1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Тест за бременост

Дискусија во 'Бременост' започната од pretty, 16 февруари 2010.

  1. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.559
    Пол:
    Женски
    Ако се поминати 14 дена од односот тестот ќе биде точен. По тоа што го прочитав, рано е за симптоми.
     
  2. thelittle17

    thelittle17 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 август 2010
    Пораки:
    3.749
    Допаѓања:
    8.668
    Пол:
    Женски
    Фала ви девојки, ќе почекам, па ако не добијам на 10ти ден од доцнење ќе правам. Клер блу го земав, иначе, со најголема сензитивност демек бил.
     
    На Lovebug01 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Lovebug01

    Lovebug01 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2020
    Пораки:
    3.409
    Допаѓања:
    8.684
    Пол:
    Женски
    Ако имала подоцна овулација може и покасно да покаже. Се случува и тоа некогаш. Инаку, тестовите обично се сензитивни на ниска концентрација на бета ХЦГ така да би требало да се точни.
     
    На SummerGirl и thelittle17 им се допаѓа ова.
  4. Lovebug01

    Lovebug01 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2020
    Пораки:
    3.409
    Допаѓања:
    8.684
    Пол:
    Женски
    Пиши што ќе направиш и со среќа (fingers)
     
    На thelittle17 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. lemon8ejt

    lemon8ejt Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 декември 2019
    Пораки:
    749
    Допаѓања:
    3.271
    Пол:
    Женски
    Не ни се пофали дали има нешто ново :)
     
    На S.12.G му/ѝ се допаѓа ова.
  6. S.12.G

    S.12.G Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2019
    Пораки:
    258
    Допаѓања:
    177
    Пол:
    Женски
    ne ne napraviv ni test za dva dena odam na pregled do sega ne rabotese maticnata..inace isto nemam dobieno uste ke pisam koga dojdam kd pregled gradite pocna da bolat den za den najvise koga stanuvam a meki se sega sto e neznam
     
    На thelittle17 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Ena119

    Ena119 Активен член

    Се зачлени на:
    29 март 2020
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    18
    Пол:
    Женски
    Zdravo devojki ,gleda nekoj bleda linija ili samo jas?:lol:
    Ova e pred 3 dena ,utre ke pravam nov✌
     

    Прикачени фајлови:

    На Pcelka1315 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Saba08

    Saba08 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 август 2017
    Пораки:
    1.451
    Допаѓања:
    1.661
    Пол:
    Женски
    Цела десна горна четвртина е обоена сина, направи друг ама можеби со друг тест, немам читано баш добри оценки за овој тест. Ама и ние да видиме и другиот тест :) (fingers).
     
  9. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.559
    Пол:
    Женски
    Направи го Sure Check. Јас тој го правев во првата бременост.
     
    На Slonce91 и thelittle17 им се допаѓа ова.
  10. Tw<3

    Tw<3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 август 2016
    Пораки:
    115
    Допаѓања:
    45
    Пол:
    Женски
    Devojki da ve prasam, na obicniot test za mokraca sto se pravi, dali pokazuva prisustvo na hCG ili bremenost?
     
  11. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.734
    Допаѓања:
    72.640
    Пол:
    Женски
    Па да, за тоа е и тестот. HCG детектира, хормон кој се лачи во бременост.
     
    На thelittle17 и Tw<3 им се допаѓа ова.
  12. BubaBube

    BubaBube Нов член

    Се зачлени на:
    19 мај 2020
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Здраво....дали е можна бременост за време на терапија со циклопрогинова? Јас сум малку во поодминати години но сепак секогаш постои можност за бременост. Ваши искуства ако може. Фала
     
  13. Rose-tulip

    Rose-tulip Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2014
    Пораки:
    233
    Допаѓања:
    287
    Пол:
    Женски
    Здраво, дали тестовиве clear blue ги има во мк? Како да не сум ги сретнала по аптеки...
     
  14. Saba08

    Saba08 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 август 2017
    Пораки:
    1.451
    Допаѓања:
    1.661
    Пол:
    Женски
    Овие таблети не се контрацепција и ако не користите заштита, можно е.
     
  15. BubaBube

    BubaBube Нов член

    Се зачлени на:
    19 мај 2020
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Fala
     
    На Saba08 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Saba08

    Saba08 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 август 2017
    Пораки:
    1.451
    Допаѓања:
    1.661
    Пол:
    Женски
    Ги нема, а и не се најдобри за откривање на рана бременост. Јас ги користам One step лентичките, ама од аптека не од интернет, ефтини и досега секогаш точни.
     
    На Rose-tulip му/ѝ се допаѓа ова.
  17. АМартинааа

    АМартинааа Активен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2017
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
    Девојки, здраво Ве молам за мислење. Со дечко ми на 3ти мај имавме незаштитен однос. Тој не сврши во мене (вели дека е 1000% сигурен), но мене сепак ми е страв. До сега секогаш сме имале заштитен однос, но тој ден се се случи на брзина. Требаше да ми дојде на 11ти мај, но ми задоцни 4 дена и ми дојде на 15ти мај. Се беше супер првите два дена(имав обилно крварење, ме болеше стомакот, отечени гради) , но веќе третиот ден од менструацијата ми течеше многу малку, скоро ич. Четвртиот и петиот ден скоро ич по неколку кафеави капки, а тоа до сега никогаш ми се нема случено (обично ми трае по 6-7 дена). Во понеделник направив тест за бременост SURE CHECK беше негативен. Сепак мене ми е многу страв бидејќи на упатството пишува дека тестот се прави 19тиот ден од ризичниот однос, а јас го направив 15тиот ден. Дали Вие мислите дека има нешто? Дека сум бремена? Се и сешто се изначитав, дека може и од предсемена течност да се забремени, дека некои жени добиваат и додека се бремени итн и многу ми е страв. Навистина ми е чудно сето оваа. Денеска ми е 6ти ден и нема ништо од менструацијата, а градите сеуште ми се отечени, но не ме болат, само се ми како зголемени. Обично веќе кога ќе ми дојде градите веднаш ми се враќаат во нормала. Сакам уште еден тест да направам, па Ве молам кажете ми некој што е по сигурен, што и покрај тоа што имав менструација ќе ми даде точен одговор. Ви благодарам однапред.
     
    На Lence2020 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Ygritte

    Ygritte Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 април 2015
    Пораки:
    2.167
    Допаѓања:
    26.231
    Пол:
    Женски
    Не може да си бремена ако си имала циклус со задоцнување од 4 дена, а си добила обилно...Многу се ретки таквите случаи....за друг пат памет во глава и кондом ако не сакаш да се мислиш....:!:
     
    На Cherry blossom89 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Tsukinory

    Tsukinory Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2019
    Пораки:
    1.103
    Допаѓања:
    5.861
    Пол:
    Женски
    Чисто како информација јас со поранешен дечко/сега сопруг. Долги години имавме незаштитени односи со принципот на рано вадење. Нормално двајцата редовно си се проверуваме за сексуално преносливи болести, пап, брисеви. Ако се одлучите на таков однос треба да ги сносите одговорностите што идат со тоа. Сега за таа предсемена течност јас имам читано многу. Не е тоа плукни залепи. Зависи од многу фактори, колку често ви се односите, дали машкото мокрело пред однос, здравствената состојба и температурата. За да се задржи биолошки материјал треба да имате еден ризичен однос по друг без мокрење на оптимална температура оптимална алканолст кај жената и после подолга апстиненција точно на датум кога си овулирала. Тоа ти е како лотарија да добиеш. Што се однесува за скратениот циклус мене од полни 5/6 дена ми се скрати на 3 одвај 4. Се е нормално обилен циклус е обилен циклус. Ако си загрижена појди на гинеколог за да ги отстраниш сите стресови.
     
    На thelittle17, Zuza28, Maja92@ и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  20. АМартинааа

    АМартинааа Активен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2017
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
    Ви благодарам многу девојки. Се надевам дека нема ништо. Поздрав и се најубаво.