1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Тестирања, интервјуа и обуки за работа во банка

Дискусија во 'Барање работа' започната од tina1985, 13 март 2011.

  1. asdas

    asdas Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2010
    Пораки:
    1.033
    Допаѓања:
    1.950
    Бегајте подалеку од Прокредит.

    Ќе поминете 5 месеци на Косово на врв на планина каде што жива душа нема освен волците или ако сте среќни во едно село на 20 километри од Белград. Ќе учите филозофија и етика (всушност ќе ве програмираат на послушност), ќе „работите“ по 10 часа на ден и плус на тоа ќе ви дадат за домашна да пишувате есеи како да сте средношколци. Работната позиција што после тоа ќе ја добиете зависи од тоа каде има мањак во моментот, па може да ви се погоди и да делите флаери по градски автобуси.
     
    На eliesaab, tina2018 и SeaMermaid им се допаѓа ова.
  2. tamaradam

    tamaradam Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 мај 2016
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Zdravo dali moze nekoj da mi kaze kako se odviva untervju za vo uni banka kakvi prasanja se postavuvaat posle toa intervju sto sleduva?
    Vi blagodaram
     
  3. N_atanasova995

    N_atanasova995 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 мај 2016
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    A kakvo e testiranjeto od shto se sostoi?
     
  4. rozerf

    rozerf Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јули 2014
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    3
    Devojki, moze nekoj da mi kaze sto bil na vtoro intervju vo Halk banka so generalniot direktor, kako se odviva intervjuto ??
    Blagodaram odnapred :)
     
  5. Nena**

    Nena** Активен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2020
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Женски
    Како некој кој има искуство со интервјуа во речиси сите банки ќе го споделам ова:
    Стопанска банка АД Битола- општо тестирање со општи прашања, логички задачи и економски поими како и вежба во word i excel. Јас на крај стигнав до последните две и за сигурно да ме вработеле ми побараа 2000 € мито (што не го дадов бидејќи не сакав утре да ме прозиваат дека со пари сум вработена).
    Комерцијална банка - обемно тестирање со 4 тестови економски прашања и логика, вежба на компјутер и интервју на англиски. Тестирањето беше во септември мене ми се јавија во април дека сум примена но бев бремена па не прифатив што и за нив беше секако неприфатливо.
    Во ЦКБ го имав дефинитивно најглупавото интервју со еден куп прашања-задачи математички и што ли уште не.
    Уни банка - нема никакво тестирање, две интервјуа од кои второто доста подолго но супер опуштено и сеуште чекам одговор се надевам позитивен
     
    На TDT, eliesaab, An4e banance и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  6. An4e banance

    An4e banance Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2019
    Пораки:
    88
    Допаѓања:
    626
    Пол:
    Женски
    Здраво, дали двете интервјуа во Уни банка беа на англиски јазик и ако може да ми кажите што прашања поставуваат ? Со среќа се надевам дека ќе имате позитивен одговор :)
     
  7. Nena**

    Nena** Активен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2020
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Женски
    Не не, на македонски се. Најпрво претставување со работно искуство, паралелно ти поставуваат прашања со фирмите во кои си работела пр. Што би сменила да си главна таму, кажи една твоја идеа што се реализирала, некој проблем како си го решила, задачи прашања од типот да пресметаш цена со процент, останатото се врти околу тоа како ти ќе донесеш клиенти во банката, твоите продажни и преговарачки вештини, главно битно им е како и што ќе направиш да ги убедиш клиентите да земат кредит или да вложат. Не се замараат многу со англиски и јазици како и со компјутерски вештини. Со среќа ако аплицирате
     
    На tina2018, An4e banance и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  8. rozerf

    rozerf Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јули 2014
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    3
    Девојки во Халк после интервјуто со Генералниот, ме викнаа и на 3то интервју а постои можност и за 4то за обичен оглас за благајна. Чисто да си знаете коа аплицирате таму. Малтретирање без граници.
     
    На tina2018, An4e banance и Luminary им се допаѓа ова.
  9. NikSt

    NikSt Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 декември 2020
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Машки
    Zdr,

    Vo vrska so intervjuto za Uni Banka, me interesira dali posle vtoroto intervju sledi i treto ili ??!
    I dali ste zapoznati vo vrska so toa dali posle vtoroto intervju te kontaktiraat okolu ishodot, bez ogled dali e pozitiven ili negativen.
    Fala odnapred

    Zdr,

    Me interesira dali posle vtoroto intervju za Uni Banka gi kontaktiraat kandidatite ikolu ishodot, bez ogled dali e pizitiven ili negativen.
    Bidejki bev na vtoro intervju, pred nedela ipol ,pominav odlicno, a nikakov odgovor seuse.
    Fala odnapred
     
    Последна измена од модератор: 21 декември 2020
  10. Nena**

    Nena** Активен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2020
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Женски
    И јас бев исто пред две недели од прилика, ми се јавија во вторник дека сум примена и од денес започнав со работа за каде аплицираше да не сме биле на истото интервју инаку секако известуваат по е-маил на тие што не се примени
     
    На An4e banance и tina2018 им се допаѓа ова.
  11. NikSt

    NikSt Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 декември 2020
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Машки
    Zdr,

    Za referent vo ekspozitura vo Strumica.
     
    Последна измена од модератор: 21 декември 2020
  12. Nena**

    Nena** Активен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2020
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Женски
    Да на истото интервју сме биле за референт во Струмица.
     
    На tina2018 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. NikSt

    NikSt Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 декември 2020
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Машки
    Ok, fala ti.
    Deka ne dobiv nikakvo izvestuvanje.

    p.s. So sreka
     
    Последна измена од модератор: 21 декември 2020
  14. Nena**

    Nena** Активен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2020
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Женски
    Фала многу, со среќа и тебе во иднина.
     
    На NikSt му/ѝ се допаѓа ова.
  15. TDT

    TDT Нов член

    Се зачлени на:
    24 декември 2020
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Машки
    Здраво, дали некој има искуство со тестирање во Комерцијална банка? Како се одвива, какви прашања има, какви задачи и слично? Ви благодарам.

    Здраво, дали може доколку не ти е проблем да напишеш подетално за тестирањето во Комерцијална Банка? Ти благодарам однапред.
     
    Последна измена од модератор: 24 декември 2020
  16. Domakica

    Domakica Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2011
    Пораки:
    545
    Допаѓања:
    397
    Пол:
    Женски
    Уни банка, може повеќе за условите, бенефициите?
     
  17. Nena**

    Nena** Активен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2020
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Женски
    Јас сум многу кратко таму не би можела уште ништо конкретно да кажам, инаку како и другите банки тие се условите се работи со таргети и договорот ти го продолжуваат на 3 месеци одново и одново (ако се докажеш се разбира)
     
    На Domakica му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Domakica

    Domakica Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2011
    Пораки:
    545
    Допаѓања:
    397
    Пол:
    Женски
    Има ли тестирање за нешалтерска 9озиција?
     
  19. Nena**

    Nena** Активен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2020
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Женски
    Не само интервју.
     
  20. ivajo7

    ivajo7 Нов член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2021
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Здраво,дали може да кажеш нешто повеќе околу тестирањето во Стопанска банка АД Битола,какви беа вежбите во word i excel и за економските поими.Дали имаше англиски јазик?Ти благодарам однапред.