1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Тестирања, интервјуа и обуки за работа во банка

Дискусија во 'Барање работа' започната од tina1985, 13 март 2011.

  1. crankyy

    crankyy Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2011
    Пораки:
    51
    Допаѓања:
    6
    Братучед ми работи во Стопанска и платата се разбира на почетокот е помала т.е. половина од вообичаената :)
     
  2. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    Девојката прашува за Народна Банка а не за Стопанска :)
    И да има оглас за таму претпоставувам дека веќе одамна е решен и затворен па чисто формално фигурира. И тоа е партиско запослување.
    Плата ко плата во администр. и во зависност на која позиција ама со можност за напредување. Претпоставувам дека започнуваат со 15 000-18 000ден па нагоре.
    Работат 08,30-16,30 викенди не и празници не (знам зашто работењето на банките е поврзано со НБ. Плаќаш во сабота во банка ама налогот ти поминува во понеделник зашто НБ не работи во сабота)
     
  3. crankyy

    crankyy Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2011
    Пораки:
    51
    Допаѓања:
    6
    Упс не сум видела
     
  4. tirkiz

    tirkiz Активен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2012
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    1
    Devojki dali nekoj bil na testiranje vo uni banka, sto ima na testovite.Sakam da apliciram pa me interesira.
     
  5. tirkiz

    tirkiz Активен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2012
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    1
    Zdravo,
    me interesira dali nekoj bil na testiranje vo centralna kooperativna banka, kako bilo i sl...Bi sakala da apliciram pa da pobaram mislenje i od vas ;)
     
    На memory му/ѝ се допаѓа ова.
  6. AngieVi

    AngieVi Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2012
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    44
    Пол:
    Женски
    Да ве замолам....Ке може да напишете поконкретно што бараа од компјутерски вештини и англиски...и одприлика какви математичко-логички задачи ??
     
  7. Nikce

    Nikce Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2012
    Пораки:
    59
    Допаѓања:
    19
    Ме интересира дали некој бил некогаш на интервју во ТТК банка затоа што видов оглас пред некој ден па се мислеб дали да се пријавам?
     
  8. Glory.glory

    Glory.glory Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 септември 2011
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    2
    Здраво на сите :)!

    Ме интересира дали има некој искуство со интервју во прокредит банка, со менаџментот на банката, какви прашања поставуваат, каков однос имаат пред се кон кандитатите?
    Ви благодарам однапред!

    Поздрав!
     
  9. slimy

    slimy Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2012
    Пораки:
    1.361
    Допаѓања:
    1.443
    Пол:
    Женски
    Здраво,

    Од лично мое искуство можам да кажам дека про кредит те малтретират за џабе.Ќе те влечкат по сите градови низ македонија и сето тоа за бедна плата што не ти е доволна за само една недела.Најлоша банка е во македонија за вработените нема никакви услуги.Само многу барат од тебе и од почетокот све док се вработиш.На интервју ќе те малтретират со секакви праќања два часа и после на проба 6 месеци по сите градови на македонија и на крај ќе ти се смачи све и ќе дадеш оставка.Никој не издржѕва таму повеќе од една година.Зажто треба по 12 сати дневно да работиш како робот за бедна плата од сто евра па после за 250евра и тоа ако те примат.Не би ти ја препорачал ни тебе ни на некој друг.

    поздрав :)
     
    На simeonjonov и Cakica им се допаѓа ова.
  10. AngieVi

    AngieVi Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2012
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    44
    Пол:
    Женски
    И јас би сакала да знам ако има некој искуство со тестирање во централна кооперативна банка, да сподели како било и што имало на тестот :)
     
    На memory му/ѝ се допаѓа ова.
  11. memory

    memory Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2011
    Пораки:
    135
    Допаѓања:
    9
    Здраво, дали некој може да ми каже дали уште првиот пат кога ви се јавија бевте на тестирање или прво ви правеа интервју? Мене ми кажаа дека прво имало само општ разговор па вториот пат било тестирањето. Сакам да знам дали е точно.
     
  12. miss.pretty

    miss.pretty Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2010
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    5
    Дали некоја се пријавила на обуките што треба да почнат наскоро?

    Вчера беше тестирањето и групната дискусија.Јас ги поминав и двете. :D

    Дали некоја од вас има информации за надоместокот што ќе се дава и кога ќе почне?
     
  13. memory

    memory Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2011
    Пораки:
    135
    Допаѓања:
    9
    Никој нема информација за тестирањето во оваа банка?
     
  14. AngieVi

    AngieVi Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2012
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    44
    Пол:
    Женски
    Сега веке јас имам :D го поминав тестирањето и бев повикана и на интервју две недели после тестирањето...

    Инаку тестирањето беше во четири дела: Математика и логика решаваш 20 минути, потоа Англиски решаваш 10 минути, банкарство и економија прашања и прашања за ЦКБ 10 минути, информатика прашања за word i excel 10 минути....и на крај некој анкетен прашалник.
     
  15. barbie24

    barbie24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2012
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    17
    Пол:
    Женски
    И како помина интервјуто?
    Патем, би сакала да ве прашам девојки дали алициравте на конкретен оглас, па ве повикаа на тестирање или имаат дел за кариера и нивна база на податоци на интернет страната?
     
  16. memory

    memory Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2011
    Пораки:
    135
    Допаѓања:
    9
    Дали може малку поопширно за математика и економија што имаше? :)
     
  17. AngieVi

    AngieVi Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2012
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    44
    Пол:
    Женски
    Интервјуто помина добро, но сепак ништо...не ја добив работата :( . Аплицирав на конкретен оглас и за тоа и ме повикаја.

    За математика и логика конкретно на мене ми беше поприлично тешко...математика не толку, но логичките прашања ми се видоа поприлично тешки од тој контест кој дел следува во низата ако ја следиш претходната шема ....значи во споредба со други банки многу потешко. За економија не се сеќавам точно но не беше тешко општи прашања за акции ( не се сеќавам баш).
     
  18. barbie24

    barbie24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2012
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    17
    Пол:
    Женски
    Ајде здравје, наредна прилика ќе биде! Благодарам на одговорот
     
  19. memory

    memory Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2011
    Пораки:
    135
    Допаѓања:
    9
    И јас сум дочекала ист таков крај во една друга банка. Како и да е ќе има и други огласи. Фала на одговорот.
     
  20. barbie24

    barbie24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2012
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    17
    Пол:
    Женски
    Девојки ќе ве замолам да ми кажете дали некаде сте аплицирале онака онака за во база на податоци во некоја банка, не мора Централна Кооперативна, и ве викнале на разговор по одреденo време? Одговорот многу ќе ми значи!
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.