Термини на породување

Дискусија во 'Бременост' започната од koritsaki, 9 ноември 2010.

 1. danielka0507

  danielka0507 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 октомври 2011
  Пораки:
  422
  Допаѓања:
  302
  Септември
  gorda 05.09.2012
  Mother86 10.09.2012
  Uniqie.chick 20.09.2012

  Октомври
  m1lani 15.10.2012
  Elenika 20.10.2012
  nadege 25.10.2012
  meU 26.10.2012

  Декември
  bebushkaaa 06.12.2012
  cecilia 18.12.2012

  Јануари
  Mayyya 01.01.2013
  rak11 11.01.2013
  senjorita.lombardi 13.01.2013
  Micika80 16.01.2013
  ivanovicka 20.01.2013
  silk 24.01.2013
  kallias 24.01.2013
  danielka0507 26.01.2013
  ljubicicaa 28.01.2013

  Февруари
  ancetupance 02.02.2013
  efimija.t 05.02.2013
  simonice 09.02.2013
  Mravce 10.02.2013
  Nice.girl 11. 02 .2013

  Март
  busavka88 01.03.2013
  TeaB 16.03.2013
  Fairy88 18.03.2013
  saseiefi 18.03.2013
  Katalea 24.03.2013
  anule88 28.03.2013

  Април
  katalina 11.04.2013
   
  На kikav му/ѝ се допаѓа ова.
 2. dria

  dria Активен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2012
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  20
  pa i jas da si se prijavam.Mojot termin e 25.12.2012.Podaroce za nova godina samo zdravje i da bide se vo red.
   
 3. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.253
  Допаѓања:
  14.959
  Пол:
  Женски
  Машки/Женски бебиња...
  9 [​IMG] [​IMG] 7

  Септември
  gorda 05.09.2012
  Mother86 10.09.2012
  Uniqie.chick 20.09.2012

  Октомври
  m1lani 15.10.2012
  Elenika 20.10.2012
  nadege 25.10.2012
  meU 26.10.2012

  Декември
  bebushkaaa 06.12.2012
  cecilia 18.12.2012
  dria 25.12.2012

  Јануари
  Mayyya 01.01.2013
  rak11 11.01.2013
  senjorita.lombardi 13.01.2013
  Micika80 16.01.2013
  ivanovicka 20.01.2013
  silk 24.01.2013
  kallias 24.01.2013
  danielka0507 26.01.2013
  ljubicicaa 28.01.2013

  Февруари
  ancetupance 02.02.2013
  efimija.t 05.02.2013
  simonice 09.02.2013
  Mravce 10.02.2013
  Nice.girl 11. 02 .2013

  Март
  busavka88 01.03.2013
  TeaB 16.03.2013
  Fairy88 18.03.2013
  saseiefi 18.03.2013
  Katalea 24.03.2013
  anule88 28.03.2013

  Април
  katalina 11.04.2013
   
 4. TeaB

  TeaB Популарен член

  Се зачлени на:
  11 август 2010
  Пораки:
  1.868
  Допаѓања:
  540
  Мене си ме заборавила со плавко да ме обоиш, да си поправам јас. А ти кај си?
   
 5. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.253
  Допаѓања:
  14.959
  Пол:
  Женски
  ^јас само го цитирав претходниот пост...така значи било во него. И ја додадов dria :)
  А за мене ќе почекате-има време....кога ќе биде, ќе бидете навреме известени :)
   
  На kikav му/ѝ се допаѓа ова.
 6. ceki89

  ceki89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 септември 2012
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  67
  mene terminot mi e na 06.01.2013 :* mn sum vozbudena uste tri meseci
   
 7. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.253
  Допаѓања:
  14.959
  Пол:
  Женски
  Машки/Женски бебиња...
  9 [​IMG] [​IMG] 7

  Септември
  gorda 05.09.2012
  Mother86 10.09.2012
  Uniqie.chick 20.09.2012

  Октомври
  m1lani 15.10.2012
  Elenika 20.10.2012
  nadege 25.10.2012
  meU 26.10.2012

  Декември
  bebushkaaa 06.12.2012
  cecilia 18.12.2012
  dria 25.12.2012

  Јануари
  Mayyya 01.01.2013
  ceki89 06.01.2013
  rak11 11.01.2013
  senjorita.lombardi 13.01.2013
  Micika80 16.01.2013
  ivanovicka 20.01.2013
  silk 24.01.2013
  kallias 24.01.2013
  danielka0507 26.01.2013
  ljubicicaa 28.01.2013

  Февруари
  ancetupance 02.02.2013
  efimija.t 05.02.2013
  simonice 09.02.2013
  Mravce 10.02.2013
  Nice.girl 11. 02 .2013

  Март
  busavka88 01.03.2013
  TeaB 16.03.2013
  Fairy88 18.03.2013
  saseiefi 18.03.2013
  Katalea 24.03.2013
  anule88 28.03.2013

  Април
  katalina 11.04.2013
   
 8. Mother86

  Mother86 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 август 2012
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  11
  Епа драги идни мамички веќе можете да ме отстраните од списокот на трудници. Ние си се вративме дома здрави и живи и се беше во најдобар ред :) Еве сега сме си дома и се чуваме. Ви посакувам многу среќа и со лесно нека ви е. ;)
   
 9. kallias

  kallias Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  3.782
  Допаѓања:
  6.964
  Честитки Мајка86 :) нека е живо и здраво синчето или ќеркичката не знам што е :?: , нека расте само и нека има среќно и безгрижно детство. Гушки до двајцата
   
 10. meU

  meU Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  2.633
  Допаѓања:
  3.016
  Септември
  gorda 05.09.2012
  Uniqie.chick 20.09.2012

  Октомври
  m1lani 15.10.2012
  Elenika 20.10.2012
  nadege 25.10.2012
  meU 26.10.2012

  Декември
  bebushkaaa 06.12.2012
  cecilia 18.12.2012
  dria 25.12.2012

  Јануари
  Mayyya 01.01.2013
  ceki89 06.01.2013
  rak11 11.01.2013
  senjorita.lombardi 13.01.2013
  Micika80 16.01.2013
  ivanovicka 20.01.2013
  silk 24.01.2013
  kallias 24.01.2013
  danielka0507 26.01.2013
  ljubicicaa 28.01.2013

  Февруари
  ancetupance 02.02.2013
  efimija.t 05.02.2013
  simonice 09.02.2013
  Mravce 10.02.2013
  Nice.girl 11. 02 .2013

  Март
  busavka88 01.03.2013
  TeaB 16.03.2013
  Fairy88 18.03.2013
  saseiefi 18.03.2013
  Katalea 24.03.2013
  anule88 28.03.2013

  Април
  katalina 11.04.2013
   
 11. silk

  silk Популарен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2011
  Пораки:
  885
  Допаѓања:
  746
  Честитки за новата мајка, но и Горда ја избришав,жената веќе одамна се породи. Сега Уник си е самичка во септември. Ако не се породиш до утре,ние цел месец ќе го избришеме веќе... :lol: Се шалам, само да е све со лесно...
   
 12. NoellePage

  NoellePage Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  910
  Допаѓања:
  1.750
  Силк па мене ме чека Јуник да си има друшка бебуш мој. Ајде од 1ви заедно чекаме ако не биднала работата. Се надевам кај и да е и на моево ќе му текне да излези оти како што му рекоа дека ќе биде мало буце, ако си му се заарни, ќе му облекуваме смалени бодија и шилхозни :lol:
   
  На silk му/ѝ се допаѓа ова.
 13. olence86

  olence86 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  287
  Допаѓања:
  91

  Еве и јас да си го пишам мојот термин за породување....
  13.05.2013
   
 14. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.253
  Допаѓања:
  14.959
  Пол:
  Женски
  Машки/Женски бебиња...
  11 [​IMG] [​IMG] 6

  Септември
  Uniqie.chick 20.09.2012

  Октомври
  m1lani 15.10.2012
  Elenika 20.10.2012
  nadege 25.10.2012
  meU 26.10.2012

  Декември
  bebushkaaa 06.12.2012
  cecilia 18.12.2012
  dria 25.12.2012

  Јануари
  Mayyya 01.01.2013
  ceki89 06.01.2013
  rak11 11.01.2013
  senjorita.lombardi 13.01.2013
  Micika80 16.01.2013
  ivanovicka 20.01.2013
  silk 24.01.2013
  kallias 24.01.2013
  danielka0507 26.01.2013
  ljubicicaa 28.01.2013

  Февруари
  ancetupance 02.02.2013
  efimija.t 05.02.2013
  simonice 09.02.2013
  Mravce 10.02.2013
  Nice.girl 11. 02 .2013

  Март
  busavka88 01.03.2013
  TeaB 16.03.2013
  Fairy88 18.03.2013
  saseiefi 18.03.2013
  Katalea 24.03.2013
  anule88 28.03.2013

  Април
  katalina 11.04.2013

  Мај
  olence86 13.05.2013
   
 15. vega80

  vega80 Активен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2012
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  11
  Машки/Женски бебиња...
  11 [​IMG] [​IMG] 6

  Септември
  Uniqie.chick 20.09.2012

  Октомври
  m1lani 15.10.2012
  Elenika 20.10.2012
  nadege 25.10.2012
  meU 26.10.2012

  Ноември
  vega80 05.11.2012

  Декември
  bebushkaaa 06.12.2012
  cecilia 18.12.2012
  dria 25.12.2012

  Јануари
  Mayyya 01.01.2013
  ceki89 06.01.2013
  rak11 11.01.2013
  senjorita.lombardi 13.01.2013
  Micika80 16.01.2013
  ivanovicka 20.01.2013
  silk 24.01.2013
  kallias 24.01.2013
  danielka0507 26.01.2013
  ljubicicaa 28.01.2013

  Февруари
  ancetupance 02.02.2013
  efimija.t 05.02.2013
  simonice 09.02.2013
  Mravce 10.02.2013
  Nice.girl 11. 02 .2013

  Март
  busavka88 01.03.2013
  TeaB 16.03.2013
  Fairy88 18.03.2013
  saseiefi 18.03.2013
  Katalea 24.03.2013
  anule88 28.03.2013

  Април
  katalina 11.04.2013

  Мај
  olence86 13.05.2013
   
 16. sabatini

  sabatini Популарен член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2011
  Пораки:
  489
  Допаѓања:
  427
  Пол:
  Женски
  месец подоцна од Оленце на 04/06/2013 :angel:
   
 17. meU

  meU Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  2.633
  Допаѓања:
  3.016
  Октомври
  m1lani 15.10.2012
  Elenika 20.10.2012
  nadege 25.10.2012
  meU 26.10.2012

  Ноември
  vega80 05.11.2012

  Декември
  bebushkaaa 06.12.2012
  cecilia 18.12.2012
  dria 25.12.2012

  Јануари
  Mayyya 01.01.2013
  ceki89 06.01.2013
  rak11 11.01.2013
  senjorita.lombardi 13.01.2013
  Micika80 16.01.2013
  ivanovicka 20.01.2013
  silk 24.01.2013
  kallias 24.01.2013
  danielka0507 26.01.2013
  ljubicicaa 28.01.2013

  Февруари
  ancetupance 02.02.2013
  efimija.t 05.02.2013
  simonice 09.02.2013
  Mravce 10.02.2013
  Nice.girl 11. 02 .2013

  Март
  busavka88 01.03.2013
  TeaB 16.03.2013
  Fairy88 18.03.2013
  saseiefi 18.03.2013
  Katalea 24.03.2013
  anule88 28.03.2013

  Април
  katalina 11.04.2013

  Мај
  olence86 13.05.2013


  Јуни
  sabatini 04.06.2013  p.s. септемвриските трудници се избришани, под претпоставка дека се веќе породени. Од Уник чекаме вести, се надевам дека се олеснила :angel:
   
 18. ljubicicaa

  ljubicicaa Популарен член

  Се зачлени на:
  14 декември 2010
  Пораки:
  1.540
  Допаѓања:
  544
  мора и кај мене една промена, 08 јануари како краен термин, си расти бебушкава кај и да е ке ни се поклопат неделите :rofl:
   
 19. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.253
  Допаѓања:
  14.959
  Пол:
  Женски
  Бидејќи meU денес стана мамичка и од денес ќе се гушка со малата принцеза. Ќе ја тргнеме од листата.


  Машки/Женски бебиња...
  11 [​IMG] [​IMG] 4
  Октомври
  m1lani 15.10.2012
  Elenika 20.10.2012
  nadege 25.10.2012


  Ноември
  vega80 05.11.2012

  Декември
  bebushkaaa 06.12.2012
  cecilia 18.12.2012
  dria 25.12.2012

  Јануари
  Mayyya 01.01.2013
  ceki89 06.01.2013
  ljubicicaa 08.01.2013
  rak11 11.01.2013
  senjorita.lombardi 13.01.2013
  Micika80 16.01.2013
  ivanovicka 20.01.2013
  silk 24.01.2013
  kallias 24.01.2013
  danielka0507 26.01.2013

  Февруари
  ancetupance 02.02.2013
  efimija.t 05.02.2013
  simonice 09.02.2013
  Mravce 10.02.2013
  Nice.girl 11. 02 .2013

  Март
  busavka88 01.03.2013
  TeaB 16.03.2013
  Fairy88 18.03.2013
  saseiefi 18.03.2013
  Katalea 24.03.2013
  anule88 28.03.2013

  Април
  katalina 11.04.2013

  Мај
  olence86 13.05.2013


  Јуни
  sabatini 04.06.2013
   
  На MarchelineAmaru и blond им се допаѓа ова.
 20. anule88

  anule88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2012
  Пораки:
  401
  Допаѓања:
  198
  види ја ти меу од последан во октомври прва си се олесна хахаха супер за неа на бебушката веке не му се чекало :rofl:
   
  На meU му/ѝ се допаѓа ова.