1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Тестирања, интервјуа и обуки за работа во банка

Дискусија во 'Барање работа' започната од tina1985, 13 март 2011.

  1. Silver.E

    Silver.E Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2013
    Пораки:
    2.226
    Допаѓања:
    5.276
    Леле прашањето !!! :tmi: Па кој нормален ако има милион евра ќе сака да работи цел ден во банка.
    Ним треба повеќе од јасен да им е одговорот.

    Што е најтрагично, ако речеш ма какви пари, душа давам за Прокредит банка, ќе си супер (а, очигледно ги лажиш), а ако ја кажеш вистината: ти не си вистинскиот човек за овде (што си искрен) |(

    Прокредит банка е една од најтешките и најдосадните за работа. Само интервјуа, пракси, обуки, шетања по баките од другите градови, малтретирање на куп. :x
    А, мислам дека платите не им се најсолидни во споредба со другите банки, исправете ме ако грешам. :?:
     
  2. gogirl

    gogirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 октомври 2011
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    1
    Po profesija sum pravnik, aplicirav za rabota vo pravna sluzba na edna nasa banka. Dobiv povik za testiranje, pa ako nekoj ima iskustvo dobro bi mi doslo :) Vo smisla na vidot na testiranjeto, prasanjata i slicno. Odnapred blagodarna
     
  3. rakce69

    rakce69 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 септември 2011
    Пораки:
    419
    Допаѓања:
    231
    Девојки помош ако може... Да ми пишете страна за логички задачи кај може да најдам, другарка сабајле е на тестирање во Комерцијална банка.
    Или некој што бил да сподели искуство што задачи се паѓаат и како поминал.
    Фала ви!
     
  4. lost.in.translation

    lost.in.translation Активен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2013
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    6
    Логички задачи што се учат во шесто-седмо одделение, ништо страшно, на интернет тешко ќе ги најдеш.
    Да се надоврзам на сите од погоре, заборавате еден многу битен фактор, влашкото потекло. Зашто ја знам барем неколку со влашко потекло кои беа примени во оваа банка во последнава година. Исто и изборот на кандадидати може да се завлече во неколку месеци.
     
  5. AngieVi

    AngieVi Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2012
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    44
    Пол:
    Женски
    Тестот со задачи математика и логика е поприлично лесен ( според мене најлесен од сите банки кај што сум била до сега на тестирање). Околу еден час трае тестирањето, тоа е лесниот дел од целиот процес. По една недела викаат на тестирање компјутери, англиски, надворешна трговија и општи економски прашања...

    Да прашам дали има некој повеке искуство со тестирање во Шпаркасе банка?? :)
     
  6. barbie24

    barbie24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2012
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    17
    Пол:
    Женски
    Девојки дали на некој денеска му се јавија за тестирање во Тутунска Банка за понеделник? И ако некој бил во скоро време на тестирање, ќе ве молам од што се состои тестирањето да ми кажете?
     
  7. hanny

    hanny Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 февруари 2011
    Пораки:
    189
    Допаѓања:
    61
    Здраво девојки :) браво за темава, Барби и мене ме контактираа денеска за тестирањето што ке се одржи во понеделник :D така да доколку имате некакви информации ве молам споделете позз
     
  8. Silver.E

    Silver.E Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2013
    Пораки:
    2.226
    Допаѓања:
    5.276
    Сум имала другарка која беше на две-три тестирања, ама не ја вработија. Однапред се спремаше за тестирањата, им давале математички задачи, прашања за логика, општа култура и слично.

    Дали е сеуште така, не знам. Само знам дека малку напорни и беа тестирањата.
     
  9. kolovoz

    kolovoz Популарен член

    Се зачлени на:
    9 мај 2011
    Пораки:
    1.648
    Допаѓања:
    6.152
    прво одиш на тестирање, тестот се состои од математика, англиски, информатика, логика, општ дел
    за секој дел имаш по 7мин...ти вели почнуваме со математика и имаш еден куп задачи до каде ке стигнеш до таму, потоа ти вели помина времето свртете го листот одиме на информатика итн.

    потоа , кај мене беше после една година ти се јавуваат и ти велат ние сме задоволни од вашиот тест ве покануваме на раговор, на тој и тој ден

    но јас мегувреме си бев нашла работа и не отидов...вака беше пред неполни две години
     
  10. mimiiiii

    mimiiiii Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јули 2012
    Пораки:
    2.873
    Допаѓања:
    11.269
    Пол:
    Женски
    А имало ли оглас во скоро време ? :?: Ги пратам ама немам начекано
     
  11. barbie24

    barbie24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2012
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    17
    Пол:
    Женски
    @Kolovoz ti blagodaram na odgovorot, , samo da te prasam dali vi kazaa za koja rabotna pozicija e testiranjeto? i matematika i informatika sto imase, treba li prethodna podgotovka?

    @Hanny znaci zaedno ke bideme :D od 12 i 30 taka? ke se podgotvuvas li?

    @Mimi nemase oglas, aplicirav kaj niv na strana za vo bazata za vrabotuvanje...i toa odamna...

    Pozdravce devojki !
     
  12. lost.in.translation

    lost.in.translation Активен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2013
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    6
    Не мора да има отворено работно место, од Тутунска повремено вршат тестирања за нивната база со потенцијални вработени.
     
  13. mimiiiii

    mimiiiii Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јули 2012
    Пораки:
    2.873
    Допаѓања:
    11.269
    Пол:
    Женски
    Barbi фала на одговор , и јас се спремав да аплицирам ама немав скенирано уверение :D Ајде друг пат , ви држам среќа на тестирање .
     
  14. hanny

    hanny Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 февруари 2011
    Пораки:
    189
    Допаѓања:
    61
    Ајде девојки со среќа утре :D па ке споделиме искуство, што како има на тестирањево :clap:
    Искрено не се спремав нешто многу онака колку да се потсетам нешто од математика одамна беше :lol:
     
  15. lost.in.translation

    lost.in.translation Активен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2013
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    6
    И како поминавте?
    Какво беше тестирањето?
     
  16. hanny

    hanny Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 февруари 2011
    Пораки:
    189
    Допаѓања:
    61
    јас не сум баш задоволна,но тоа е :o
    инаку тестот се состоеше од 6 дела(ако пропуштам нешо нека ме надополнат :rofl: ) англиски,компјутери, дропки и проценти, логика, општи прасања за банка и од општа култура и од низи, се решава дел по дел и са секоја област имаш определено време за решавање што во просек беше 7 минути :D ако те интересира уште нешто слободно пиши позз
     
  17. lost.in.translation

    lost.in.translation Активен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2013
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    6
    Ај да не отварам нова тема?
    Била некоја на пракса во Охридска? Цело работно време е праксата? Дали е интересно? Се учи ли нешто?
     
    На SparkyAngel му/ѝ се допаѓа ова.
  18. AngieVi

    AngieVi Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2012
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    44
    Пол:
    Женски
    Да прашам тука....

    Бил некој на тестирање во Шпаркасе банка, да сподели искуство околу тестирањето, видот на прашања?
     
  19. AngieVi

    AngieVi Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2012
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    44
    Пол:
    Женски
    Да прашам тука....

    Бил некој на тестирање во Шпаркасе банка, да сподели искуство околу тестирањето, видот на прашања?
     
  20. AngieVi

    AngieVi Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2012
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    44
    Пол:
    Женски
    Да прашам тука....

    Бил некој на тестирање во Шпаркасе банка, да сподели искуство околу тестирањето, видот на прашања?