Термини на породување

Дискусија во 'Бременост' започната од koritsaki, 9 ноември 2010.

 1. fairy88

  fairy88 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2010
  Пораки:
  1.323
  Допаѓања:
  6.032
  Август
  Regenbogen 27.08.2012


  Септември
  Uniqie.chick 20.09.2012


  Октомври
  Elenika 20.10.2012
  nadege 25.10.2012
  meU 26.10.2012


  Јануари
  rak11 11.01.2013
  senjorita.lombardi 13.01.2013
  Micika80 16.01.2013
  silk 24.01.2013
  kallias 24.01.2013
  danielka0507 26.01.2013
  ljubicicaa 28.01.2013  Февруари
  ancetupance 02.02.2013
  Nice.girl 11. 02 .2013
  efimija.t 05.02.2013


  Март
  busavka88 01.03.2013
  TeaB 16.03.2013
  Fairy88 18.03.2013
  Katalea 24.03.2013
  anule88 28.03.2013

  Гледам сте отвориле нова тема па нека ме има и мене на списокот ;)
   
 2. meU

  meU Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  2.633
  Допаѓања:
  3.017
  Август
  Regenbogen 27.08.2012


  Септември
  Uniqie.chick 20.09.2012


  Октомври
  Elenika 20.10.2012
  nadege 25.10.2012
  meU 26.10.2012


  Јануари
  rak11 11.01.2013
  senjorita.lombardi 13.01.2013
  Micika80 16.01.2013
  silk 24.01.2013
  kallias 24.01.2013
  danielka0507 26.01.2013
  ljubicicaa 28.01.2013  Февруари
  ancetupance 02.02.2013
  Nice.girl 11. 02 .2013
  efimija.t 05.02.2013


  Март
  busavka88 01.03.2013
  TeaB 16.03.2013
  Fairy88 18.03.2013
  Katalea 24.03.2013
  anule88 28.03.2013
  Гледам дека другите кога го копираат претежно е црно-бело :worried: не ви излегуваат боите или копирате друг список кој не е во боја?? :?:
   
 3. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  14.732
  Допаѓања:
  114.714
  Пол:
  Женски
  Го копираат директно од мислењето, не го цитираат, затоа излегува црно-бело. Ај јас ќе средам.

  ЕДИТ: средени се двете претходни мислења со списокот во боја... копирајте го како цитат, без quote, a не директно од мислењето ;)
   
  На meU му/ѝ се допаѓа ова.
 4. meU

  meU Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  2.633
  Допаѓања:
  3.017
  Annath за кај сме без тебе :) Само нешто слабо не дружиш и скржава си во последно време со советите кои ни се потребни :wasntme:
   
 5. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  14.732
  Допаѓања:
  114.714
  Пол:
  Женски
  А не, не сум скржава... само што не бев дома неколку дена, освен тоа нешто не сум баш нај, нај, ама ќе ми помине со мирување ;) ако можам и ако има потреба ќе пишам :)
   
  На meU му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Mother86

  Mother86 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 август 2012
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  11
  Мене терминот ми е до 10.09.2012.. наскоро... инаку со втора принцеза :D
   
 7. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.253
  Допаѓања:
  14.964
  Пол:
  Женски
  машала машала....списочево само си расте[​IMG]


  Август
  Regenbogen 27.08.2012


  Септември
  Mother86 10.09.2012
  Uniqie.chick 20.09.2012


  Октомври
  Elenika 20.10.2012
  nadege 25.10.2012
  meU 26.10.2012


  Јануари
  rak11 11.01.2013
  senjorita.lombardi 13.01.2013
  Micika80 16.01.2013
  silk 24.01.2013
  kallias 24.01.2013
  danielka0507 26.01.2013
  ljubicicaa 28.01.2013  Февруари
  ancetupance 02.02.2013
  efimija.t 05.02.2013
  Nice.girl 11. 02 .2013  Март
  busavka88 01.03.2013
  TeaB 16.03.2013
  Fairy88 18.03.2013
  Katalea 24.03.2013
  anule88 28.03.2013
   
 8. Micika80

  Micika80 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  454
  Допаѓања:
  283
  Август
  Regenbogen 27.08.2012


  Септември
  Mother86 10.09.2012
  Uniqie.chick 20.09.2012


  Октомври
  Elenika 20.10.2012
  nadege 25.10.2012
  meU 26.10.2012


  Јануари
  rak11 11.01.2013
  senjorita.lombardi 13.01.2013
  Micika80 16.01.2013
  silk 24.01.2013
  kallias 24.01.2013
  danielka0507 26.01.2013
  ljubicicaa 28.01.2013  Февруари
  ancetupance 02.02.2013
  efimija.t 05.02.2013
  Nice.girl 11. 02 .2013  Март
  busavka88 01.03.2013
  TeaB 16.03.2013
  Fairy88 18.03.2013
  Katalea 24.03.2013
  anule88 28.03.2013[/quote]
   
 9. Micika80

  Micika80 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  454
  Допаѓања:
  283
  Јануарскиве бебиња ќе се караат за женски :)
   
 10. meU

  meU Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  2.633
  Допаѓања:
  3.017
  Не е проблем ќе им дадеме некоја дада од претходните месеци :lol:
   
 11. cecilia

  cecilia Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  1.326
  Допаѓања:
  1.151
  Август
  Regenbogen 27.08.2012


  Септември
  Mother86 10.09.2012
  Uniqie.chick 20.09.2012


  Октомври
  Elenika 20.10.2012
  nadege 25.10.2012
  meU 26.10.2012

  Декември
  cecilia 18.12.2012

  Јануари
  rak11 11.01.2013
  senjorita.lombardi 13.01.2013
  Micika80 16.01.2013
  silk 24.01.2013
  kallias 24.01.2013
  danielka0507 26.01.2013
  ljubicicaa 28.01.2013  Февруари
  ancetupance 02.02.2013
  efimija.t 05.02.2013
  Nice.girl 11. 02 .2013  Март
  busavka88 01.03.2013
  TeaB 16.03.2013
  Fairy88 18.03.2013
  Katalea 24.03.2013
  anule88 28.03.2013[/quote][/quote]
   
 12. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.253
  Допаѓања:
  14.964
  Пол:
  Женски
  cecilia, а самошто сакав да речам никој нема во декември....инаку на многу убава датати е терминот :angel:  meU,цццц ти одма зетот за ќерка да си го најдеш а :lol:
   
  На cecilia му/ѝ се допаѓа ова.
 13. gorda

  gorda Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 август 2012
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  76
  Август
  Regenbogen 27.08.2012


  Септември
  gorda 5.09.2012 :lol:
  Mother86 10.09.2012
  Uniqie.chick 20.09.2012


  Октомври
  Elenika 20.10.2012
  nadege 25.10.2012
  meU 26.10.2012

  Декември
  cecilia 18.12.2012

  Јануари
  rak11 11.01.2013
  senjorita.lombardi 13.01.2013
  Micika80 16.01.2013
  silk 24.01.2013
  kallias 24.01.2013
  danielka0507 26.01.2013
  ljubicicaa 28.01.2013  Февруари
  ancetupance 02.02.2013
  efimija.t 05.02.2013
  Nice.girl 11. 02 .2013  Март
  busavka88 01.03.2013
  TeaB 16.03.2013
  Fairy88 18.03.2013
  Katalea 24.03.2013
  anule88 28.03.2013
   
 14. ivanovicka

  ivanovicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  395
  Допаѓања:
  220
  20 јануари 2013 :) ;)
   
 15. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.253
  Допаѓања:
  14.964
  Пол:
  Женски
  ivanovicka,добредојде на листата. машала машала Јануари дефинитивно води :)


  Август
  Regenbogen 27.08.2012


  Септември
  gorda 5.09.2012 :lol:
  Mother86 10.09.2012
  Uniqie.chick 20.09.2012


  Октомври
  Elenika 20.10.2012
  nadege 25.10.2012
  meU 26.10.2012

  Декември
  cecilia 18.12.2012

  Јануари
  rak11 11.01.2013
  senjorita.lombardi 13.01.2013
  Micika80 16.01.2013
  ivanovicka 20.01.2013.
  silk 24.01.2013
  kallias 24.01.2013
  danielka0507 26.01.2013
  ljubicicaa 28.01.2013  Февруари
  ancetupance 02.02.2013
  efimija.t 05.02.2013
  Nice.girl 11. 02 .2013  Март
  busavka88 01.03.2013
  TeaB 16.03.2013
  Fairy88 18.03.2013
  Katalea 24.03.2013
  anule88 28.03.2013
   
  На ivanovicka му/ѝ се допаѓа ова.
 16. meU

  meU Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  2.633
  Допаѓања:
  3.017
  Август
  Regenbogen 27.08.2012


  Септември
  gorda 5.09.2012 :lol:
  Mother86 10.09.2012
  Uniqie.chick 20.09.2012


  Октомври
  Elenika 20.10.2012
  nadege 25.10.2012
  meU 26.10.2012

  Декември
  cecilia 18.12.2012

  Јануари
  rak11 11.01.2013
  senjorita.lombardi 13.01.2013
  Micika80 16.01.2013
  ivanovicka 20.01.2013
  silk 24.01.2013
  kallias 24.01.2013
  danielka0507 26.01.2013
  ljubicicaa 28.01.2013  Февруари
  ancetupance 02.02.2013
  efimija.t 05.02.2013
  Nice.girl 11. 02 .2013  Март
  busavka88 01.03.2013
  TeaB 16.03.2013
  Fairy88 18.03.2013
  Katalea 24.03.2013
  anule88 28.03.2013
   
 17. Mayyya

  Mayyya Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.248
  Допаѓања:
  6.006
  Пол:
  Женски
  Гледам додека ме немало, интересно било. Еве се додавам и јас. :)

  Август
  Regenbogen 27.08.2012

  Септември
  gorda 05.09.2012
  Mother86 10.09.2012
  Uniqie.chick 20.09.2012

  Октомври
  Elenika 20.10.2012
  nadege 25.10.2012
  meU 26.10.2012

  Декември
  cecilia 18.12.2012

  Јануари
  Mayyya 01.01.2013
  rak11 11.01.2013
  senjorita.lombardi 13.01.2013
  Micika80 16.01.2013
  ivanovicka 20.01.2013
  silk 24.01.2013
  kallias 24.01.2013
  danielka0507 26.01.2013
  ljubicicaa 28.01.2013

  Февруари
  ancetupance 02.02.2013
  efimija.t 05.02.2013
  Nice.girl 11. 02 .2013

  Март
  busavka88 01.03.2013
  TeaB 16.03.2013
  Fairy88 18.03.2013
  Katalea 24.03.2013
  anule88 28.03.2013
   
 18. Micika80

  Micika80 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  454
  Допаѓања:
  283
  Леле ама плоден почеток за Нова Година :) Пола феминки ќе раѓаме во јануари, а Маyyya може ќе ја гледаме и на вести за првото бебе во Новата Година :)
   
  На Mayyya и meU им се допаѓа ова.
 19. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.253
  Допаѓања:
  14.964
  Пол:
  Женски
  Да додадам нешто во моменталниов список,една мала статистика :)
  Машки/Женски бебиња...
  8 [​IMG] [​IMG] 7

  Август
  Regenbogen 27.08.2012

  Септември
  gorda 05.09.2012
  Mother86 10.09.2012
  Uniqie.chick 20.09.2012

  Октомври
  Elenika 20.10.2012
  nadege 25.10.2012
  meU 26.10.2012

  Декември
  cecilia 18.12.2012

  Јануари
  Mayyya 01.01.2013
  rak11 11.01.2013
  senjorita.lombardi 13.01.2013
  Micika80 16.01.2013
  ivanovicka 20.01.2013
  silk 24.01.2013
  kallias 24.01.2013
  danielka0507 26.01.2013
  ljubicicaa 28.01.2013

  Февруари
  ancetupance 02.02.2013
  efimija.t 05.02.2013
  Nice.girl 11. 02 .2013

  Март
  busavka88 01.03.2013
  TeaB 16.03.2013
  Fairy88 18.03.2013
  Katalea 24.03.2013
  anule88 28.03.2013
   
 20. simonice

  simonice Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2012
  Пораки:
  251
  Допаѓања:
  97
  додатеме на списокот за февруаи 09.02.2013
   
  На meU му/ѝ се допаѓа ова.