1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Тестирам Philips Lumea за безболно и долготрајно ослободување од влакната. Ask Me Anything!

Дискусија во 'Тело' започната од Dijana, 21 март 2016.

  1. Hisha

    Hisha Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 август 2021
    Пораки:
    1.265
    Допаѓања:
    4.653
    Пол:
    Женски
    Ја почнав со 3 ка сегде, исто ме печеше фино и така као жежење после третманот имав дента али ми се смири по 1 ден ,после 3от третман 4 и на крај со 5 ка.
     
    На Izaabella и Powergirl! им се допаѓа ова.
  2. Avery

    Avery Популарен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2014
    Пораки:
    2.695
    Допаѓања:
    14.231
    Пол:
    Женски
    Дали на почетокот кога го почнуваш третманот те пече и гори?
    Мене ми се има случено тоа кога долго време го користам и апаратот се има многу загреано. Еднаш дури се имам изгорено на препонот. Затоа сега ги делам третманите во два дена.
     
  3. Powergirl!

    Powergirl! Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2020
    Пораки:
    189
    Допаѓања:
    54
    Првапат кога ги поминав две цели нозе ништо не осетив а сега ги делам и веќе на пола нога почнува да боли
     
  4. NarCis@

    NarCis@ Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 март 2018
    Пораки:
    10.593
    Допаѓања:
    170.199
    Пол:
    Женски
    Не треба да боли третманот. Ако се јавува неподнослива жештина после подолго користење, тогаш оставете го да се олади добро епилаторот и после пак продолжете.
     
  5. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.822
    Допаѓања:
    102.692
    Пол:
    Женски
    Заинтересирана сум да го купам епилаторов, кажете ми само дали може на цело тело да се користи и дали може да се користи и кај 11 годишно девојче? Благодарам
     
  6. NarCis@

    NarCis@ Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 март 2018
    Пораки:
    10.593
    Допаѓања:
    170.199
    Пол:
    Женски
    Се користи на раце, нозе, стомак, препони, пазуви и лице, според тоа и ќе гледаш со кои додатоци да го купиш. На дете никако. Мислам дека и во упатството тоа го пишува, ако сакаш после ќе проверам и ќе ти пишам.
     
    На molikaMk и koritsaki им се допаѓа ова.
  7. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.822
    Допаѓања:
    102.692
    Пол:
    Женски

    Оо така ли.. за неа највеќе ми беше. Некако брич не сакам да користи :(
     
  8. Hisha

    Hisha Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 август 2021
    Пораки:
    1.265
    Допаѓања:
    4.653
    Пол:
    Женски
    На Bozica1980 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.822
    Допаѓања:
    102.692
    Пол:
    Женски
    На Bozica1980 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. The Greatest

    The Greatest Активен член

    Се зачлени на:
    23 април 2021
    Пораки:
    66
    Допаѓања:
    23
    Пол:
    Женски
    Девојки, кога преминувате од третмани на touch-ups? Бидејќи после 4ти третман ако не се лажам ти дава опција да влезеш во touch up или да додадеш третман ако резултатите не се задоволувачки. Имам направено до сега 5 третмани и разлика и изретчување на влакната има, но пак си има влакна, си растат. Не знам до кога да терам вака, дали воопшто се доаѓа до момент кога воопшто немаш никакви влакна?
     
  11. benitabenita

    benitabenita Активен член

    Се зачлени на:
    28 август 2021
    Пораки:
    95
    Допаѓања:
    21
    Kolku pati treba da se pomine na istoto mesto so aparatot poso jas odam kaj edna ama ona ednus me pominvit i tolku 500 den na tretman mi zemvit
     
  12. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.558
    Допаѓања:
    171.457
    Пол:
    Женски
    Лумеата не е иста со профи апаратите..
    Оваа е за домашна употреба

    Еднаш поминуваш на местото во еден третман..
    8-10+ третмани ама зависи од влакното, коренот, густината итн итн итн
     
  13. benitabenita

    benitabenita Активен член

    Се зачлени на:
    28 август 2021
    Пораки:
    95
    Допаѓања:
    21
    I mene toa me interesira jas imam napraveno 4 tretmani denojve trebit da odam za 5 ne gledam nekoja promena vlakna si imam ko so si imav gabe se raduvav aj nalet parite se razocarav
     
  14. Hisha

    Hisha Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 август 2021
    Пораки:
    1.265
    Допаѓања:
    4.653
    Пол:
    Женски
    Ама чекај некој ве третира со лумеа или со професионал ласер? Зависи од повеќе фатктори , колку убаво те поминува, на која бројка, дали влакното е соодветно за третирање и тоа се. Ја 5 ти третман на нозе уше еднаш на две недели после на тач апс, додека лице исто сум 5 ти но ќе правам уште два третмана пред тач апс. Влакна и ја имам иначе но намалени, поента е да се намалени , затоа и пиша погоре девојчето можеш и повеќе третмани додека не добиеш тоа што посакуваш
     
  15. benitabenita

    benitabenita Активен член

    Се зачлени на:
    28 август 2021
    Пораки:
    95
    Допаѓања:
    21
    Da da so lumea aparat epa toa ne znam na koja brojka ama nemam nikakov efekt sega zasega a 4 tretmani naprajv
     
  16. Hisha

    Hisha Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 август 2021
    Пораки:
    1.265
    Допаѓања:
    4.653
    Пол:
    Женски
    Епа прашај ја, бројката игра улога. Како и бојата на кожата и бојата на влакното.
    И на темава ако читнеш ќе видиш повеќето сме почнале со 2-3 и зголемуваш како иде треманот ( нормално притоа никаква болка да не осеќаш) .
     
  17. AngelGirl

    AngelGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2010
    Пораки:
    264
    Допаѓања:
    78
    Здраво Девојки,
    Не знам дали е право место, но добив на подарок Лумнеа основна верзија, но од одредени причини не сакам да го корстам, истиот го немам ни распакувано. Доколку некој е заинтересиран нека ми пише во лп.
     
  18. smurffet

    smurffet Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 декември 2012
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    23
    Пол:
    Женски
    Еве ме и мене со збор два за лумиата : Ја зедов основната верзија ( бидејќи бев скептик со моите тврдокорни влакна за кои неможам повеќе да најдам решение) и мислам дека не згрешив.
    Почнав да ја користам за секаде (нозе, раце, пазуви и интима ) , вчера ми беше трет третман на нозе и можам да кажам дека сум пријатно изненадена. Жал ми е само што не направив слики на почетокот и сега. Влакната веќе почна да ги нема освен на оние места каде што сум направила пропуст и не сум ги опфатила :lol: Ги третирам со 5ка, се осека некакво пецкање меѓутоа не е нешто што не се издржува. Со овој резултат на рацете и на нозете до сега сум презадоволна. Ако продолжи вака намалувањето ќе бидам преродена. Според упатсвото имам уште еден третман за две недели на ќе пишам повторно за крајниот резултат.
     
    На NPN, Aztec и buba4e89 им се допаѓа ова.
  19. NPN

    NPN Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 април 2015
    Пораки:
    424
    Допаѓања:
    464
    Пол:
    Женски
    А препони и интима има барем мала разлика или не?
     
  20. Hisha

    Hisha Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 август 2021
    Пораки:
    1.265
    Допаѓања:
    4.653
    Пол:
    Женски
    За мене и тоа како ! Тамо блицкам со 4, на некои места уопште не ми растат, на остали е намален доста растот
     
    На NPN му/ѝ се допаѓа ова.