Тест за бременост

Дискусија во 'Бременост' започната од pretty, 16 февруари 2010.

 1. нина122

  нина122 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2018
  Пораки:
  1.173
  Допаѓања:
  2.548
  Пол:
  Женски
  Не си трудна јас мислам ништо не се гледа нема втора линија.
   
  На parrot му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Saba08

  Saba08 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2017
  Пораки:
  602
  Допаѓања:
  675
  Пол:
  Женски
  Негативен, засега.
   
 3. piksooki

  piksooki Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  1.545
  Допаѓања:
  9.917
  Пол:
  Женски
  Направи ли пак?
   
 4. Bebce1

  Bebce1 Активен член

  Се зачлени на:
  7 март 2020
  Пораки:
  232
  Допаѓања:
  189
  Пол:
  Женски
  Денес ми е 25ти ден од циклус,симптоми за добивање немам никакви, ни гради ме болат ниту имам менструални болки. Секогаш добивам од 26-28 дена.Дали да направам утре тест или да почекам да ми задоцни, нестрплива сум затоа. :$:smirk:
   
  На ivance.. му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Bella_Stella

  Bella_Stella Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2017
  Пораки:
  1.110
  Допаѓања:
  2.264
  Пол:
  Женски
  Пробај си ја среќата, можеби ќе покаже чим добиваш некогаш на 26ти ден. Ако недај Боже е негативен, повтори го за 2-3 дена. (fingers)
   
  На ivance.. и Bebce1 им се допаѓа ова.
 6. K7M10J

  K7M10J Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2014
  Пораки:
  822
  Допаѓања:
  1.502
  Пол:
  Женски
  Почекај до 29ти ден ајде :)
   
  На Bebce1 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. ivance..

  ivance.. Активен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2020
  Пораки:
  306
  Допаѓања:
  450
  Пол:
  Женски
  Се согласувам со @Bella_Stella направи си
   
  На Bella_Stella, fana и Bebce1 им се допаѓа ова.
 8. Jetche

  Jetche Активен член

  Се зачлени на:
  26 март 2020
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  33
  Пол:
  Женски
  Zdr devojki, deneska mi e 4 ti den sto mi docni a jas sekoas barem 2 dena porano dobivam, napraviv vcera test i negativen od tie self clear posto gi falat kako najsugurni, vase mislenje bi mozela li ds sum bremena ili mozebi e uste rano pa testot ne pokazuva?
   
 9. ivance..

  ivance.. Активен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2020
  Пораки:
  306
  Допаѓања:
  450
  Пол:
  Женски
  Dokolku si imala rizicen odnos mozebi imas docna ovulacija pa zatoa seuste ne ti pokazalo nisto povtori go pak testot za nekolku dena
   
 10. snow-girl

  snow-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 декември 2010
  Пораки:
  77
  Допаѓања:
  124
  Пол:
  Женски
  Здраво девојки требаше да добијам на 18.07 (обично ми е редовна и точна). Дали сега веке може да направам тест и дали ке покаже. Ви благодаам :*
   
 11. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  9.658
  Допаѓања:
  118.416
  Да, ќе покаже. Можеш веднаш.
   
  На Cherry blossom89 и snow-girl им се допаѓа ова.
 12. ivance..

  ivance.. Активен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2020
  Пораки:
  306
  Допаѓања:
  450
  Пол:
  Женски
  Направи си веднаш ќе ти покаже
   
  На Cherry blossom89 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. lost123

  lost123 Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2017
  Пораки:
  1.748
  Допаѓања:
  26.591
  Пол:
  Женски
  Последен однос пред 5 дена, денес прв ден каснење.
  Кога да се направи тест да е веродостоен?
   
 14. Saba08

  Saba08 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2017
  Пораки:
  602
  Допаѓања:
  675
  Пол:
  Женски
  Не е битно колку касни, битно кога си имала овулација. Ако не знаеш тоа, тогаш направи денес.
   
 15. lost123

  lost123 Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2017
  Пораки:
  1.748
  Допаѓања:
  26.591
  Пол:
  Женски
  Не знам за овулација, но зошто пред мн брзо е последниот однос а веќе денес касни дали да се почека за тест.
   
 16. K7M10J

  K7M10J Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2014
  Пораки:
  822
  Допаѓања:
  1.502
  Пол:
  Женски
  Минимум 15 дена после последниов однос ако мислиш дека тогаш си останала...
   
 17. lost123

  lost123 Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2017
  Пораки:
  1.748
  Допаѓања:
  26.591
  Пол:
  Женски
  Не би требало да има бременост, но дека касни ме интересираше кога да се направи тест ако не дојде.
   
 18. Mantub

  Mantub Популарен член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2017
  Пораки:
  3.611
  Допаѓања:
  26.070
  Пол:
  Женски
  После 2 недели од однос или 10 дена преку крв.
   
 19. Sevdija123

  Sevdija123 Активен член

  Се зачлени на:
  13 август 2020
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  13
  Пол:
  Женски
  Zdravo Milo mie sto sum i jas del ot vas jas sum nova na forumot denes se zacleniv i mose nekoj ke.ima odgovor na moeto prasajne
  Vaka devojki 3 dena mi kasnese . Ciklusot posle 3 den napravib test mi bese negativen dobiv 4 avgus sto trase samo 3 dena i kafeav icedok so mas mi imavme nezastiten odnos bidejki rabotime za bebe sakame mnogu bebce imav odnosi cesto vo plodnite denovi imavme .posle edna nedela imam.simtomi za bremenost pospanost bolka vo dolniot del na stomak bolki vo gicma nadyos na stomak isto taka cesto.mokram dali se raboti za rana bremenost bidejki testot.mi pokasa negativen ili treba cekam.da go poftoram ve molam da.mi odg za mose.da.se.raboti ?
   
 20. Mantub

  Mantub Популарен член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2017
  Пораки:
  3.611
  Допаѓања:
  26.070
  Пол:
  Женски
  Ако на 3 дена каснење ти покажал негативен тестот и после нели си добила менструација, веројатно не си бремена