Термини на породување

Дискусија во 'Бременост' започната од koritsaki, 9 ноември 2010.

 1. ivanovicka

  ivanovicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  395
  Допаѓања:
  220
  Труднички муабети

  Ајде само смирено и позитивно уште малку те дели до гушкање со бебушчето твое, не мисли ни на телефони ни на радознали кога ќе си дојде ќе си знаат уживај си и смирено сите поминале низ истото и ние ќе поминеме низ тоа. Така треба само смирено и ти ја пуштаме целата позитивна енергија :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: поздравче и со лесно :* :*
   
 2. senjorita.lombardi

  senjorita.lombardi Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2011
  Пораки:
  1.207
  Допаѓања:
  753
  Труднички муабети

  леонтина ние тука сите едвај чекаме да дојдеме до таму кај што си ти, на прагот да ги гушкаме бебињата, биди позитивна, и уживај во последните денови на бременоста, сега само ти може да го чуствуваш бебето, што е предност, после сите ке го гледаат баби, тетки, вујни, а сега е само твое :) леле и јас се разнежнив :D . а за породување немора да значи дека според терминот ке се породиш, мајка ми со сестра ми се породила во средината на 11 месец :rofl: и ете а пак е здрава жива само што се родила 4 ипол килограми :D пораснато бебе. поздрав и те очекуваме наскоро да ни пишеш што носис женско или машко :*
   
 3. meU

  meU Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  2.633
  Допаѓања:
  3.020
  Термините на нашите трудници

  Септември
  Uniqie.chick 20.09.2012
  NoellePage

  Октомври
  meU 26.10.2012

  Јануари
  silk 24.01.2013
  ljubicicaa 28.01.2012

  Март
  Katalea 24.03.2013

  anule88  Секоја трудница која ќе сака да се придружи на нашиот список, нека си го напише својот термин, кога го очекува бебушот.
  Или пак секоја наредна трудница нека го копира списокот и нека се додаде себе си. Со тоа што би го задржала изгледот на веќе постоечкиот список(се мисли на бои и редослед).
  Со лесно нека ни е на сите и живи и здрави бебуши да донесеме на свет. :angel:
   
  На kravce, Katalea, silk и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. silk

  silk Популарен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2011
  Пораки:
  885
  Допаѓања:
  751
  Термините на нашите трудници

  Баш е убав списокот, ајде пишувајте се, еден куп не има во труднички муабети...Поздрав и со лесно
   
 5. ljubicicaa

  ljubicicaa Популарен член

  Се зачлени на:
  14 декември 2010
  Пораки:
  1.540
  Допаѓања:
  544
  Термините на нашите трудници

  супер ме има на списочето ама меу ке се караме и јас треба да се породам во 2013 година :D
   
 6. meU

  meU Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  2.633
  Допаѓања:
  3.020
  Термините на нашите трудници

  Септември
  Uniqie.chick 20.09.2012
  NoellePage

  Октомври
  meU 26.10.2012

  Јануари
  silk 24.01.2013
  ljubicicaa 28.01.2013

  Март
  Katalea 24.03.2013

  anule88  п.с. се извинувам ljubicicaa трудничка грешка :lol:
   
 7. nadege

  nadege Активен член

  Се зачлени на:
  21 август 2012
  Пораки:
  74
  Допаѓања:
  23
  Термините на нашите трудници

   
 8. busavka88

  busavka88 Активен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2012
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  7
  Термините на нашите трудници

  Септември
  Uniqie.chick 20.09.2012
  NoellePage

  Октомври
  meU 26.10.2012
  nadege 25.10.2012

  Јануари
  silk 24.01.2013
  ljubicicaa 28.01.2013

  Март
  Katalea 24.03.2013

  anule88
  busavka88 01.03.2013 :D
   
 9. rak11

  rak11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2011
  Пораки:
  140
  Допаѓања:
  76
  Термините на нашите трудници

  mojot termin e 11.01.2013
   
 10. meU

  meU Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  2.633
  Допаѓања:
  3.020
  Термините на нашите трудници

  Септември
  Uniqie.chick 20.09.2012
  NoellePage

  Октомври
  nadege 25.10.2012
  meU 26.10.2012


  Јануари
  silk 24.01.2013
  ljubicicaa 28.01.2013
  rak11 11.01.2013


  Февруари
  Nice.girl 11. 02 .2013

  Март
  Katalea 24.03.2013
  busavka88 01.03.2013
   
 11. Nice.girl

  Nice.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  111
  Допаѓања:
  34
  Пол:
  Женски
  Термините на нашите трудници

  Мене терминот ми е од 5 - 11. 02 .2013, затоа што докторот не е сигурен и бебето е понапредно за една недела.
   
  На meU му/ѝ се допаѓа ова.
 12. senjorita.lombardi

  senjorita.lombardi Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2011
  Пораки:
  1.207
  Допаѓања:
  753
  Термините на нашите трудници

  и мене ли ме заборавивте :D мојот термин е 13.01.2013
   
  На MacenceEna му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Micika80

  Micika80 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  454
  Допаѓања:
  283
  Термините на нашите трудници

  Uniqie.chick 20.09.2012
  NoellePage

  Октомври
  meU 26.10.2012

  Јануари
  Micika80 16.01.2013
  silk 24.01.2013
  ljubicicaa 28.01.2012

  I Ivanovicka e so mene edna nedela plus/minus...

  Март
  Katalea 24.03.2013

  anule88
   
  На meU му/ѝ се допаѓа ова.
 14. meU

  meU Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  2.633
  Допаѓања:
  3.020
  Термините на нашите трудници

  Септември
  Uniqie.chick 20.09.2012


  Октомври
  nadege 25.10.2012
  meU 26.10.2012


  Јануари
  senjorita.lombardi 13.01.2013
  Micika80 16.01.2013
  silk 24.01.2013
  ljubicicaa 28.01.2013
  rak11 11.01.2013
  kallias 24.01.2013

  Февруари
  Nice.girl 11. 02 .2013
  efimija.t 05.02.2013


  Март
  Katalea 24.03.2013
  busavka88 01.03.2013  Што убаво ни се зголемува списокот :)
  Женски никој не сме заборавиле, само пишувајте кој ви се термини, за да не ви стои празно, затоа не сте додадени :*
   
 15. efimija.t

  efimija.t Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2012
  Пораки:
  91
  Допаѓања:
  49
  Термините на нашите трудници

  додадете ме и менеее!:)

  05.02.2013
  во петокот бев на преглед кај матичната.кажа - машко. ако успеа да види убаво.
  поздрав до сите трудници.ве читам секој ден на труднички муабети.
   
  На meU му/ѝ се допаѓа ова.
 16. kallias

  kallias Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  3.782
  Допаѓања:
  6.968
  Термините на нашите трудници

  Ајде и мене ме ставете во списокот 24.01.2013 :$
   
  На meU му/ѝ се допаѓа ова.
 17. meU

  meU Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  2.633
  Допаѓања:
  3.020
  Термините на нашите трудници

  Септември
  Uniqie.chick 20.09.2012


  Октомври
  Elenika 20.10.2012
  nadege 25.10.2012
  meU 26.10.2012


  Јануари
  rak11 11.01.2013
  senjorita.lombardi 13.01.2013
  Micika80 16.01.2013
  silk 24.01.2013
  kallias 24.01.2013
  ljubicicaa 28.01.2013  Февруари
  ancetupance 02.02.2013
  Nice.girl 11. 02 .2013
  efimija.t 05.02.2013


  Март
  Katalea 24.03.2013
  busavka88 01.03.2013  п.с. за оние кои знаев и за кои успеав да најдам низ мислењата , обоив розово/плаво, зависно дали е машко/женско. Се надевам ви се допаѓа, ем знаеме кој термин е за исчекување,а знаеме и што бебушка ќе ни биде новото феминче :$
   
  На kallias, anule88, efimija.t и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 18. kravce

  kravce Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јануари 2012
  Пораки:
  2.678
  Допаѓања:
  42.045
  Термините на нашите трудници

  Мекицииииииииииии :D јас давам трудничка поддршка и ќе бидам во исчекување на сите мали ваши душички овде :) Има ли нешто поубаво од тоа да донесеш на свет нов живот :inlove:
   
  На Katalea и meU им се допаѓа ова.
 19. Elenika

  Elenika Нов член

  Се зачлени на:
  15 мај 2012
  Пораки:
  208
  Допаѓања:
  67
  Термините на нашите трудници

  мене терминот ми е на 20 октомври :rofl:
   
 20. ancetupance

  ancetupance Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2011
  Пораки:
  239
  Допаѓања:
  164
  Термините на нашите трудници

  Еве ме и мене за списочето ( патем речено преубава идеа е ). 02,02,2013 ...хахахаха.... Само да не е дечко ке го утепаат од зафркавање....хахаха... Се шегувам срценце мое какво и да е кога и да е само да е живо и здраво... поздрав до сите мамички