Тест за бременост

Дискусија во 'Бременост' започната од pretty, 16 февруари 2010.

 1. fana

  fana Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 август 2012
  Пораки:
  5.131
  Допаѓања:
  21.142
  Пол:
  Женски
  Гледам и јас многу бледи. Денес направи уште еден обавезно, треба да се малку појаки :)
   
 2. Melinda23

  Melinda23 Активен член

  Се зачлени на:
  30 март 2020
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  61
  Пол:
  Женски
  Da ve ohrabram malcee... I ja na vtorava bremenost vidov epten bleda crticka i toa oznacuva rana bremenost... I kaj vas se nadevam deka ke vi bide taka od se srce vi posakuvam srejka ☺️☺️ pa da se citame na trudnicki muabeti eve me.mene 22 nedela :) eve vi go i testot da videte kakva linija mi izleze received_540277080221235.jpeg
   
  На ivance.., elcezelce, Catlover17 и 3 други им се допаѓа ова.
 3. Catlover17

  Catlover17 Активен член

  Се зачлени на:
  23 април 2020
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  48
  Пол:
  Женски
  Eve devojki sabajlevo praven
   

  Прикачени фајлови:

  На ivance.., Cherry blossom89, Sofi.ja и 6 други им се допаѓа ова.
 4. bokace1

  bokace1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 мај 2020
  Пораки:
  148
  Допаѓања:
  569
  Пол:
  Женски
  Многу многу рана бременост , оди преку крв провери бета :inlove:
  Честитки :l:
   
  На CareTee и Catlover17 им се допаѓа ова.
 5. CareTee

  CareTee Активен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2020
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  378
  Пол:
  Женски
  Бледа е и она овој ама мене повеќе ми се гледа од претходните иако бледа. Мислам дека тоа е тоа. За сигурност ептен ако сакаш за два три дена да повториш.

  Инаку честитки!:inlove:
   
  На Maja92@ и Catlover17 им се допаѓа ова.
 6. elcezelce

  elcezelce Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  2.069
  Допаѓања:
  13.853
  Пол:
  Женски
  I ovde imas 2 bleda pozitivna linija ,mozes da si napravis preky krv da si potvrdis so sigurnost .Ma da jas so prvata bremenost isto imavv vaka vtora bleda linija i toa poslen4 dena kasnenje na ciklusot ispadna deka e pokasno zacnato i eve go tri godini veke mi go razubavuva zivotot :) Cestitki :)
   
  На S.12.G, Lejlaah, CareTee и 2 други им се допаѓа ова.
 7. Catlover17

  Catlover17 Активен член

  Се зачлени на:
  23 април 2020
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  48
  Пол:
  Женски
  Fala mnogu na site, da si iscekate samo ubavini.:inlove: Dali nekoj ima iskustvo so pokacena temperatura? Jas veke nedela dena imam 37.2 a ne sum nastinata samo osekjam deka imam temperatura.
   
 8. Milkiway

  Milkiway Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2020
  Пораки:
  817
  Допаѓања:
  1.277
  Јас имав не се сеќавам точно која недела мислам 8ма 9та 37.1 и 37 рамно тука се менуваше. Ептен бев во паники ради коронава ама матичната ми рече дека е тоа ок ако е 37.5 тогаш да се јавам на општ... неколку дена држеше и падна. Валда кај некои се јавува и јас нњмав ништо друго никаков симптом на настинка
   
  На Catlover17 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. bokace1

  bokace1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 мај 2020
  Пораки:
  148
  Допаѓања:
  569
  Пол:
  Женски
  Нормално е околу 37.1 или 2 во рана бременост , и јас имав жештини се осекав како да горам од внатре .
   
  На Catlover17 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Sarichkaaa

  Sarichkaaa Активен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2018
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  19
  Пол:
  Женски
  Девојки ми доцни веќе 6ти ден, зедов шурчек па сакам да го направам сега, немам трпение за да го правам утре со утринска мокрача. Намерно не сум пиена никаква течност неколку часа, дали ќе има валидни резултати или нема врска? Пошо пишува на тестот во било кој дел од денот се прави. После ова, наредно ми е идење на гинеколог..
   
 11. minne992

  minne992 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2013
  Пораки:
  1.198
  Допаѓања:
  7.501
  Пол:
  Женски
  направи сигурно ке покажи
   
  На Sarichkaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Bella_Stella

  Bella_Stella Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2017
  Пораки:
  815
  Допаѓања:
  1.528
  Пол:
  Женски
  Доволно денови ти касни, направи го сега, би требало да е точен.
   
  На Sarichkaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Brpbrp

  Brpbrp Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2019
  Пораки:
  390
  Допаѓања:
  608
  Јас секогаш навечер го правев бидејќи не можев да чекам до сабајле ако има бременост секако ќе покаже барем и бледа линија:)
   
  На Sarichkaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Sarichkaaa

  Sarichkaaa Активен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2018
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  19
  Пол:
  Женски
  20200602_171108.jpg 20200602_171013.jpg
  На 36ти ден од последна менструација и повеќе од 20 дена од ризичен однос го добив ова.
  Се убив од давање пари по тестови, ова ми е последно. На 31 ден правев шур чек и беше негативен, сабајлево селф клир невалиден, а овој исто шур чек по 5/6 мин беше ваков.
  Ме буни само шо имаше слаба црвена линија во ширина ама веднаш се исчисти и сеа јасно се гледа само контролната црта. Фабричка маана ли им е на овие тестови шо на почеток се прљави, па веднаш се чистат? И првиот пат кога го правев беше малку нечисто после стана стакло. Ама тогаш малку повеќе урина ставив, сеа ја употребив пипетата и беше доволно.
  Што мислите, пак се осеќам као да не сум на чисто, безвеза
   
  На Lejlaah му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Milkiway

  Milkiway Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2020
  Пораки:
  817
  Допаѓања:
  1.277
  Штом има цртка на контролната тестот е валиден.. веројатно многу урина си користела за претходните. Инаку да прво цели се бојат па после излегуваат линиите каде што треба..не е маана така треба
   
  На Sarichkaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Bella_Stella

  Bella_Stella Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2017
  Пораки:
  815
  Допаѓања:
  1.528
  Пол:
  Женски
  Негативен е. За Шур чек гледам на повеќе членки така им се разлева, ама чим ја имаш контролната линија валиден си е тестот.
   
  На Sarichkaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Sarichkaaa

  Sarichkaaa Активен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2018
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  19
  Пол:
  Женски
  Фала ви на сите и извинете на досаѓањето од моја страна, преплашена бев а и така ќе се осеќам дури не ми дојдe..
  Деновиве ќе идам до на гинеколог па ќе видам што и како следно.
   
  На Milkiway му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Bella_Stella

  Bella_Stella Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2017
  Пораки:
  815
  Допаѓања:
  1.528
  Пол:
  Женски
  Ти го разбирам стравот, ама со тоа само си одмагаш и си го одолговлекуваш добивањето уште повеќе. Пробај да се опуштиш, после толку негативни тестови шансите да си бремена се скоро еднакви на нула.
   
  На Catlover17 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Anenesl

  Anenesl Нов член

  Се зачлени на:
  1 март 2020
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
  Дечки уште 3 дена треба да добијам, пред 4 дена правев тест ама изгледа не го направив ко што треба и беше негативен. Не знам дали да правам сеа пак или да чекам ако ми касни? Сепак ова ни беше прв месец на пробување, си викаме дека од еден месец тешко се фаќа ама пуста надеж..
   
 20. minne992

  minne992 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2013
  Пораки:
  1.198
  Допаѓања:
  7.501
  Пол:
  Женски
  почекај барем 2 дена да ти касни менс и направи си тест
   
  На Anenesl му/ѝ се допаѓа ова.