1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Тестови за одредување карактер... Каква личност сте?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од kolovoz, 7 октомври 2014.

  1. Someonespecial

    Someonespecial Free-minded aesthete

    Се зачлени на:
    17 ноември 2012
    Пораки:
    13.089
    Допаѓања:
    163.461
    Пол:
    Женски
    Аууу, аман бе, и хороскопот ме опишува вака :D
    Не, не и не, освен за умот - слободоумни и слободарски дух, доста далеку од реалноста ми е ова со авантуризмот и толку голема храброст за ризици.
    И тестов би рекла дека е мнооогу далеку од најточен, има многу потемелни низ интернетов. Не само што се малку прашања, туку неколку и речиси се повторуваат.
     
    На DAngel му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Joi

    Joi Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2014
    Пораки:
    606
    Допаѓања:
    1.995
    Мене не ми е јaснo кaкo мoже бoјaтa нa oчите дa имa врскa сo кaрaктерoт.:?:
     
    На Lella му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.584
    Допаѓања:
    80.668
    Пол:
    Женски
    Абе дај не зафркавајте, овие тестови ги правиме за забава, не мора одма со психолошки анализи и поими, разонода е.
    Не познавам некој кој си го нахранил егото до толку од овие тестови или да забегал во водите на бесознанието живеејќи во илузија за себе.
    Еве мене резултатот ми вели дека сум била конзервативна - јас би рекла и да и не, зависи за што се работи и зависи од окото на соговорникот.
    Секој добро си ги знае карактеристиките, така да верувам дека ова не е никакво откровение и не е ништо повеќе од забава, барем за мене.
    Мислам...чил.
     
    Последна измена: 20 август 2017
    На zhap4e, Оленка*, theowndemon и 2 други им се допаѓа ова.
  4. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    @Lella Јас сепак ќе продолжам да ги толкувам како потценување тие лекции на темава. А да, и тоа дека не се препознавам во реченицата го напишав на шала (иако точно е дека во делови од целини не се препознавам), чисто да истерам поента, ама пресериозна насока почна да фаќа дискусијава :D No need. Ќе се дистанцирам.
     
  5. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.584
    Допаѓања:
    80.668
    Пол:
    Женски
    А јас таквите реплики како "такви личности му требаат на светот" или "ти ќе го спасиш светот ако..." не ги ни сметам за релевантни, ниту пак ги гледам како храна за нечие его или нечија скриена карактеристика. На тоа може да наседнат само мали деца. :)
    Очигледно е дека авторот хиперболизирал, а не дека ќе се пронајдеш баш во тоа дека од тебе зависи иднината на светот. Разонода и ништо повеќе.
     
    На Someonespecial му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Lella

    Lella Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    2 јануари 2013
    Пораки:
    5.300
    Допаѓања:
    28.805
    Пол:
    Женски
    @Mishela Апсолутно се согласувам дека нема ништо лошо додека е само за забава, ама доволно е да ги отвориш оние описите за хороскопски знак на сајтот на фемина.
    Секој можен коментар е 100%, леле сè е точно, баш така, сè ми е погодено, најјаки се раковите итн.
    А во описот пишува нешто како: ,,луѓето често ви завидуваат на вашиот неодолив шарм, иако вие имате чиста душа."

    И обична девојка која се скарала со другарката за дечко вика ха, тоа е тоа, ми завидува бидејќи сум убава кучката.
    Ова веќе не е обична забава, туку... ете, не знам како да кажам а да не навредам никој... Влегување во некој филм за да се задоволи потребата за посебност и уникатност.
    А познавам такви, не еден и двајца.
     
    На theowndemon, Someonespecial и Mishela им се допаѓа ова.
  7. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.584
    Допаѓања:
    80.668
    Пол:
    Женски
    @Lella тоа да, ама тука најчесто спаѓаат одредени "осетливи" таргет групи како тинејџерите кои се најлесна маса за манипулација воглавно и оние хардкор шернувачи на цитати од семе синапово и икони "за здравје и бериќет".
    За такви луѓе овие забавни квизови, хороскопи и изгледаат како енциклопедија, баш така ко што опиша.
    Оние другите кои знаат што е што исто така ги има многу, само што не си дозволуваат вакви "обелоденувања" ко првите, поради различниот степен на перцепција - судејќи според моето пошироко окружување.

    И дајте нека го реши уште некој тестов, сакам да знам какви други решенија има. :D
    Кај мене сите на кои им го пратив испаднаа исцелители - боринг!
     
    На Joi, theowndemon, Someonespecial и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  8. Lella

    Lella Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    2 јануари 2013
    Пораки:
    5.300
    Допаѓања:
    28.805
    Пол:
    Женски
    Еве ме мене. :rofl:

    Screenshot_2017-08-20-19-29-45.png

    Абе една генијалност, креативност, научни откритија... :D

    Brb, одам да измислам тајм травел.
     
    На Someonespecial, Snow-Star и Mishela им се допаѓа ова.
  9. Snow-Star

    Snow-Star Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2014
    Пораки:
    3.470
    Допаѓања:
    17.430
    Пол:
    Женски
    Знам уште од мала, моите така предвидоа. 8)
    Screenshot_2017-08-20-20-04-15.png
    Сериозно некој верува во ова?
     
    На Lella му/ѝ се допаѓа ова.
  10. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    https://forum.femina.mk/threads/16-карактери.27886/page-2

    Еве нова тема за @Lella, како смее така само 16 карактери, мора и таму да им се укаже да не бидат повеќе его билдери и лековерни (прости).

    А па и во онаа темата за политичка идеологија, рипање да се споделат резултатите после секој тест ко да е најточното нешто на свет, а таа поделба на леви и десни е само алатка за манипулација со рајата, ама ај, која сум јас да ја убивам забавата.
     
    Последна измена: 21 август 2017
  11. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.948
    Допаѓања:
    51.307
    Пол:
    Женски
    IMG_1326.PNG

    Баш е осамено на врвот.
     
  12. Yipman2

    Yipman2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2010
    Пораки:
    4.029
    Допаѓања:
    25.020
    Од секогаш сум сакал дивјачки да идам на Малдивите или Бора бора и никогаш да не се вратамво пустелијава ....Само не знам дали еден или два бугрега треба да продадам за да го финансирам и исполнам мојот див и нескротлив авантурстички дух:^)

    [​IMG]
    Див авантурист! Вие ќе бидете првиот кој ќе скокне во можноста што вклучува опасни активности и последниот кој ќе се повлече назад. Жедни за нови луѓе, искуства и возбудувања. Вие не само што сакате авантури, туку и живеете за нив. Вие сте слободоумни, со слободарски дух и секогаш во потрага по следното неверојатно искуство. Жедни сте за живот кој ве тера на големи подвизи. Следете ги вашите инстинкти и ќе стигнете до крајот на земјата!