Тест за бременост

Дискусија во 'Бременост' започната од pretty, 16 февруари 2010.

 1. Cjuttt

  Cjuttt Активен член

  Се зачлени на:
  3 септември 2019
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  zdravo Od odnosot pomina 28 dena menstruacija mi kasni 8 dena veke vcera napraviv test bese negativen i denes napraviv test bese negativen .. mislenje utre odam na ginekolog mirno da spijam ili mislam deka barem eden od testovite bi ne veruvam dvata lazno negativno da pokazale
   
 2. Jana06

  Jana06 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2016
  Пораки:
  1.806
  Допаѓања:
  4.818
  Пол:
  Женски
  100% не си бремена доколку си ги правела како што треба, иначе би била 5-6та недела и би покажало.
   
 3. Emilija7000

  Emilija7000 Активен член

  Се зачлени на:
  28 август 2019
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  82
  Пол:
  Женски
  Го користел некој овој? Ми кажаа во аптека дека е 99,9% сигурен и да се направи наутро. image.jpg
   
 4. Jana06

  Jana06 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2016
  Пораки:
  1.806
  Допаѓања:
  4.818
  Пол:
  Женски
  Мислам прочитав некаде дека прашуваш за абортус. Ако е така, жал ми е.

  Ако заради тоа сакаш порано да дознаеш, мислам дека било кој тест може да ти покаже 2 недели после однос. Секако имаш време за абортус.
   
 5. Mariangel

  Mariangel Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2015
  Пораки:
  2.631
  Допаѓања:
  46.045
  Пол:
  Женски
  Devojki helou. Aj nekoj ako saka da mi kazhe koga naj rano pokazhuva bremenost testot preku krv, a koga testot preku urina? Znam za posle docnenje, no dali ima sluchaevi kaj shto pokazhuva po rano? :) Fala viii
   
  На mal.ecka, green.eyes, joy1 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  5.229
  Допаѓања:
  115.493
  Пол:
  Женски
  Зависи овулацијата кога ти била, па кога е имплементирано, најсензитивните тестови отприлика недела дена по имплементација покажуваат.
   
  На Mariangel му/ѝ се допаѓа ова.
 7. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  3.307
  Допаѓања:
  17.002
  Пол:
  Женски
  Мене тестови ми имаа покажано негатовно , а сум била бремена 1 месец . Инфаркт ќе добиев кога ми кажа гинекологот . Инаку , ми доцнело месец ипол а не сум била бремена . Гинекологот е најдобра опција .
   
 8. Mari*

  Mari* Популарен член

  Се зачлени на:
  8 април 2016
  Пораки:
  3.552
  Допаѓања:
  44.084
  Пол:
  Женски
  Преку крв по две недели од односот
  Имаш и тестови што би ти покажале,прашај во аптека најдобро ќе ти препорачаат сигурно некој тест
  Мислам и оние електронски покажуваат и после 1 недела
   
  На Mariangel му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Anomis11

  Anomis11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2019
  Пораки:
  261
  Допаѓања:
  862
  Пол:
  Женски
  Покажуваат,се разбира се зависи од тоа кога си овулирала . Мене ми покажа една недела пред циклус , 10 дена по овулација .На поминати 2 недели од однос ќе покаже дали има бременост или не . Со среќа
   
  На Mariangel му/ѝ се допаѓа ова.
 10. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  16.488
  Допаѓања:
  244.784
  Пол:
  Женски
  две недели по однос ми покажа преку крв.Аууу стискам палци :inlove::inlove::l:
   
  На mal.ecka и Mariangel им се допаѓа ова.
 11. Mariangel

  Mariangel Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2015
  Пораки:
  2.631
  Допаѓања:
  46.045
  Пол:
  Женски
  :inlove: Една недела по однос точно денес.. Се изглупирав денеска напраив тест мислев ќе се израдувам денес роденден ми е, ама ем знаев што ќе биде резултатот ем лупнав 10€ за дигитален хахаха (facepalm) :rofl: Ама јас сум убедена дека се фати, така осеќам (fingers) Ќе си почекам за втор тест :sun: (fingers)
   
  На mal.ecka, joy1, Mari* и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 12. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  16.488
  Допаѓања:
  244.784
  Пол:
  Женски
  штом ти имаш филинг нема утка да има :hug:
   
  На Mariangel му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Stephen Amell

  Stephen Amell Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2017
  Пораки:
  483
  Допаѓања:
  8.566
  Пол:
  Женски
  IMG_20191008_002002.jpg
  Позитивен е?
   
  На Lejlaah, Kate Rina 93, VanillaSky1 и 3 други им се допаѓа ова.
 14. Sofi.ja

  Sofi.ja Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2012
  Пораки:
  2.591
  Допаѓања:
  8.407
  На Anomis11 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Stephen Amell

  Stephen Amell Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2017
  Пораки:
  483
  Допаѓања:
  8.566
  Пол:
  Женски
  Нов треба да се направи?
   
 16. Sofi.ja

  Sofi.ja Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2012
  Пораки:
  2.591
  Допаѓања:
  8.407
  Да
   
  На Anomis11 и Stephen Amell им се допаѓа ова.
 17. 0ли

  0ли Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2016
  Пораки:
  4.888
  Допаѓања:
  19.139
  Пол:
  Женски
  Три капки урина се доволни, нели пипетичка мала има во пакувањето. Мочај во чаша и со пипетата земи и стави три капки во малото крукче.
   
  На Stephen Amell му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Ceculka

  Ceculka Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 март 2019
  Пораки:
  174
  Допаѓања:
  231
  Пол:
  Женски
  На Stephen Amell му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Anomis11

  Anomis11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2019
  Пораки:
  261
  Допаѓања:
  862
  Пол:
  Женски
  Мене ми стои на негативен со премногу мокрача ставено . Мислам дека доколку е позитивен и да се стави премногу урина ќе биде со жолто пребојување ама пак кај што треба да има втора цртка ќе се гледа розевко (ми се има случено од невнимание ) . Направи уште еден со три капки урина , ама мислам дека тоа е тоа . Со среќа
   
 20. Stephen Amell

  Stephen Amell Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2017
  Пораки:
  483
  Допаѓања:
  8.566
  Пол:
  Женски
  А можно е да се има појавено втората цртичка и од премногу урина да се има разлеано?

  Само две капки ставив, затоа.