Тест за бременост

Дискусија во 'Бременост' започната од pretty, 16 февруари 2010.

 1. green.eyes

  green.eyes Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2011
  Пораки:
  2.071
  Допаѓања:
  19.882
  Мислам дека не.
  Почекај термин кога по правило треба да добиеш па направи тест, сеедно дали преку крв или преку урина.
  Ако имаш редовен циклус, би требало за некој ден да е термин за добивање, така да издржи уште малку :)
   
  На KittyCat:) му/ѝ се допаѓа ова.
 2. KittyCat:)

  KittyCat:) Активен член

  Се зачлени на:
  7 ноември 2018
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  41
  Пол:
  Женски
  Vi blagodaram ❤️
   
  На green.eyes му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Anomis11

  Anomis11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2019
  Пораки:
  261
  Допаѓања:
  862
  Пол:
  Женски
  Не секогаш , јас правев 9 дена после овулација (плодни) сигурни и тоа следени на гин. , односно 7 дена пред очекуван циклус со бледа позитивна линија .
   
 4. fana

  fana Популарен член

  Се зачлени на:
  7 август 2012
  Пораки:
  4.846
  Допаѓања:
  18.557
  Пол:
  Женски
  Не. Најрано 10 дена по оплодување.
   
  На Anomis11 и KittyCat:) им се допаѓа ова.
 5. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  1.850
  Допаѓања:
  4.671
  И јас избришав многу апликации.. Тие не мора дс значи дека ти се плодни. Таму дава просек некој или математички ти пресметува врз основа на должината на циклусот. И ние се обидуваме за бебче, но интензивно, секој ден! За да не промашиме.. Ете и гинеколог може да згреши, а не па апликација.. На виден фоликул ми кажа гинеколог дека сум во плодни денови, но излезе дека после 15 дена ми почнале плодните( сум имала доцна овулација). еве сега уште малку ќе почекаме за тест.. Со среќа и на тебе и на сите што сакаме да си видиме две линии!!
   
  На Milobebence, Jana06 и Butterfly1107 им се допаѓа ова.
 6. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  1.850
  Допаѓања:
  4.671
  Вчера земав Clear Blue обичен, рано е за да го правам но да го имам. Ме интересира дали кај нас има од оваа марка дигитален тест и колку чини ако го има?
   
 7. DevilGirl212

  DevilGirl212 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2019
  Пораки:
  397
  Допаѓања:
  1.103
  Пол:
  Женски
  Be safe добар е?
   
 8. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  1.850
  Допаѓања:
  4.671
  Не знам.. Sure Check имам земено океј беше а за твојов не знам, испробај го.
   
  На DevilGirl212 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  1.850
  Допаѓања:
  4.671
  Ако можете ве молам одговорете ми.. Сакам дигитален тест да најдам. Негде прочитав дека има кај нас Self Clear и Clear Blue дигитални тестови за бременост, па ве молам ако некоја знае да ми каже каде ги има и колку коштаат( Најверојатно треба во Зегин да прашам но таму ме познаваат вработените ќе треба некој друг да испратам па да знам колку отприлика коштаат)
   
 10. Anomis11

  Anomis11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2019
  Пораки:
  261
  Допаѓања:
  862
  Пол:
  Женски
  Да, ок е ама имаш посензитивни . Self clear на пример во Зегин ќе го најдеш . Овој Be Safe знае да покаже перфорациска линија која многу ја помешуваат со тест линијата ..
   
  На DevilGirl212 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Jana06

  Jana06 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2016
  Пораки:
  1.806
  Допаѓања:
  4.818
  Пол:
  Женски

  Self Clear имам купено обичен и беше околу 200 ден. Не знам за дигитални ама и јас како да имам прочитано и ми се врти некоја сума од 600 ден у глава. Ако ти е за побрзи резултати посигурно ти е преку крв според мене, пошо поскап тест не мора да значи и попрецизен. Можда едноставно е рано, шо знам.
   
  На Fallen.Angel му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  1.850
  Допаѓања:
  4.671
  Преку крв нема да можам во следните 15-20 дена.. Ќе мора со обичен тест да проверам бидејќи во приватните лаборатории ме познаваат,а не сакам одма да се рашири, во државна не одам откако ми ги згрешија резултатите и ме направија анемична..
   
 13. Jana06

  Jana06 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2016
  Пораки:
  1.806
  Допаѓања:
  4.818
  Пол:
  Женски
  Кога треба да не добиеш? Ти држам среќичка. Иначе, можеш да ѕвониш по аптеките да дознаеш каде има и цена и да пратиш некој да ти купи.
   
  На Fallen.Angel му/ѝ се допаѓа ова.
 14. luna 88

  luna 88 Активен член

  Се зачлени на:
  2 август 2018
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Какви се тие дигитални тестови за бременост? Еднократно се користат или може и повеќе пати да се користи? прв пат слушам затоа прашувам :) посензитивни се или?
   
 15. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  1.850
  Допаѓања:
  4.671
  На 20ти, но ќе почекам за тест, имав доцна овулација ..
  инаку фала за советот, не ми текна да ѕвонам
   
  На Jana06 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Jana06

  Jana06 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2016
  Пораки:
  1.806
  Допаѓања:
  4.818
  Пол:
  Женски
  Немам користено ама да, посензитивни се и може да се прават порано.
   
 17. Anomis11

  Anomis11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2019
  Пораки:
  261
  Допаѓања:
  862
  Пол:
  Женски
  Мислам дека не се посензитивни од она што го имам гледано од видеа на You tube , прво прават обични тестови неколку дена па кога ќе помине извесен период прават дигитален за да покаже Pregnant или Yes+ ,некои покажуваат и колку недели одприлика според нивото на хормонот 1-2 недели ,3-4 недели(нерелевантно)..финтата во нив е дека ги користат за изненадувања :) Еднократни се ,за една употреба како и обичните само многу поскапи .
   
  На luna 88 и Fallen.Angel им се допаѓа ова.
 18. Saraaa9

  Saraaa9 Активен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2019
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  114
  Пол:
  Женски
  Здраво, утре треба да правам тест за бременост преку крв, па ме интересира за колку време се добиваат резултатите од прилика? Некако сум нестрплива ☺️
   
 19. VanillaSky1

  VanillaSky1 Активен член

  Се зачлени на:
  4 март 2019
  Пораки:
  142
  Допаѓања:
  134
  Пол:
  Женски
  За 2ч максимум, ама сепак зависи и од лабораторијата. Прашај си утре најубаво:)
   
 20. Saraaa9

  Saraaa9 Активен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2019
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  114
  Пол:
  Женски
  Благодарам мила