Тест за бременост

Дискусија во 'Бременост' започната од pretty, 16 февруари 2010.

 1. CareTee

  CareTee Активен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2020
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  378
  Пол:
  Женски
  Колку прекрасна вест!:inlove::inlove:
  Да си имаш лесна бременост!!! :l:
   
  На S.12.G му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Slonce91

  Slonce91 Активен член

  Се зачлени на:
  25 август 2019
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  100
  Пол:
  Женски
  Bravo be druske me izraduva..najlesna bremenost ti posakuvam i vleci ne nakaj trudnicki ajde :inlove:
   
  На curlyhair, S.12.G, Maja92@ и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. Sarichkaaa

  Sarichkaaa Активен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2018
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  19
  Пол:
  Женски

  Повторно јас.
  Читав на темава за невалидни тестови па си напраив во глава милион прашалници, дали го напраив правилно, дали стајв доволно урина итн..Прво, не успеав со пипетата па дирек врз отворчето на тестот уринав мала количина. Исто така го правев со првата урина. Испадна и контролна линија (што прочитав дека значи дека е валиден тестот) и посакуван негативен резултат добив ама сепак да си прашам.
   
 4. bokace1

  bokace1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 мај 2020
  Пораки:
  148
  Допаѓања:
  568
  Пол:
  Женски
  За шур шек потребно е 3 до 4 капки урина, мокриш во чашка и во самата кутија имаш пумпица и со тоа зимаш капки и капнуваш во делот . Тестот е негативен и чим е од страните со црвено како твојот тоа покажува дека има поголема количина на мокрача.
   
 5. Sarichkaaa

  Sarichkaaa Активен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2018
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  19
  Пол:
  Женски
  Значи нема потреба да се повторува? Фала ти:$
   
  На bokace1 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. bokace1

  bokace1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 мај 2020
  Пораки:
  148
  Допаѓања:
  568
  Пол:
  Женски
  Доколку не ти касни , немаш потреба од нов.
  Но доколку ти касни направи селф клиар, на тој тест можеш и да уринираш.
   
  На Sarichkaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Sarichkaaa

  Sarichkaaa Активен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2018
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  19
  Пол:
  Женски
  Сеуште ми нема дојдено, ќе направам и селф клиар понеделник. Колку чини и дали го има во сите аптеки?
   
 8. bokace1

  bokace1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 мај 2020
  Пораки:
  148
  Допаѓања:
  568
  Пол:
  Женски
  Го има околу 190 денари е . Тој и најрано покажува доколку има бременост. Screenshot_20200530-150917_Gallery.jpg
   
  На ivance.., LucyLu, Maja92@ и 2 други им се допаѓа ова.
 9. Brpbrp

  Brpbrp Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2019
  Пораки:
  390
  Допаѓања:
  608
  Јас три правев од селф клиар и сите три ми беа невалидни можеби таква среќа сум имала на крај земав шур чек и покажа две линии :D
   
  На bokace1 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Sarichkaaa

  Sarichkaaa Активен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2018
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  19
  Пол:
  Женски
  Ќе идам понеделник ќе го земам и овој. Ама ме буни тоа што било да е со пипета неколку капки, или дирек врз тест мала количина на урина, сепак е урина, би требало да е истото.
   
 11. bokace1

  bokace1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 мај 2020
  Пораки:
  148
  Допаѓања:
  568
  Пол:
  Женски
  Јас па шур шекот не го сакам , некако одбивно ми е тоа прозорчето :rofl: во неизвеснот дека затворено. А со селф клиар гледам негативен одма е и во канта :rofl::rofl:
   
  На wannababy му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Brpbrp

  Brpbrp Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2019
  Пораки:
  390
  Допаѓања:
  608
  Абе и јас не го сакам многу комплицирано ми е со пипетата ама па најточен некако до сега покажувал:D
   
  На bokace1 и wannababy им се допаѓа ова.
 13. Saba08

  Saba08 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2017
  Пораки:
  528
  Допаѓања:
  573
  Пол:
  Женски
  Таман си е штом излегла контролната линија, нема потреба да правиш пак.
   
 14. S.12.G

  S.12.G Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2019
  Пораки:
  233
  Допаѓања:
  158
  Пол:
  Женски
  фала мила ❤️
   
  На CareTee му/ѝ се допаѓа ова.
 15. S.12.G

  S.12.G Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2019
  Пораки:
  233
  Допаѓања:
  158
  Пол:
  Женски
  фала мила што побрзо кај тебе ❤️
   
  На Slonce91 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. S.12.G

  S.12.G Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2019
  Пораки:
  233
  Допаѓања:
  158
  Пол:
  Женски
  фалаа многу ајде сега кај тебе две цтрки што најбарзо ❤️
   
  На Bella_Stella му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Catlover17

  Catlover17 Активен член

  Се зачлени на:
  23 април 2020
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  48
  Пол:
  Женски
  Prviot navecer, vtoriot sabajle praven. Pravev i uste eden so mnoguu bleda vtora linija bese. Ja sve si mislam deka mnogu kasno ja gledam a se pojavuva nekade posle 5 min linijata. Zatoa napraviv tri ama pak nekako ne sum sigurna. Mesecov so klomifen bevme, se nadevam deka ke se izraduvame :)
   

  Прикачени фајлови:

  На ivance.., Maja92@, Ana245 и 3 други им се допаѓа ова.
 18. Lovebug01

  Lovebug01 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2020
  Пораки:
  411
  Допаѓања:
  755
  Пол:
  Женски
  Гледам мнооогу, ама многу бледи линии и на двата :inlove: Колку дена ти доцни? Ти посакувам среќа (fingers)
   
  На Catlover17 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Catlover17

  Catlover17 Активен член

  Се зачлени на:
  23 април 2020
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  48
  Пол:
  Женски
  Eden den mi docni. Testovite se praveni pred da mi zadocni den dva.
   
  На Lovebug01 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Mantub

  Mantub Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2017
  Пораки:
  2.793
  Допаѓања:
  17.583
  Пол:
  Женски
  Ај утре сабајле направи уште еден, треба појака линија да покаже на 2 дена доцнење. И јас дефинитивно гледам линии
   
  На fana, Lovebug01 и Catlover17 им се допаѓа ова.