1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Тестирања, интервјуа и обуки за работа во банка

Дискусија во 'Барање работа' започната од tina1985, 13 март 2011.

  1. Besha

    Besha Нов член

    Се зачлени на:
    6 мај 2020
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Здраво, дали некој од вас сега брзо бил на тестирање во Халк Банка, пред состојбата со COVID 19. Ако да дали може да сподели од прашањата, бидејќи утре сум повикана за тестирање. фала на разбирањето. Поздрав
     
  2. Angy.S

    Angy.S Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 септември 2016
    Пораки:
    128
    Допаѓања:
    77
    Пол:
    Женски
    Може некој кој бил на тестирање до сега во комерцијална банка,или било која,да ми пише лп,бидејќи не знам на што да се осврнам за да се спремам
     
  3. blagica1996

    blagica1996 Нов член

    Се зачлени на:
    11 март 2020
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Некој искуство со интервју во Централна Кооперативна Банка ?
     
    На Макаронкаа му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Zvezdicka***

    Zvezdicka*** Нов член

    Се зачлени на:
    4 мај 2020
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Дали може некој да ми каже искуство со интервју во Комерцијална Банка?
     
  5. Monche24

    Monche24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2017
    Пораки:
    66
    Допаѓања:
    43
    Пол:
    Женски
    Прво интервју во Халк банка, некој да сподели искуство ? :)
     
  6. Luminary

    Luminary Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 август 2017
    Пораки:
    2.335
    Допаѓања:
    42.250
    Пол:
    Женски
    Јас лично немав убаво искуство, тоа беше пред околу 2 години, се надевам сега се средиле.
    Интервјуто беше со претставник од човекови ресурси, и некој мемаџерите мислам, не се сеќавам точно.
    Жената од чов.ресурси беше крајно коректна, поставуваше прашања, професионална. Но менаџеров (или што и да беше), не се однесуваше ни малку професионално, како да сакаше да покаже со секој коментар дека он е главниот, а сите други под него се прости, одвратно беше за гледање. Ме изреволтира неговото однесување највеќе, и ми стана одбивно се тоа. Потоа кога ми се јавија за второ интервју, ги одбив.
    Навистина се надевам дека тебе некој понормален ќе ти се погоди.
    Во однос на прашањата, треба да кажеш по нешто за себе, зошто си ја избрала Халк, некои прашања од Банкарство, за факултетот каде си завршила. Мене ме прашуваа што ако ми понуделе пракса од 3 месеци, со можност за вработување, дали би прифатила (а веќе поминав тестови и бев на интервју за работа, не за пракса).
    Како и да е, немај преголеми очекувања (како јас што се понадевав), верувам имаш некакво познавање од Економија, Банкарство и слично, и биди си опуштена, и супер ќе поминеш. Само ете не дозволувај ништо да допре до тебе, верувам во повеќето фирми во Мк, шефчето мора да покаже дека е шефче. :)
    Ти посакувам среќа! :f:
     
    На Monche24 и tina2018 им се допаѓа ова.
  7. Monche24

    Monche24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2017
    Пораки:
    66
    Допаѓања:
    43
    Пол:
    Женски
    Ти благодарам многу.. Да заврши интервјуто, па ќе пишам како сум поминала :)
     
    На Luminary му/ѝ се допаѓа ова.
  8. hello-kitty.90

    hello-kitty.90 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 октомври 2013
    Пораки:
    2.922
    Допаѓања:
    20.462
    Иста ситуација имав и јас.
    Бев пред 4 години отприлика.
    Исто имаше еден ГЛАВЕН. Мислам дека 3 особи имаше на интервјуто.
    Општи прашања за мене,што сум завршила,што знам за банката...
    Нешто на англиски имаше прашања... Дечково исто глумеше лудило со некои негови констатации. Ептен безвезе беше.
    Не ме викаа отпосле.
     
    На tina2018, Luminary и Monche24 им се допаѓа ова.
  9. Ifkence19

    Ifkence19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2020
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    10
    Пол:
    Женски
    И мене истото ме интересира и јас сум повикана на тестирање, какви видови на математички задачи даваат и дали е дозволено дигитрони?
     
  10. butterfly6223

    butterfly6223 Популарен член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2012
    Пораки:
    372
    Допаѓања:
    1.076
    И јас сум повикана четврток и ми кажаа дека дигитрон не смее. А конкретно какво тестирање ќе биди не знам. Имало некој дел со заокружување и дел англиски превод.
     
  11. Luminary

    Luminary Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 август 2017
    Пораки:
    2.335
    Допаѓања:
    42.250
    Пол:
    Женски
    @Ifkence19 @butterfly6223
    Девојки побарајте неколку страни назад, имам пишувано во однос на тестирањето мислам. :)
     
    На butterfly6223, tina2018 и Monche24 им се допаѓа ова.
  12. Monche24

    Monche24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2017
    Пораки:
    66
    Допаѓања:
    43
    Пол:
    Женски
    И моето искуство не е баш најдобро со првото интервју во Халк банка.. Прво ме повикаа по обратен редослед. Прво интервју па тестирање. Отидов, имаше некоја што се претставуваше како правник, која постојано ме потсетуваше дека маската ми паѓала и да си ја прицврстам убаво.. само јас бев таа на која и беше речено да носи ракавици иако додека чекав во чекалната дојдоа уште 10 луѓе..нејсе, друго прашањата беа многу некоректни според мене.. Живеев 3 години во странство и тие почнаа да ме прашуваат за тоа како се викале одредени министри во нашата земја.. За да проверат дали и колку сум во тек со настаните.. Потоа, почнаа да ме прашуваат каде работеле моите родители и мојата сестра и тоа го запишаа..до сега такво нешто ми се нема случено. Не знам зошто им се потребни тие информации за работа во банка на шалтер.Имаше некои прашања поврзани со банкарство и тоа е тоа..Другиот ден бев на тестирање, сега чекам да се јават..но изгубив желба да работам таму
     
    На eliesaab, Luminary, kolovoz и 2 други им се допаѓа ова.
  13. tina2018

    tina2018 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 декември 2018
    Пораки:
    1.923
    Допаѓања:
    3.626
    Пол:
    Женски
    Не им одговарај на приватни прашања, кажи немате право да ме прашате. Нема зашто да се осеќаш како на суд. Кај мене беше прво прашање зашто се врати. После дали сум мажена и дали имам деца. Само нема каде да се жалиме и секако бараме работа, па и тоа проаѓа некогаш. Не за банка, општо зборам.
     
    На eliesaab, Monche24 и Luminary им се допаѓа ова.
  14. butterfly6223

    butterfly6223 Популарен член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2012
    Пораки:
    372
    Допаѓања:
    1.076
    И јас бев, ама претходно имав тестирање. Интервјуто не ми беше нешто wow, некако чудни ми беа. Таа женската не ми се ни претстави, а после дојде уште еден не му го памтам името. Исто и кај мене имаше приватни прашања, што ми е малку глупаво. Се на се интервјуто спрема тоа што очекував ми беше млако. Не ни очекувам да се јават. Како смачено да му беше да прават интервјуа.
     
    На Monche24 и tina2018 им се допаѓа ова.
  15. LanaD.

    LanaD. Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 мај 2015
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Здраво девојки,
    дали некоја од вас била на второ интервју во Халк Банка?
    Доколку некоја има искуство, нека сподели...
    :*:hai:
     
  16. butterfly6223

    butterfly6223 Популарен член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2012
    Пораки:
    372
    Допаѓања:
    1.076

    По колку време те контактираа од првото интервју?
     
  17. babybubu

    babybubu Популарен член

    Се зачлени на:
    7 мај 2014
    Пораки:
    1.009
    Допаѓања:
    1.097
    Девојки да сподели некоја искуство од ТТК банка?
    Повикана сум на тестирање, ама незнам од што се состои тестирањето, па ако бил некој таму на тестирање и интервју би ми било од помош да сподели, да знам што да подспремам пред тестирањето.
     
  18. Butterfly522

    Butterfly522 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 август 2020
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    74
    Пол:
    Женски
    Дали некој се има пријавено во Прокредит банка за onboarding програмата?
     
  19. SeaMermaid

    SeaMermaid Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2015
    Пораки:
    1.138
    Допаѓања:
    14.422
    Пол:
    Женски
    И мене тоа ме интересира. И дали знае некој која е точната позиција за која се аплцира? Бидејќи во огласот не е назначено.
     
  20. princess92

    princess92 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2009
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    65
    Пол:
    Женски
    Здраво, дали некоја од вас била на интервју во Уни банка или некој што работел таму да сподели искуство?