Тестови

Дискусија во 'Образование' започната од ocila, 21 октомври 2012.

1. ocila

ocila Истакнат член

Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.894
    значи ен видов ваква тема и отворив ако има се извинувам
    Дали сакате тестови?
    Какви тестови прават вашите наставници лесни тешки?
    Методи за учење?
    Трикчиња за препишување?
    Можете вие да направите тест и некој доколку сака да го реше?

и јас сум прва...
    Па ен баш особено кога во еден ден имам повеке...
    Си правам план на учење и ги запишувам поважните работи.
    Мали ливчиња под тестот..ако имаш добра камера сликај си на телефоно поважни делови...на нокто може како тоа со веснико...и подоцна ке направам некој тест .... :D :D :D

2. Majuv4ence13

Majuv4ence13 Популарен член

Се зачлени на:
    20 јуни 2012
    Пораки:
    785
    Допаѓања:
    496
    Дали сакате тестови?
    Методи за учење?
    Трикчиња за препишување?

1.Сакам.
    2.Сите тестовите ги прават лесни освен наставничките по физика и по хемија мислат ние научници сме па ни даваат глупости на тестовите,секогаш се буниме ама не ни успева никој нас не не слуша.
    3.Па секогаш кога учам сакам мир и тишина на глас ја читам лекцијата а потоа со разбирање ја разкажувам со мои зборови,кога ќе бидам сигурна дека сум ја научила го затварам учебникот и без учебник се обидувам да ја разкажам.
    4.Не препишувам многу ама во седмо многу препишував и за среќа никогаш не ме фатиле освен еднаш по музичко ама не беше страшно затоа што таа и мажот и се пријатели на баба ми и дедо ми..Секогаш препишувам со мали ливчиња испечатени на компјутер,некогаш тетратката ја ставам под клупа ја отварам и си ѕиркам а еднаш и во мобилниот телефон имав снимки каде што ја разкажувам лекцијата и преку слушалки слушав и пишував...
    5.Да :)

3. Katerinceee

Katerinceee Популарен член

Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    814
    Допаѓања:
    1.230
    Многу сакам тестови.Посебно по англиски јазик.Само на англиски никогаш не препишувам,а понекогаш кога не сум сигурна препишувам на друѓите предмети.Понекогаш прамав и трикови за да препишувам...

4. Jule.Sk

Jule.Sk Популарен член

Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    1.315
    Допаѓања:
    734
    Дали сакате тестови?
    Методи за учење?
    Трикчиња за препишување?

Повеќе ми одговара тест да ми дадат отколку испрашување...пошо на тест и да размислиш ќе имаш време и можеби ќе успееш да препишеш нешто :D во основно сепак беше полесно живот си живеев беа лесни оосвен математика и македонски.
    Метод за учење мене ми е една речиница да ја кажеш отприлика 10х :D и да најдеш нешто на што ќе те асоцира тоа што го учиш а за препишување јас најчесто сликам на моб или направам ливчиња или на рака може некогаш и на клупа да напишам,во чизма исто така од пц или на тастатура напишам и тоа :)

5. Foreveryoungiwannabe

Foreveryoungiwannabe Истакнат член

Се зачлени на:
    9 јули 2012
    Пораки:
    309
    Допаѓања:
    685
    Тестови сакам само по англиски и биологија.А хемија,физика,математика...тестови мразам.Дека се тешки,не за друго :)