Тест за бременост

Дискусија во 'Бременост' започната од pretty, 16 февруари 2010.

 1. Stressed Out

  Stressed Out Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2018
  Пораки:
  1.039
  Допаѓања:
  2.990
  Пол:
  Женски
  На обичниот тест за мокрача не,не те разбраа добро членките,ако носиш мокрача во лабараторија за рутинска контрола за бактерии и слично не испитуваат присуство на hCG.
   
  На Tw<3 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Lulugirl

  Lulugirl Нов член

  Се зачлени на:
  26 мај 2020
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  30
  Пол:
  Женски
  Здраво девојки, нова сум на форумот но постојано ве читам. Ми треба мислење од вас. Правев тест за бременост но втората линија е малку бледа и не сум сигурна во резултатот. Веќе неколку месеци се обидуваме за бебе. Сега ми доцни 5 дена, а имам редовен циклус. Денеска го направив тестот но линијата е малку бледа. 20200526_131238.jpg
   
  На ivance.., Tina-fina, Lostinparadise и 25 други им се допаѓа ова.
 3. minne992

  minne992 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2013
  Пораки:
  1.198
  Допаѓања:
  7.502
  Пол:
  Женски
  честитки :clap: бремена си
   
  На piksooki и ЕденЧлен им се допаѓа ова.
 4. Cherry blossom89

  Cherry blossom89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 април 2020
  Пораки:
  164
  Допаѓања:
  1.071
  Пол:
  Женски
  Рана бременост, честиткии :):)
   
 5. Lulugirl

  Lulugirl Нов член

  Се зачлени на:
  26 мај 2020
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  30
  Пол:
  Женски
  Благодарам на брзиот одговор ❤️
   
  На minne992 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Lulugirl

  Lulugirl Нов член

  Се зачлени на:
  26 мај 2020
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  30
  Пол:
  Женски
  Благодарам на брзиот одговор ❤️
   
  На Cherry blossom89 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. elcezelce

  elcezelce Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  2.069
  Допаѓања:
  13.853
  Пол:
  Женски
  Честитки ,со лесно :)
   
  На Lulugirl му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Cherry blossom89

  Cherry blossom89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 април 2020
  Пораки:
  164
  Допаѓања:
  1.071
  Пол:
  Женски
  Ние во групава се радуваме на секоја нова мама :party::l:
   
  На Maja92@ и Lulugirl им се допаѓа ова.
 9. Jana06

  Jana06 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 април 2016
  Пораки:
  2.183
  Допаѓања:
  5.817
  Пол:
  Женски
  Честитки и со лесно. Те чекаме во темата Труднички муабети.
   
  На piksooki и Lulugirl им се допаѓа ова.
 10. MMiaaa

  MMiaaa Нов член

  Се зачлени на:
  23 мај 2020
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  1
  Здраво девојки. Имам едно прашање. Дали после 1 месец поминато од последниот ризичен однос, а во меѓувреме имам добиено и менструација, тестот за бременост ќе даде точен резултат? Многу ми е да чекам до наредната менструација да ми задоцни за да правам тест, а после тој ризичен однос од пред еден месец не сум имала односи.
   
 11. Ceculka

  Ceculka Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 март 2019
  Пораки:
  231
  Допаѓања:
  271
  Пол:
  Женски
  Честиткии,позитивен е
   
  На Lulugirl му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Sarichkaaa

  Sarichkaaa Активен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2018
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  19
  Пол:
  Женски
  20200529_113052.jpg

  20200529_112909.jpg

  Феминки ова излезе кај мене после 1 ден доцнење и скоро 3 недели од последен однос.
  Тестов ваков беше после 5 мин
  Дали имам простор за паника или да го повторувам?
  Иначе тоа што е како разлеано се исчисти веднаш
   
 13. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  9.423
  Допаѓања:
  115.702
  Негативен е.
   
  На thelittle17, buba4e89, SummerGirl и 2 други им се допаѓа ова.
 14. lemon8ejt

  lemon8ejt Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 декември 2019
  Пораки:
  236
  Допаѓања:
  653
  Пол:
  Женски
  Така се разлева секогаш и одма се губи. Негативен е без дилема.
   
  На SummerGirl, Sarichkaaa и Maja92@ им се допаѓа ова.
 15. StrongKris

  StrongKris Активен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2020
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  17
  Здраво женички да си го објаснам мојот проблем ...од прошлиот месец работиме на случајот, ама добив на 7ми Мај, ми беше баш чудно ми траеше дури 9 дена и решив да направат тест излезе позитивен со бледа чинија и не беше само 1тест туку 4...и решив да правам тест преку крвта имав мала бета 6.4 изгубив надеж... пред 3 дена бев на гинеколог таа ми кажа дека не гледа ништо може било биолошка бременост, ама јас сега правев тест пак е позитивен, а крвта негативна ми е ... ме интересира после колку време се губи тој хормон не ми е јасно зашто тестот ми е пак позитивен а поминаа дури 20 дена од тогаш...(докторката ја избрав сега скоро, ама изгледа имам лош избор)
   
 16. Sarichkaaa

  Sarichkaaa Активен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2018
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  19
  Пол:
  Женски
  Фала ви. Испаничив кога го видов така разлеан ама после 5-6 мин се исчисти.
  Сеа уште да ми дојде па да дишам полесно
   
 17. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  12.963
  Допаѓања:
  23.127
  Пол:
  Женски
  Прави тест. Ќе покаже точен резултат. Поминати се повеќе од 14 дена од ризичниот однос.
   
 18. S.12.G

  S.12.G Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2019
  Пораки:
  233
  Допаѓања:
  158
  Пол:
  Женски
  zdravooo deneska bev na pregled bremena summm i cukajneto na srceto ko slunav jas se shokirav i vikam na doktorkata ama si igras so mene vlaga vo 8 ma nedela ni test praviv drug nisto denes zaminav zasto ne rabotea do sega i voopsto ne osekam nisto samo aptetit i kiselina..na site vi posakuvam da vidite dve crtki
   
  На ivance.., curlyhair, thelittle17 и 11 други им се допаѓа ова.
 19. wannababy

  wannababy Активен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2020
  Пораки:
  122
  Допаѓања:
  290
  Пол:
  Женски
  јеее одлични вести :party: ние сме исто значи :clap: јас сум денеска 8+1 :inlove:
   
  На S.12.G, curlyhair, tina2018 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 20. Bella_Stella

  Bella_Stella Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2017
  Пораки:
  815
  Допаѓања:
  1.528
  Пол:
  Женски
  Колку убава вест. Нека ти е со среќа и да дојдеш и во Поддршка да ни се пофалиш. :sun:
   
  На S.12.G му/ѝ се допаѓа ова.