаш со бебушот а ти црни мисли, дај седи ваму и само нас не читај ништо дополнително и не размислувај.
  Кажи ни што ќе имаме нова феминка или феминец? :lol:
  Ајде спремај ги алиштата , прередувај, креветчето наново постилај го, и немој да мислиш негативно, ти пуштаме позитивна енергија.
  А како е бебушка сега мррда повеќе или веќе е мирна и се спрема за надвор??
   
 19. leo-n-tina

  leo-n-tina Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  449
  Допаѓања:
  372
  Труднички муабети

  Фала за подршката Меу ,се е спремно и торбица и креветче и алишта за бебе ,мислев дека ке се породам пред теермин ама нема јас кога сакам си има план и он кога како да излегува ,и последниве денови послабо се движи но кога ставам рака на меше одма ме поздравува и тоа ме радува дека е се ок вечер сум на цтг па ке видиме до каде сме .
   
 20. meU

  meU Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  2.633
  Допаѓања:
  3.020
  Труднички муабети

  ајде со среќа, па те чекаме да не известиш.
  Штом те поздравува, значи вика “мамо не биди досадна и оставиме да поуживам уште малку“ :lol: , не го напнувај и ти детето, кога му е арно кај тебе :)
  И јас така сум цело време со мисла дека можеби порано ќе се породам, но сега после ова што кажа, ќе си ќутам и траам :lol: