Тест за бременост

Дискусија во 'Бременост' започната од pretty, 16 февруари 2010.

 1. StrongKris

  StrongKris Активен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2020
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  25
  Честитки :inlove: позитивен тест..
   
  На Sanci92 и ...Arthemisia... им се допаѓа ова.
 2. Barbieee 1234

  Barbieee 1234 Активен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2020
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Здраво феминки што мислите за тестов дали е негативен
   

  Прикачени фајлови:

 3. Cherry blossom89

  Cherry blossom89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 април 2020
  Пораки:
  296
  Допаѓања:
  2.393
  Пол:
  Женски
  Негативен е.
   
  На Barbieee 1234 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. fana

  fana Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 август 2012
  Пораки:
  5.575
  Допаѓања:
  26.872
  Пол:
  Женски
  Да
   
  На Barbieee 1234 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Bebce1

  Bebce1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 март 2020
  Пораки:
  283
  Допаѓања:
  261
  Пол:
  Женски
  Не ти е тоа истиот тест од неделата? :?:
   
  На Cherry blossom89 и lemon8ejt им се допаѓа ова.
 6. ivance..

  ivance.. Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2020
  Пораки:
  464
  Допаѓања:
  774
  Пол:
  Женски
  Негативен е
   
 7. thelittle17

  thelittle17 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2010
  Пораки:
  2.177
  Допаѓања:
  3.519
  Пол:
  Женски
  Тест преку крв во било кое време од денот се прави? И после колку денови од доцнење е најпаметно да се направи?
   
 8. Krofna*

  Krofna* Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2019
  Пораки:
  322
  Допаѓања:
  616
  Пол:
  Женски
  Во било кое време, бар 1 ден да ти доцни
   
  На thelittle17 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Brpbrp

  Brpbrp Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2019
  Пораки:
  1.059
  Допаѓања:
  1.913
  Најубаво еден ден после доцнење да направиш преку урина па после преку крв
   
  На thelittle17 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. thelittle17

  thelittle17 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2010
  Пораки:
  2.177
  Допаѓања:
  3.519
  Пол:
  Женски
  Па знам, ама минатиот пат, тест преку урина после 5 дена доцнење ми покажа негативен резултат, а јас веќе сум била бремена, затоа се мислев за тест преку крв, иначе поминати се само 3 дена, т.е. 3 дена ми доцни.
   
  На Krofna* и K7M10J им се допаѓа ова.
 11. Brpbrp

  Brpbrp Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2019
  Пораки:
  1.059
  Допаѓања:
  1.913
  Зависи и кои тестови ги земаш и мене така три земав и не чинеа на крај Шур Чек и се појави линија :rofl: пробај и преку крв доволно ти доцни за да видат
   
  На thelittle17 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. ivance..

  ivance.. Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2020
  Пораки:
  464
  Допаѓања:
  774
  Пол:
  Женски
  Во било кое време со еден ден доцнење
   
  На thelittle17 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. parrot

  parrot Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  193
  Допаѓања:
  417
  Здраво девојки, 11 ден после овулација ми е, направив тест денес, па не знам дали си замислувам или има бледа линија, како да гледам втора бледа скоро невидлива. Ќе направам тест повторно со утринска мокрача на 14ти ден секако
   

  Прикачени фајлови:

  На Jane.Birkin, tina2018, ivance.. и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. Brpbrp

  Brpbrp Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2019
  Пораки:
  1.059
  Допаѓања:
  1.913
  Некако како да се гледа тенка линија. Колку дена ти доцни?
   
  На parrot му/ѝ се допаѓа ова.
 15. K7M10J

  K7M10J Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2014
  Пораки:
  1.039
  Допаѓања:
  1.999
  Пол:
  Женски
  И мене ми се гледа бледа, ама ај почекај некој ден и пак направи, а ако не те држи место испитај вредност на бета хцг преку крв
   
  На parrot и Brpbrp им се допаѓа ова.
 16. parrot

  parrot Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  193
  Допаѓања:
  417
  За 3 дена треба да добијам
   
 17. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  9.742
  Допаѓања:
  119.126
  Направи тест на денот на добивање или почекај бар еден ден да ти доцни.
   
  На parrot му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Brpbrp

  Brpbrp Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2019
  Пораки:
  1.059
  Допаѓања:
  1.913
  Епа за 3 дена направи го пак изгледа порано си останата бремена штом и сега ти покажало вака бледа линија и со лесно да ти е :inlove:
   
  На parrot му/ѝ се допаѓа ова.
 19. parrot

  parrot Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  193
  Допаѓања:
  417
  Дај боже, (fingers) јас мислам да не е од тестот нешто.. да не си има таква линија кај што треба да се јави позитивната па тоа да не го гледам :(
   
  На Jane.Birkin му/ѝ се допаѓа ова.
 20. ivance..

  ivance.. Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2020
  Пораки:
  464
  Допаѓања:
  774
  Пол:
  Женски
  Се гледа како ептен ептен бледа линија повтори го пак за неколку дена
   
  На parrot му/ѝ се допаѓа ова.