Форумџика на годината 2020

Тест: Најдобар партнер за секс

Дискусија во 'Секс' започната од SanjaKirchner, 8 мај 2011.

 1. SanjaKirchner

  SanjaKirchner Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 април 2011
  Пораки:
  512
  Допаѓања:
  760
  Незнаев каде да го сместам тестот па бидејќи се работи за секс, љубов... го пишав овде :) ако треба да се мести слободно ;)
  Овој тест ќе ви открие каков тип на љубовник сте вие и кој ви одговара во кревет. Како вашиот карактер влијае на сексот, со кој хороскопски знак......најдобро се сложувате, кој ве привлекува најмногу и во што уживате? :)

  Запишувајте си ја буквата пред одговорот.

  1. Колегата/колешката која ви се допаѓа ве кани на пијалак:

  А. Среќни сте затоа што конечно ќе добиете прилика подобро да се запознаете
  Б. Не сакате да покажете интерес па затоа го/ја одбивате
  В. Велите дека имате планови и го одложувате пијалакот.
  Г. Не губите време и го/ја заведувате уште на паркингот.

  2. Излезени сте со пријателите и ви се допаѓа некој(а) кој(а) е:

  А. Таинствен/а и со пригушен сексипил
  Б. Пристапен/на, опуштен/а и сензуален/на.
  В. Самоуверен/а и интелигентен/на.
  Г. Преубав/а, останатите не му/и се до колена.

  3. Кога станува збор за уметност во заведувањето вие:

  А. Непрестајно ги менувате улогите, сакате да заведувате и да бидете заведувани.
  Б. Знаете што сакате и не го менувате мислењето лесно.
  В. Зборливи сте и морате да го имате главниот збор.
  Г. Изразено сте страствени и романтични.

  4. Сексот за вас е:

  А. Начин да се нурнете во длабочините на скриеното задоволство.
  Б. Задоволство кое го делите со личноста на која и верувате.
  В. Начин да излезете од сопствената глава и да влезете во главата на партнерот/ката.
  Г. Експлозија на енергија: колку подобро, побрзо, посилно, почесто...

  5. Вашите сексуални фантазии се:

  А. Конвенционални и обични.
  Б. Воајер сте, ве возбудува да ги гледате другите за време на секс.
  В. Сакате сексуални игри, особено играње улоги.
  Г. Ве возбудува латекс, кожа и секси облека.

  Најмногу одговори под А:
  Најважно ви е да остварите духовна врска со парнерот/партнерката и затоа не сакате секс за една ноќ. Најмногу ви дговараат водени знакови како Скорпија, Риби и Рак, а чувајте се подалеку од Лав, Овен и Стрелец

  Најмногу одговори под Б:
  Конвенционални сте, промислени и цврсто стоите на земја. Ви одгвараат мирни партнери кои се рационални и предвидливи. Најдобро се сложувате со земјените знаци, како Бик, Девица или Јарец.

  Најмногу одговори под В:
  Ве привлекуваат изразено интелигентни и возбудливи партнери со бујна фантазија со кои секогаш имате бројни теми за разговор. Ако сакате да постигнете најголемо сексуално задоволство, побарајте партнер од огнените знаци: Овен, Лав или Стрелец.

  Најмногу одговори под Г:
  Вие сте личност со бујна фантазија, страствени и вистински зависник од адреналин, па затоа ви е потребен некој кој ќе може да го следи вашето жестоко темпо. Најмногу ви одговараат знаци како Близнаци, Вага и Водолија.

  Се надевам дека ке ви биде интересен :) :*
   
  На srci, Trendafilka и starfish им се допаѓа ова.
 2. Miro

  Miro Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 мај 2011
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  4
  Интересен тест ..... повеќето одговори ми се со (В)
   
 3. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.210
  Допаѓања:
  16.836
  Пол:
  Женски
  Најмногу одговори под Г:
  Вие сте личност со бујна фантазија, страствени и вистински зависник од адреналин, па затоа ви е потребен некој кој ќе може да го следи вашето жестоко темпо. Најмногу ви одговараат знаци како Близнаци, Вага и Водолија.
   
 4. irena-10

  irena-10 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 септември 2010
  Пораки:
  325
  Допаѓања:
  882
  ми се погоди точно и ми се падна хороскопскиот знак на дечко ми хихихихи
   
 5. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.754
  Допаѓања:
  3.707
  Вие сте личност со бујна фантазија, страствени и вистински зависник од адреналин, па затоа ви е потребен некој кој ќе може да го следи вашето жестоко темпо. Најмногу ви одговараат знаци како Близнаци, Вага и Водолија.

  Погодено :)
   
 6. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.154
  Допаѓања:
  5.702
  Пол:
  Женски
  Најмногу одговори под В:
  Ве привлекуваат изразено интелигентни и возбудливи партнери со бујна фантазија со кои секогаш имате бројни теми за разговор. Ако сакате да постигнете најголемо сексуално задоволство, побарајте партнер од огнените знаци: Овен, Лав или Стрелец.

  точно е тоа што го пишува само хороскопскиот знак на партнерот не е погоден :D
   
 7. k.r.i.s.t.i

  k.r.i.s.t.i Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 мај 2011
  Пораки:
  99
  Допаѓања:
  50
  se e tocno...jas dobiv najmnogu odgovori pod A i navistina za mene toj cin im a poseben ritual:)
   
 8. SoNi55

  SoNi55 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 февруари 2010
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  54
  Пол:
  Женски
  Најмногу одговори под А ,делумно точно :)
   
 9. Lacrimosa

  Lacrimosa Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2010
  Пораки:
  1.833
  Допаѓања:
  2.903
  Пол:
  Женски
  Пооо, врска немање. |(
   
 10. La.Reina.Del.Sur

  La.Reina.Del.Sur Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  3.875
  под Г....скроз на скроз точно :) xD ... дечкоми е близнаци :$
   
 11. jarec6

  jarec6 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  1.580
  Допаѓања:
  5.335
  Пол:
  Женски
  Под А(и дечко ми е скорпија значи погодено ми е)
   
 12. slobodka

  slobodka Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.110
  Допаѓања:
  2.684
  Пол:
  Женски
  Имам ист број и под А и под Б.Значи пола хороскоп ми одговара де!!!
   
 13. Iva-Mici

  Iva-Mici Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  1.168
  Допаѓања:
  231
  Под г...точен одговор ми одговара близнаци :rofl:
   
 14. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.328
  Најмногу одговори под Г:
  Вие сте личност со бујна фантазија, страствени и вистински зависник од адреналин, па затоа ви е потребен некој кој ќе може да го следи вашето жестоко темпо. Најмногу ви одговараат знаци како Близнаци, Вага и Водолија.

  Баш ми се погоди,дечко ми е Водолија :lol:
   
 15. Anely

  Anely Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  224
  Најмногу одговори под А...и погодено ми е!
   
 16. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.909
  Најмногу одговори под Г , погодено ми е :)
   
 17. LoVeR

  LoVeR Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2010
  Пораки:
  886
  Допаѓања:
  1.046
  И мене точно ми се падна бод А а и дечко ми е рак :inlove:
   
 18. Karol.Ina

  Karol.Ina Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  263
  Допаѓања:
  73
  Најмногу одговори под Г:
  Вие сте личност со бујна фантазија, страствени и вистински зависник од адреналин, па затоа ви е потребен некој кој ќе може да го следи вашето жестоко темпо. Најмногу ви одговараат знаци како Близнаци, Вага и Водолија.  Точно :) и партнерот ми е Близнаци :lol:
   
 19. kate-the-great

  kate-the-great Популарен член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2010
  Пораки:
  1.473
  Допаѓања:
  1.825
  Toчно :up:
   
 20. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.035
  Ми искочи Б а не ми е баш точно... јас сум дефинитивно Г :D