1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Тест за бременост

Дискусија во 'Бременост' започната од pretty, 16 февруари 2010.

 1. pretty

  pretty Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2010
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  9
  Бледа втора линија на тест за бременост?

  ladys malku help.menzisot mi docni mesec i nesto, imav pred toa nekolku dena samo kafeavi kapki i tolku,napraviv 2 testa za bremenost i na dvata ednata linija e temno rozova a drugata e bledo rozova i sea nisto ne mi e jasno :? a za simptomi...malku cuvstvitelni mi se gradite na dopir, nemam ni gadenje ni vrtoglavici...kazete so se slucuva pozz
   
 2. LaFille

  LaFille Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  1.358
  Допаѓања:
  57
  А да си отидеш на гинеколог и да ти направат таму тест? ;)
   
 3. Mikako

  Mikako Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  164
  Допаѓања:
  152
  Пол:
  Женски
  Jas bev vo ista situacija(vtorata linija bledo rozeva) i rezultatot mi bese pozitiven.no najdobro e da odis na ginelolog da proveris tamo ke ti kazat 100 % sigurno.
   
 4. peperutkaa

  peperutkaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  943
  Допаѓања:
  619
  Пол:
  Женски
  БЕЗРАЗЛИКА ДАЛИ Е БЛЕДО ИЛИ ТЕМНО РОЗЕВА ЛИНИЈАТА СИ ЈА ИМА ЗНАЧИ ТЕСТОТ Е ПОЗИТИВЕН. :D и ЗНАЈ ДЕКА НЕМОЖЕ ДА БИДЕ ЛАЖНО ПОЗИТИВЕН ЗАШТО РЕАГИРА НА ПРИСУСТВОТО НА ХОРМОНОТ ХЦГ КОЈ СЕ ЛАЧИ ВЕДНАШ ПО ЗАЧНУВАЊЕТО. ПАК ПОЈДИ СИ НА ГИНЕКОЛОГ ЗА ДА ТИ ПОТВРДИ. ПОЗЗ
   
  На saseiefi му/ѝ се допаѓа ова.
 5. pretty

  pretty Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2010
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  9
  pa ke mora da odam, fala na sovetite pozz
   
 6. skorpija1992

  skorpija1992 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  36
  кој е најефикасен тест за бременост и колку пари е ???
   
 7. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.453
  Пол:
  Женски
  Во "СЕКС " има една тема "Дали сум бремена?" таму на 12 страна пишува .
   
 8. littlegirl

  littlegirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2010
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  60
  Sure Check се вика, кошта околу 125 денари го има во сите апотеки.
   
 9. yummy

  yummy Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  319
  Допаѓања:
  49
  Без разлика дали има бледа или поинтензивна линија, таа е сепак присутна. Како и да е, бледата линија најчесто се појавува бидејќи концентрацијата на hCG хормонот е помала, што значи дека сепак го има тој хормон. На знам како си го користела тестот за бременост, ама треба да биде со утринска урина откако веќе ти доцни циклусот.

  Се најдобро :)
   
 10. pretty

  pretty Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2010
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  9
  Fala :D Po se ispadna deka e pozitiven i sega so soprugot so netrpenie si go cekame bebenceto :D
   
  На tina2018, Allwayshappygirl, kristince51 и 4 други им се допаѓа ова.
 11. yummy

  yummy Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  319
  Допаѓања:
  49
  ВИ ЧЕСТИТАМ! :)
   
 12. alickaS

  alickaS Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  6

  Najgolemi cestitki i vi ja posakuvam najgolemata sreka ...... :)
   
 13. Santo

  Santo Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 април 2010
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  1
  po kolku dena da se napravi testot za da bideme sigurni deka e tocen?
   
 14. marina22mk

  marina22mk Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  167
  Допаѓања:
  51
  Мислам дека треба да помине една недела од доцнењето на циклусот. Се препорачува да се направи наутро со првата мокрача.
   
  На TheQueenE и Адрија им се допаѓа ова.
 15. budala.sum-pa.sto

  budala.sum-pa.sto Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  565
  Допаѓања:
  199
  внимавај на датумот, јас 2 пати имам купено со поминат рок и дома го приметив :worried:
   
  На andriana24 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  а ако се направи ноќе тестот можно е да биде лажен резултатот? :?:
   
 17. strudla

  strudla Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  82
  Допаѓања:
  7
  i jas go imam koristeno testot Sure Check, samo testot se pravi nautro od prvata mokraca
   
 18. Santo

  Santo Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 април 2010
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  1
  Zdravo na site koi ste vo momentov na on line... :) imam edno prasanje za vas..Dokolku mi kasni 2 nedeli dali e mozno da sum bremena? :$
   
 19. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  508
  Може, но сепак сметам дека е најдобро да си појдеш на гинеколог или да си направиш тест за бременост.

  Тестот за бременост е точен после 2 недели после незаштитениот однос.
  Мојот гинеколог ми рече дека Blue Cler е најточен тест за бременост, но е малку скапичок (околу 500 денари е).
  Како и да е, внимавајте на рокот.
   
 20. mari93

  mari93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 мај 2010
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  0
  последниот пат кога имавме секс со дечко ми ни пукна кондомот,а ми беа плодни денови и сега сум загрижена да не сум бремена.Дали знае некој по колку време може да се направи тест за бременост.Фала однапред