Тест за бременост

Дискусија во 'Бременост' започната од pretty, 16 февруари 2010.

 1. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  9.295
  Допаѓања:
  114.302
  Направи пак, вака разлеано, ништо не е сигурно.
  Не е ни позитивен, ни негативен.
   
  На Martka му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Anomis11

  Anomis11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2019
  Пораки:
  261
  Допаѓања:
  862
  Пол:
  Женски
  Поради оваа причина земав барем два теста за да можам да го повторам ако се случи нешто вакво . Направи нов тест да не нагаѓаме со 3 капки , ова твоето некако не ми личи на само 2 капки .. Повнимателно и види резултат после 5 мин :)
   
  На 0ли, Lavica2602 и Stephen Amell им се допаѓа ова.
 3. Ceculka

  Ceculka Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 март 2019
  Пораки:
  178
  Допаѓања:
  232
  Пол:
  Женски
  Дечки има или ми се причинува || 8-|
   

  Прикачени фајлови:

  На Pcelka1315, Kate Rina 93, Martka и 16 други им се допаѓа ова.
 4. simona_baby

  simona_baby Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2017
  Пораки:
  1.297
  Допаѓања:
  6.181
  Пол:
  Женски
  Имааааа :)
   
  На Lavica2602 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  8.747
  Допаѓања:
  74.406
  Има,има честитки:party:
   
 6. kalinna

  kalinna Нов член

  Се зачлени на:
  14 октомври 2019
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  3
  Здраво девојки, имам едно прашање: дали доколку жената е бремена 12-13 недела и направи обичен тест за бременост може да покаже лажно негативен?
   
 7. Мејз

  Мејз Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2018
  Пораки:
  379
  Допаѓања:
  3.792
  Пол:
  Женски
  Не
   
  На kalinna и Kate Rina 93 им се допаѓа ова.
 8. Saba08

  Saba08 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2017
  Пораки:
  493
  Допаѓања:
  533
  Пол:
  Женски
  Да. Тестовите се наменети за детектирање рана бременост, зашто како одминува бременоста, така се менува структурата на hCG хормонот и тестот тешко го "наоѓа", иако е присутен. Исто и високото ниво на hCG во поодмината бременост може да даде лажно негативен резултат. Со разредување на мокрачата со вода, пак се добива позитивен тест. Ова не само теоретски, но и практично потврдено (во осма недела) ;)
   
  На Anomis11, kalinna и piksooki им се допаѓа ова.
 9. melani ~melka

  melani ~melka Нов член

  Се зачлени на:
  17 декември 2018
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Zdravo devojki dali ima nekoj iskustvo so Self Clear testot da mu ima dadeno netocni rezultati? Jas vcera vecerta napraviv mi pokaza negativen a veke 3 den kako mi kasni dali da zemam nekoj dr da go povtoram ?
   
 10. mariz

  mariz Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 март 2014
  Пораки:
  13.011
  Допаѓања:
  63.989
  Пол:
  Женски
  Веќе со 3 дена доцнење мора да покаже, дури и тест од 35 ден. Јас правев со 1 ден доцнење со тест од 35 ден и покажа две црти. Освен ако ептен доцна овулација си имала па да е рано... чекај уште 2,3 дена, па после купи нов тест.
   
  На Anomis11 и Martka им се допаѓа ова.
 11. Spidy

  Spidy Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  2.974
  Допаѓања:
  7.352
  Пол:
  Женски
  Мене тој ми покажа точно позитивен на 4 дена доцнење, ама знам за случај каде 2 поскапи теста не покажале убаво, а оној најефтиниот од 30 денари покажал точно на 2 недели доцнење. Земи си од најпростите тестови, земи си 2 ако сакаш за сигурно, и направи го со првата мокрача насабајле. После 3 дена би требало точно да покаже.
   
 12. melani ~melka

  melani ~melka Нов член

  Се зачлени на:
  17 декември 2018
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  okey falaa ke napravam sabajle sepak na prva mokraca da bidam posigurna
   
 13. Dark Orbit

  Dark Orbit Активен член

  Се зачлени на:
  16 октомври 2019
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  17
  Пол:
  Женски
  Добра вечер, сакам да ве прашам нешто, последната менструација ми беше на 13.09 пред 3 дена направив тест ми покажа бременост, отидов на преглед гинекологот не виде нисто на ултразвукот рече дека р многу рано, ми даде да проверам хормон Бета преку крв, денеска ги земав резултатите и бетата ми е 1118 а по последната менструација јас сум 5та недела, па не знам дали овој износ на бета е добар во пваа недела ? Во понеделник имам пак контрола кај гинеколог...Ве молам споделете ги искуствата, многу се плашам пд вонматерична бременост...
   
  На Summerlove@2016, tina2018, Jana06 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  9.295
  Допаѓања:
  114.302
  Супер е . Рано е да се види.
  Оди за една недела повторно.

  Со лесно!
   
  На Dark Orbit му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Dark Orbit

  Dark Orbit Активен член

  Се зачлени на:
  16 октомври 2019
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  17
  Пол:
  Женски
  Благодарам мила, се надевам ќе биде се во ред
   
 16. naturallmess

  naturallmess Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2018
  Пораки:
  201
  Допаѓања:
  538
  Пол:
  Женски
  Според фоликулометрија денес е 14 дена од овулација , би требало да ми почне циклусот , цел ден се шетав со тестот за бременост и не издржав го направив сега ама со еден час разлика во мокрење и излезе негативен , а немам сиимптоми за добивање , можно лие да е лажно негативен ?
   
 17. Daniii111

  Daniii111 Нов член

  Се зачлени на:
  16 октомври 2019
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Zdravo na site dali nekoj imal vakov slucaj so test i vase mislenje ?
   

  Прикачени фајлови:

 18. medena147

  medena147 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  284
  Допаѓања:
  197
  Пол:
  Женски
  Невалиден тест.
   
  На Daniii111 и Anomis11 им се допаѓа ова.
 19. manako1

  manako1 Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јули 2016
  Пораки:
  2.570
  Допаѓања:
  45.742
  Пол:
  Женски
  Невалиден е,направи друг.
   
  На Daniii111 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. mariz

  mariz Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 март 2014
  Пораки:
  13.011
  Допаѓања:
  63.989
  Пол:
  Женски
  Може да го утнале при правење... ако е тоа цртата за хцг која детектира бременост може и да е позитивен чим се обоила... ама може е и црта која детектира мокрача. Затоа нов :)
   
  На Daniii111 му/ѝ се допаѓа ова.