1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Тестови

Дискусија во 'Образование' започната од ocila, 21 октомври 2012.

  1. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
    значи ен видов ваква тема и отворив ако има се извинувам
    Дали сакате тестови?
    Какви тестови прават вашите наставници лесни тешки?
    Методи за учење?
    Трикчиња за препишување?
    Можете вие да направите тест и некој доколку сака да го реше?

    и јас сум прва...
    Па ен баш особено кога во еден ден имам повеке...
    Си правам план на учење и ги запишувам поважните работи.
    Мали ливчиња под тестот..ако имаш добра камера сликај си на телефоно поважни делови...на нокто може како тоа со веснико...и подоцна ке направам некој тест .... :D :D :D
     
  2. Majuv4ence13

    Majuv4ence13 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2012
    Пораки:
    798
    Допаѓања:
    513
    Пол:
    Женски
    Дали сакате тестови?
    Какви тестови прават вашите наставници лесни тешки?
    Методи за учење?
    Трикчиња за препишување?
    Можете вие да направите тест и некој доколку сака да го реше?

    1.Сакам.
    2.Сите тестовите ги прават лесни освен наставничките по физика и по хемија мислат ние научници сме па ни даваат глупости на тестовите,секогаш се буниме ама не ни успева никој нас не не слуша.
    3.Па секогаш кога учам сакам мир и тишина на глас ја читам лекцијата а потоа со разбирање ја разкажувам со мои зборови,кога ќе бидам сигурна дека сум ја научила го затварам учебникот и без учебник се обидувам да ја разкажам.
    4.Не препишувам многу ама во седмо многу препишував и за среќа никогаш не ме фатиле освен еднаш по музичко ама не беше страшно затоа што таа и мажот и се пријатели на баба ми и дедо ми..Секогаш препишувам со мали ливчиња испечатени на компјутер,некогаш тетратката ја ставам под клупа ја отварам и си ѕиркам а еднаш и во мобилниот телефон имав снимки каде што ја разкажувам лекцијата и преку слушалки слушав и пишував...
    5.Да :)
     
  3. Katerinceee

    Katerinceee Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    814
    Допаѓања:
    1.230
    Пол:
    Женски
    Многу сакам тестови.Посебно по англиски јазик.Само на англиски никогаш не препишувам,а понекогаш кога не сум сигурна препишувам на друѓите предмети.Понекогаш прамав и трикови за да препишувам...
     
  4. Jule.Sk

    Jule.Sk Популарен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    1.314
    Допаѓања:
    736
    Пол:
    Женски
    Дали сакате тестови?
    Какви тестови прават вашите наставници лесни тешки?
    Методи за учење?
    Трикчиња за препишување?
    Можете вие да направите тест и некој доколку сака да го реше?

    Повеќе ми одговара тест да ми дадат отколку испрашување...пошо на тест и да размислиш ќе имаш време и можеби ќе успееш да препишеш нешто :D во основно сепак беше полесно живот си живеев беа лесни оосвен математика и македонски.
    Метод за учење мене ми е една речиница да ја кажеш отприлика 10х :D и да најдеш нешто на што ќе те асоцира тоа што го учиш а за препишување јас најчесто сликам на моб или направам ливчиња или на рака може некогаш и на клупа да напишам,во чизма исто така од пц или на тастатура напишам и тоа :)
     
  5. Foreveryoungiwannabe

    Foreveryoungiwannabe Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2012
    Пораки:
    309
    Допаѓања:
    685
    Тестови сакам само по англиски и биологија.А хемија,физика,математика...тестови мразам.Дека се тешки,не за друго :)