Тест за бременост

Дискусија во 'Бременост' започната од pretty, 16 февруари 2010.

 1. Sevdija123

  Sevdija123 Активен член

  Се зачлени на:
  13 август 2020
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  13
  Пол:
  Женски
  Daa no nebese kako ibicen ciklus mi traeese samo 3 dena i kafeav icedok imav
   
 2. jarec6

  jarec6 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  1.248
  Допаѓања:
  2.748
  Пол:
  Женски
  Абе мене на 10 дена каснење ми покажа негтивен, па еве ме сега 7ма недела.
  Сето тоа зошто сум останала бремена 2 дена пред циклус, така да ништо не се знае :)
   
  На Bubu111 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Sevdija123

  Sevdija123 Активен член

  Се зачлени на:
  13 август 2020
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  13
  Пол:
  Женски
  20200813_173304.jpg
  еве резутатот от тестот дали гледате 2 вледа линија ?
   
 4. Mantub

  Mantub Популарен член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2017
  Пораки:
  4.047
  Допаѓања:
  30.578
  Пол:
  Женски
  Затоа реков веројатно ама и добила менструација, а ако си бремена не можеш да добиеш во никој случај
   
  На jarec6 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Mantub

  Mantub Популарен член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2017
  Пораки:
  4.047
  Допаѓања:
  30.578
  Пол:
  Женски
  Многу е матна сликата.
  Повтори го за неколку дена пак
   
 6. Sevdija123

  Sevdija123 Активен член

  Се зачлени на:
  13 август 2020
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  13
  Пол:
  Женски
  За колку денаа да го пофторам колки треба да помине ?
   
 7. naturallmess

  naturallmess Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2018
  Пораки:
  476
  Допаѓања:
  1.238
  Пол:
  Женски
  јас гледам бледа линија , за два дена направи нов би требало да е појака линијата
   
  На Sevdija123 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Sevdija123

  Sevdija123 Активен член

  Се зачлени на:
  13 август 2020
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  13
  Пол:
  Женски
  Фалаа ти многи ке го пофторам и мислам дека ке има појака линија фала ти многу
   
  На naturallmess му/ѝ се допаѓа ова.
 9. lost123

  lost123 Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2017
  Пораки:
  1.766
  Допаѓања:
  27.356
  Пол:
  Женски
  Девојки, значи денес ми доцни 2 ден. Односи имав, од некои има поминато 2 недели од некои недела. Кога да направам тест? Никогаш не ми доцнело.
   
 10. elcezelce

  elcezelce Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  2.451
  Допаѓања:
  16.118
  Пол:
  Женски
  Направи си би требало веќе да покаже ако има нешто.
   
  На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 11. lost123

  lost123 Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2017
  Пораки:
  1.766
  Допаѓања:
  27.356
  Пол:
  Женски
  Не сакам да си правам стресови па сакав еднаш да правам и да ми е веродостоен :D
   
 12. fana

  fana Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 август 2012
  Пораки:
  5.575
  Допаѓања:
  26.872
  Пол:
  Женски
  Можеш утре сабајле да направиш, ако си бремена ќе покаже.
   
  На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 13. lost123

  lost123 Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2017
  Пораки:
  1.766
  Допаѓања:
  27.356
  Пол:
  Женски
  Направив сабајле, негагивен.
  Ќе почекам до понеделнок, па ќе закажам на гинеколог, или да го повторам пак?
   
  На fana му/ѝ се допаѓа ова.
 14. jarec6

  jarec6 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  1.248
  Допаѓања:
  2.748
  Пол:
  Женски
  Гинеколог не ти врши работа ако е рана бременост.
  Тест преку крв направи си.
   
 15. bokace1

  bokace1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 мај 2020
  Пораки:
  254
  Допаѓања:
  1.350
  Пол:
  Женски
  На ехо се гледа и да е рана бременост , ендометриумот различно изгледа за добивање и за бременост.
   
  На Mimmi39 и fana им се допаѓа ова.
 16. jarec6

  jarec6 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  1.248
  Допаѓања:
  2.748
  Пол:
  Женски
  Мене ме врати рано било може да е вонматерична...затоа најубаво преку крв за рана да не се паничи џабе
   
  На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 17. lost123

  lost123 Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2017
  Пораки:
  1.766
  Допаѓања:
  27.356
  Пол:
  Женски
  На гинеколог би отишла за да видам што е проблемот зошто ми доцни, не за дали сум бремена.
  За бременост правам тест, денес ми покажа негативен на 3 ден доцнење а секогаш добивам редовно. Затоа ке го повторам понеделник пак, па ако е негативен ќе закажам за да се провери што е.
   
  На SummerGirl и fana им се допаѓа ова.
 18. jarec6

  jarec6 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  1.248
  Допаѓања:
  2.748
  Пол:
  Женски
  Затоа и споменав преку крв, два пати дадов по 300 денари за тестови во размак од 4 дена, двата негативни и после 10 дена каснење.Утредента преку крв,позитивен.
  Сега со овој памет директно преку крв.
   
  На piksooki и SummerGirl им се допаѓа ова.
 19. Krofna*

  Krofna* Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2019
  Пораки:
  322
  Допаѓања:
  616
  Пол:
  Женски
  Јас никад немам тест купено, исклучиво преку крв
   
  На jarec6 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. lost123

  lost123 Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2017
  Пораки:
  1.766
  Допаѓања:
  27.356
  Пол:
  Женски
  Колку е преглед во Систина и дали треба однапред да се закаже? Мојов матичен не ми креваше, ако до понеделник не го добиам да одам сакам приватно.