1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Тестирам Philips Lumea за безболно и долготрајно ослободување од влакната. Ask Me Anything!

Дискусија во 'Тело' започната од Dijana, 21 март 2016.

  1. Beti82

    Beti82 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 март 2012
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    19
    Пол:
    Женски
    Kako gi otstranuvase vlaknata na liceto pred sekoj tretman.
    Kako gi otstranuvase vlaknata na liceto pred tretmanot.mene mi e za podbradokot sekoj den sum so pinceta.Dali si zadovolna
     
    На Darlingzz му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Darlingzz

    Darlingzz Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 мај 2018
    Пораки:
    894
    Допаѓања:
    664
    Пол:
    Женски
    Иста сум и јас, и ке ја земам лумеа само за лицето, лом се правам со пинцета и се повеќе и повеќе ми излегуваат. Како маж сум :sweat: Се надевам ќе се спасам. Ако може некој подетално да објасни за лице..
     
  3. Pamela Daisy

    Pamela Daisy Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2015
    Пораки:
    82
    Допаѓања:
    211
    Пол:
    Женски
    Јас го купив апаратот пред 4 години, на почетокот го користев првите 5 третмани на секои две недели, после тоа као на месец дена , ама не ми имаше резултати на месец дена.Потоа продолжив повторно извесен период да го користам на секои две недели, а веќе втората година па се до сега, го користам поретко.Морам да кажам дека сум задоволна(да не се жалам ајде).Црните/темните влакна на нозете скроз ми се изгубија,како да не растат веќе, додека оние посветлите и нежни пак си растат , но не се познаваат толку.Исто така и на рацете, влакната ми бea многу густи, јаки и темни , и сега можам да кажам(и покрај нередовното користење)дека се намалени за некои 70%, скоро и да не се познаваат толку(за разлика од она што првично беше).Под пазувите исто така сум задоволна од тоа колку се намалени, исто така и кај препоните.На лицето скоро и да не сум го користела, бидејќи имам акни, а не смее да се третира на оштетена кожа и кожа со црвенило.Се на се, јас сум задоволна, мислам дека ми се исплатеше оваа инвестиција.Предвидено е апаратот со редовна употреба да се користи некои 5 години, јас го имам веќе 4, но не го користам толку редовно, така да сметам дека со ова темпо ќе можам да го користам уште барем 4 години. :)
     
    На Romantic, Traveler91, Снегулк@23 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  4. Darlingzz

    Darlingzz Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 мај 2018
    Пораки:
    894
    Допаѓања:
    664
    Пол:
    Женски
    Јас го земав денес конечно. Ама поевтината варијанта со еден додаток за лице што е. Сакам да прашам во врска со подесувањето на бројките од 1 до 5 да ми објасни некој како да наместам бидејќи мојот не одредува сам како поскапата варијанта.
     
  5. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.557
    Допаѓања:
    171.454
    Пол:
    Женски
    Според типот на кожата, имаше во упатството кога го купив мојот
     
  6. Darlingzz

    Darlingzz Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 мај 2018
    Пораки:
    894
    Допаѓања:
    664
    Пол:
    Женски
    Да де ама пишува дека ако не одговара свети портокалово, ама мене не ми свети на ниедна бројка портокалово, само бело и не знам на која да го наместам за да не утнам за џабе да се пукам да нема ефект.. Тука негде прочитав за појаките влакна на 5ка требало.. Не ми е јасно.. Јас имам јаки црни влакна секаде..
     
  7. kalinaka

    kalinaka Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    594
    Допаѓања:
    2.013
    Пол:
    Женски
    Девојчиња, се запалив да си го купам епилаторов, ама гледам многу разлика во цена, почнуваа од 15000 па до 30000 ден. Која е разликата и дали и тој од 15000 е исто ефикасен?
     
  8. joyful

    joyful Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2017
    Пораки:
    391
    Допаѓања:
    2.556
    Пол:
    Женски
    Цената зависи од тоа какви додатоци ќе земеш.
    Ако земеш само додаток за тело, цената е 15.000ден
    Со додаток за тело и лице, цената е 18.000ден
    Со додаток за тело, лице, додаток за бикини зона и под пазуви, цената е 29.000ден.
    Ова се цени од Нептун
     
    На Снегулк@23 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. kalinaka

    kalinaka Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    594
    Допаѓања:
    2.013
    Пол:
    Женски
    Мене и за тело ми треба, односно за нозе. Цело време ги бричам и толку многу ги имам згуснато и зајакнато што и после бричење сум како несреденена.
    Па ке си го земам овој од 15.000.
    Се надевам барем малку ке ми го реши проблемот со влакнетоста.
    Фала за информацијата
     
    На joyful му/ѝ се допаѓа ова.
  10. leni_794

    leni_794 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2016
    Пораки:
    130
    Допаѓања:
    222
    Пол:
    Женски
    Ме интересира дали Philip's Lumea Prestige помага во флеки од пидкожни влакна, и дали може да се користи над веќе постоечки пидкожни влакна. Јас сум со намера да го земам најновиот модел, и 50% да ми се намалат ќе бидам презадоволна ако ми се среди проблемот со пидкожните.
     
    На Bellaa1234 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Bellaa1234

    Bellaa1234 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2020
    Пораки:
    578
    Допаѓања:
    816
    Пол:
    Женски
    Isto i jas imam i podkozni vrasnati vlakna. Imam fleki od niv. I nekoi crvenila. Dali e bezbedno da se koristi poradi flekite od akni, i od sitnite brincinja?
     
  12. Kjara15

    Kjara15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2017
    Пораки:
    990
    Допаѓања:
    710
    Пол:
    Женски
    Дали некоја има правено депилација на интима со филипс лумеа?
     
    На Адрија, Снегулк@23 и Hurikanke20 им се допаѓа ова.
  13. Wild Aries

    Wild Aries Активен член

    Се зачлени на:
    10 април 2020
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    И мене исто ова ме интересира, дали може да се прави целосна интимна депилација? Секаде каде што читав и видеа никаде никој нема одговорено.
     
    На Kjara15 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. joyful

    joyful Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2017
    Пораки:
    391
    Допаѓања:
    2.556
    Пол:
    Женски
    Една другарка го зема само за депилација на интима. Од секаков вид на депилација и излегуваа чиреви од поткожни влакна кои мораше хируршки да ги отстранува. Ми рече дека е задоволна :)
     
    На Traveler91 и Kjara15 им се допаѓа ова.
  15. kalinaka

    kalinaka Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    594
    Допаѓања:
    2.013
    Пол:
    Женски
    Ми треба помош од оние што го користат апаратот. Пред некој ден го земав и почнав прво од рацете, па следниот ден и на нозете до над коленици. Ми беше тешко да се организирам до кај сум стигнала и од каде де продолжам. Дајте идеја како да бележам кои делови сум ги поминала кои не? И штетно ли е ако 2 пати поминам на исто место?
     
  16. bibiK23

    bibiK23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2016
    Пораки:
    64
    Допаѓања:
    97
    Пол:
    Женски
    Имаш апликација, симни ја и ке те известува кога ти е нареден третман.
     
  17. kalinaka

    kalinaka Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    594
    Допаѓања:
    2.013
    Пол:
    Женски
    Да знам за апликацијата, мене ми е во моментот кога се поминувам како да знам дека некои места нема да ги поминам 2 пати?
    Ти како си задоволна? Колку време го користиш?
     
  18. Aztec

    Aztec Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 декември 2020
    Пораки:
    528
    Допаѓања:
    739
    Два пати на исто место не треба да се поминува. За обележување купи мат бел молив за очи и со него пред да почнеш ќе ги исцрташ нозете на неколку поголеми регии. Моливот мора да биде бел затоа што тој ја рефлектира светлината и на тој начин кожата не се оштетува. Сите други бои ја апсорбираат светлината и се прават изгореници каде што се црташ. Почни со апаратот од глуждот и оди нагоре. После секој ред поминат, нацртај уште една линија каде што си завршила.
     

    Прикачени фајлови:

    • Лумеа.png
      Лумеа.png
      Големина на фајлот:
      177,2 KB
      Прегледи:
      57
    На mamaJana и kalinaka им се допаѓа ова.
  19. Romantic

    Romantic Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2011
    Пораки:
    209
    Допаѓања:
    207
    Јас ја имам напредната варијанта, т.е. таа со двата додатоци, и исто сам треба да подесиш, јас го ставам на 5ка, а ако ме пецка повеќе од вообичаено, го ставам на 4ка.
     
  20. Romantic

    Romantic Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2011
    Пораки:
    209
    Допаѓања:
    207
    Пред секој третман се бричат или депилираат нозете, кожата треба да е сува, без иритации, чиста.
     
    На AnaRose му/ѝ се допаѓа ова.