Тест за бременост

Дискусија во 'Бременост' започната од pretty, 16 февруари 2010.

 1. rozeta - roze

  rozeta - roze Активен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2019
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  127
  Пол:
  Женски
  Falati samo jas ja napravi greskata posle se svesti
   
 2. StrongKris

  StrongKris Активен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2020
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  21
  Дали има некој искуство со дигиталниот тест за бременост?
  Дали е посигурен од другите??
   
 3. babybubu

  babybubu Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 мај 2014
  Пораки:
  329
  Допаѓања:
  201
  Пол:
  Женски
  Има ли кај нас дигитални тестови?
   
 4. StrongKris

  StrongKris Активен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2020
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  21
  Ах па не знам, не сум во тек... тука во Германија има, али се си мислев има и кај нас, па да ми каже искуство..
   
 5. Ava.84

  Ava.84 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 декември 2015
  Пораки:
  1.928
  Допаѓања:
  19.579
  Пол:
  Женски
  Сите се исти.Прво правев со дигитален 5 дена пред циклус ми беше негативен. После со обичен кога апликацијата ми предлагаше пак беше негативен.После доцнење од 4 дена со обичен имав бледа линија.Пошто докторката не ми виде на 6+1 плод пак купив дигитален со покажување на недели.Ми покажа 3+ што значи дека сум над 5 недели.
  20200626_193552.jpg
   
  На TutiFuti, duffi, elcezelce и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. StrongKris

  StrongKris Активен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2020
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  21
  Честитки мила и со лесно... јас денес правев ми излезе позитивен нормално со бледа линија,ама 3 дена пред добивање сум...а пред 2 месеци имав биолошка и сега не можам да се радувам ко што треба се плашам да не биде пак исто... и си мислев ете дека дигиталниот е посигурен, ако излезе негативен да не се радувам
   
  На Ava.84 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  16.288
  Допаѓања:
  100.209
  Пол:
  Женски
  Катастрофа. Невалиден испадна а башка е скап,14 евра еден.
   
  На babybubu му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Ava.84

  Ava.84 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 декември 2015
  Пораки:
  1.928
  Допаѓања:
  19.579
  Пол:
  Женски
  Честитки и со лесно.Уживај и не мисли на лошо се ќе биде во ред.
   
  На StrongKris му/ѝ се допаѓа ова.
 9. babybubu

  babybubu Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 мај 2014
  Пораки:
  329
  Допаѓања:
  201
  Пол:
  Женски
  Најдобро си е обичен значи. :D
   
  На StrongKris му/ѝ се допаѓа ова.
 10. babybubu

  babybubu Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 мај 2014
  Пораки:
  329
  Допаѓања:
  201
  Пол:
  Женски
  Од каде е купен овој?
   
 11. Bubish26

  Bubish26 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 март 2019
  Пораки:
  980
  Допаѓања:
  4.104
  Пол:
  Женски
  Clear blue земи. Тој покажува и која недела си.
   
  На StrongKris му/ѝ се допаѓа ова.
 12. elcezelce

  elcezelce Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  2.201
  Допаѓања:
  14.608
  Пол:
  Женски
  Потполно идентична ситуација имав со син ми ,тек после 4 дена доцнење ми покажа премногу бледа 2 линија .
   
  На Ava.84 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Bubish26

  Bubish26 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 март 2019
  Пораки:
  980
  Допаѓања:
  4.104
  Пол:
  Женски
  Различно е изгледа. Кај мене дента кога требаше да добијам ми беше ептен јасна втората линија, вториот тест ми покажа 3+ недели.
   
  На elcezelce му/ѝ се допаѓа ова.
 14. elcezelce

  elcezelce Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  2.201
  Допаѓања:
  14.608
  Пол:
  Женски
  Со вторава бременост и мене два дена после доцнење ми покажа втора жар црвена линија ,претпоставувам има врска со порано или покасно зачнато.
   
  На StrongKris му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Ava.84

  Ava.84 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 декември 2015
  Пораки:
  1.928
  Допаѓања:
  19.579
  Пол:
  Женски
  Dm Германија може има и Мк.
   
  На babybubu му/ѝ се допаѓа ова.
 16. ...Arthemisia...

  ...Arthemisia... Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  129
  Пол:
  Женски
  Здраво девојки, денес за прв пат после 5 години добив различен тест за бременост, односно со бледа втора линија. Со оглед на тоа дека ми доцни прв ден, дали треба да го сметам за позитивен? Какви се вашите искуства?
   

  Прикачени фајлови:

  На duffi, thelittle17, Cherry blossom89 и 15 други им се допаѓа ова.
 17. ivance..

  ivance.. Активен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2020
  Пораки:
  185
  Допаѓања:
  287
  Пол:
  Женски
  Cestitki pozitiven e rana bremenost e so lesno :party:
   
  На StrongKris, ...Arthemisia..., Bubish26 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 18. ...Arthemisia...

  ...Arthemisia... Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  129
  Пол:
  Женски
  Благодарам Иванче за брзиот одговор
   
  На piksooki и ivance.. им се допаѓа ова.
 19. medena147

  medena147 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  318
  Допаѓања:
  218
  Пол:
  Женски
  Позитивен.
  Честитки!!!
   
  На piksooki и ...Arthemisia... им се допаѓа ова.
 20. K7M10J

  K7M10J Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2014
  Пораки:
  396
  Допаѓања:
  533
  Пол:
  Женски
  Напрај крвна слика со бета хцг ама да, и моите беа такви. Честитки мајка :party:
   
  На thelittle17 и ...Arthemisia... им се допаѓа ова.