Термини на породување

Дискусија во 'Бременост' започната од koritsaki, 9 ноември 2010.

 1. nadege

  nadege Активен член

  Се зачлени на:
  21 август 2012
  Пораки:
  74
  Допаѓања:
  23
  Термините на нашите трудници

  одлична идеја :* Mеу инаку како што забележав јас и ти имаме исти термин, за еден ден разлика :) и јас како и ти очекувам девојче :rofl: мојата ќе се вика Mирјам, а твоето срцуле? :)
   
 2. TeaB

  TeaB Популарен член

  Се зачлени на:
  11 август 2010
  Пораки:
  1.868
  Допаѓања:
  540
  Термините на нашите трудници

  А мене зошто ме нема :(
  Терминот ми е на 16 Март, а рано ми е да дознаам што е.
   
 3. meU

  meU Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  2.633
  Допаѓања:
  3.021
  Термините на нашите трудници

  Септември
  Uniqie.chick 20.09.2012


  Октомври
  Elenika 20.10.2012
  nadege 25.10.2012
  meU 26.10.2012


  Јануари
  rak11 11.01.2013
  senjorita.lombardi 13.01.2013
  Micika80 16.01.2013
  silk 24.01.2013
  kallias 24.01.2013
  ljubicicaa 28.01.2013



  Февруари
  ancetupance 02.02.2013
  Nice.girl 11. 02 .2013
  efimija.t 05.02.2013


  Март
  busavka88 01.03.2013
  TeaB 16.03.2013
  Katalea 24.03.2013
   
  На efimija.t му/ѝ се допаѓа ова.
 4. silk

  silk Популарен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2011
  Пораки:
  885
  Допаѓања:
  754
  Термините на нашите трудници

  Моето е девојче,малце да им се подзамешам на момциве во јануари.
  Да не го копирам списокот едно под друго, кога ќе дојде време обојте ме во розево :$
   
 5. MacenceEna

  MacenceEna Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  1.583
  Допаѓања:
  21.654
  Пол:
  Женски
  Термините на нашите трудници

  Што убавко
  Моето исто терминот му беше на 16 март ама се роди 9 дена покасно :)
  Или ке е риба или како моето Овен ;)
  А твоето ке има роденден на исти ден со мене
  Ке биде јарче :D :D :D

  Ах што убавко :inlove: :inlove:
  Поздрав до сите *идни* мамички
   
 6. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.954
  Пол:
  Женски
  Термините на нашите трудници

  Прекрасна тема :clap: со убаво и со лесно да си ги дочекате ангелчињата, и се поголем да биде списокот :clap:
  а може некои од вас со блиски термини и ќе се погодите заедно на пораѓање ;)



  п.с.silk веднаш ќе те обоиме во розевко :)

  Септември
  Uniqie.chick 20.09.2012


  Октомври
  Elenika 20.10.2012
  nadege 25.10.2012
  meU 26.10.2012


  Јануари
  rak11 11.01.2013
  senjorita.lombardi 13.01.2013
  Micika80 16.01.2013
  silk 24.01.2013
  kallias 24.01.2013
  ljubicicaa 28.01.2013



  Февруари
  ancetupance 02.02.2013
  Nice.girl 11. 02 .2013
  efimija.t 05.02.2013


  Март
  busavka88 01.03.2013
  TeaB 16.03.2013
  Katalea 24.03.2013
   
  На Katalea и silk им се допаѓа ова.
 7. meU

  meU Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  2.633
  Допаѓања:
  3.021
  Термините на нашите трудници

  Абе слободно СЕКОЈА ТРУДНИЦА нека си се пишува, допишува, обојува... шифрите од боите за машко/женско ги имате, задржете го само редоследот на датите(од најрана до најдоцна :) ).
  Ова е наша тема , па со оглед на тоа сметам дека нема проблем и си имаме слобода во преправање на списокот.

  Сноу, кога видов дека ти си пишала, мислев дека ќе се допишеш некаде меѓу дативе :lol: не ни е вообичаено НЕтрудници да ни се мешаат. Иш и не не буни :geek:
   
 8. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.954
  Пол:
  Женски
  Термините на нашите трудници

  ^јас знам дека ти тоа чекаш, да се пишам :D ама богами ќе си почекаш сега прво со твоево ќе се позанимаваме.

  :P :P :P не ве бунам :geek: само ве дружам :!:
   
 9. Regenbogen

  Regenbogen Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2010
  Пораки:
  285
  Допаѓања:
  169
  Пол:
  Женски
  Термините на нашите трудници

  27.08.12 :)
   
 10. anule88

  anule88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2012
  Пораки:
  401
  Допаѓања:
  198
  Термините на нашите трудници

  Хехеех многу јако супер е сега ке знајме кое со кое бебувче ке биди врсниче :D ама и одприлика знаеме која шо носи :) хахах јас мислам и си рачунам по мое на она што ви го пуштив ми иди термин 28.03.2013 па ке видам другата недела како ке кажи докторот ;)
   
 11. Unique.chick

  Unique.chick Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  1.258
  Допаѓања:
  2.368
  Термините на нашите трудници

  О.о јас сум прва на списокот :) се надевам најпрва ке ве израдувам и ке го споделам моето искуство со вас.. инаку темава многу ми се допаѓа..
  ии да згрешив кога кажав дека женските доминираат, бре бре што мажиња ке имаме следнава годинаа :) :) :)
   
 12. meU

  meU Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  2.633
  Допаѓања:
  3.021
  Термините на нашите трудници

  Август
  Regenbogen 27.08.2012


  Септември
  Uniqie.chick 20.09.2012


  Октомври
  Elenika 20.10.2012
  nadege 25.10.2012
  meU 26.10.2012


  Јануари
  rak11 11.01.2013
  senjorita.lombardi 13.01.2013
  Micika80 16.01.2013
  silk 24.01.2013
  kallias 24.01.2013
  danielka0507 26.01.2013
  ljubicicaa 28.01.2013



  Февруари
  ancetupance 02.02.2013
  Nice.girl 11. 02 .2013
  efimija.t 05.02.2013


  Март
  busavka88 01.03.2013
  TeaB 16.03.2013
  Katalea 24.03.2013
  anule88 28.03.2013
   
 13. kravce

  kravce Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јануари 2012
  Пораки:
  2.732
  Допаѓања:
  42.743
  Термините на нашите трудници

  Јас пак ќе се умешам :$ табелава ме тера на навивање :D (башка ноќеска сонував како се пораѓам и не беше баш лесно... :^) :D )
  меу ќе има скорпија дома, еве ваква ќе ти биде да си знаеш :D шала :)
  чекам мекици вечер или до крајот на неделата, ќе сплетам едни вакви за бебчето на регенбоген, зима иде :!:
  [​IMG]
   
  На Regenbogen му/ѝ се допаѓа ова.
 14. danielka0507

  danielka0507 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 октомври 2011
  Пораки:
  422
  Допаѓања:
  304
  Пол:
  Женски
  Термините на нашите трудници

  Август
  Regenbogen 27.08.2012


  Септември
  Uniqie.chick 20.09.2012


  Октомври
  Elenika 20.10.2012
  nadege 25.10.2012
  meU 26.10.2012


  Јануари
  rak11 11.01.2013
  senjorita.lombardi 13.01.2013
  Micika80 16.01.2013
  silk 24.01.2013
  kallias 24.01.2013
  danielka0507 26.01.2013
  ljubicicaa 28.01.2013



  Февруари
  ancetupance 02.02.2013
  Nice.girl 11. 02 .2013
  efimija.t 05.02.2013


  Март
  busavka88 01.03.2013
  TeaB 16.03.2013
  Katalea 24.03.2013
  anule88 28.03.2013
   
 15. meU

  meU Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  2.633
  Допаѓања:
  3.021
  Термините на нашите трудници


  kravce ако биде шкорпија тешко на маж ми со две :lol: туку јас се крстам да е вага, да не забушава многу па да и текне да си одседне подолго, ептен напорно станува. Како се ближи времето се по мачно е :wasntme:
  А ти не сонувај уште сега, што си правиш стравови сама предвреме :lol:


  Danielka те ставив на списокот , на претходната страна, имав можност да го променам.
  Во иднина ве молам запазете ги и боите, битни ни се сега :P , а и ти ако знаеш пол, кажи да те обоиме, или обој се сама :)
   
  На kravce му/ѝ се допаѓа ова.
 16. danielka0507

  danielka0507 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 октомври 2011
  Пораки:
  422
  Допаѓања:
  304
  Пол:
  Женски
  Термините на нашите трудници

  Уште незнам пол, цел месец ми е гинекологот на одмор..Другата недела ќе знам и ќе го обојам :) Едвај чекам...Фала што ме стави во боените..
   
  На meU му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Regenbogen

  Regenbogen Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2010
  Пораки:
  285
  Допаѓања:
  169
  Пол:
  Женски
  Термините на нашите трудници


  А мене тоа ми е стандард сон - се тоа па тоа, а на јаве абер нема :lol:
  инаку и јас сум шкорпија, не се лесни ама затоа неодоливи :rofl:
   
 18. ljubicicaa

  ljubicicaa Популарен член

  Се зачлени на:
  14 декември 2010
  Пораки:
  1.540
  Допаѓања:
  544
  машала, машала, нашиот список ни пораснал, хеххех
  само така и да продолжи :D
   
  На Katalea му/ѝ се допаѓа ова.
 19. anule88

  anule88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2012
  Пораки:
  401
  Допаѓања:
  198
  Машала машала јануарски деца зимски колку ке ги има хихххиих :lol: ама и за спиокот пофалби ;)
   
 20. meU

  meU Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  2.633
  Допаѓања:
  3.021
  Списочето ни е шарено, цакано и многу ми е мило што ви се допаѓа, а уште повеќе што ни се зголемува :inlove: