Тест за бременост

Дискусија во 'Бременост' започната од pretty, 16 февруари 2010.

 1. Bubu111

  Bubu111 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 април 2018
  Пораки:
  98
  Допаѓања:
  104
  Фала на убавите зборови. За 10 дена ќе ви пишам што се случило ❤️
   
  На naturallmess и bokace1 им се допаѓа ова.
 2. bebus❤❤❤

  bebus❤❤❤ Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 март 2016
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Zdravo devojki vo panika sum mi treba mislene napraviv dva testa i dvata pokazuvaat pozitivno so bleda linija..... a imam bolka vo dolniot del od stomakot dali nekoj imal ista situacija
   
  На tina2018 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. minne992

  minne992 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2013
  Пораки:
  1.485
  Допаѓања:
  10.136
  Пол:
  Женски
  Да
  Болката за добивање е иста со бременоста
  Со лесно бременоста:)
   
 4. *Katerina1990@

  *Katerina1990@ Нов член

  Се зачлени на:
  8 септември 2020
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Dali ako se napravi test za bremenost edna nedela pred ciklusot,moze da dade tocni rezultati? Ako bi bila bremena dali ke pokaze ?
   
 5. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  4.660
  Допаѓања:
  36.828
 6. ivance..

  ivance.. Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2020
  Пораки:
  463
  Допаѓања:
  774
  Пол:
  Женски
  Тестот за бременост дава точни резлутати 14 дена по ризичниот однос
   
  На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Bella_Stella

  Bella_Stella Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2017
  Пораки:
  1.287
  Допаѓања:
  3.105
  Пол:
  Женски
  Во многу ретки случаеви може да покаже (ако овулацијата била порано), ама најчесто покажува после доцнење на менструација.
   
  На Fatalnata му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Ellyy

  Ellyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  201
  Допаѓања:
  209
  Пол:
  Женски
  Здраво жени, денес правев тест но некако не ми е јасен ми изгледа на позитивен но не сум сигурна еве слики. Negative Image_202091014165502.jpg IMG_20200910_141145207.jpg Negative Image_202091014165502.jpg IMG_20200910_141145207.jpg
   
 9. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.774
  Допаѓања:
  25.167
  Пол:
  Женски
  Не е валиден. Линијата е разлеана.
   
  На Sokipoki 83, tina2018, Fatalnata и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 10. minne992

  minne992 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2013
  Пораки:
  1.485
  Допаѓања:
  10.136
  Пол:
  Женски
  Изгледа има рана бременост
  Повтори го за некој ден
   
  На Ellyy му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Bella_Stella

  Bella_Stella Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2017
  Пораки:
  1.287
  Допаѓања:
  3.105
  Пол:
  Женски
  Мене ми личи на позитивен. Повтори го утре сабајле, пробај со некој друг бренд на тест. Среќно!
   
  На Ellyy и Cristina@2 им се допаѓа ова.
 12. Fatalnata

  Fatalnata Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јули 2014
  Пораки:
  1.093
  Допаѓања:
  6.842
  Пол:
  Женски
  Не смее да е вака разлеана бојата. Невалиден е. Направи нов.
   
  На Ellyy и SummerGirl им се допаѓа ова.
 13. ivance..

  ivance.. Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2020
  Пораки:
  463
  Допаѓања:
  774
  Пол:
  Женски
  Невалиден е направи си нов утре овие shure chek ич не ги бива
   
  На Ellyy и Fatalnata им се допаѓа ова.
 14. Ellyy

  Ellyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  201
  Допаѓања:
  209
  Пол:
  Женски
  Ви благодарам на сите за советот ќе пробам со нов утре пак, дај боже да е навистина позитивен.
   
  На ivance.., SummerGirl и minne992 им се допаѓа ова.
 15. minne992

  minne992 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2013
  Пораки:
  1.485
  Допаѓања:
  10.136
  Пол:
  Женски
  Со среќа (fingers)
   
  На Ellyy му/ѝ се допаѓа ова.
 16. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.774
  Допаѓања:
  25.167
  Пол:
  Женски
  Ако го правиш истиов тест, стави само 3 капки мокрача. А можеш и од евтините да направиш. Ако има бременост одма ќе покажат втора црта.
   
  На Ellyy му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Ellyy

  Ellyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  201
  Допаѓања:
  209
  Пол:
  Женски
  Ќе земам на друга фирма по веродостојни ми се селф клиар него ли овие но немаше од тие.
   
  На SummerGirl и ivance.. им се допаѓа ова.
 18. Ellyy

  Ellyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  201
  Допаѓања:
  209
  Пол:
  Женски
  Направив втор тест на него испадна ептен бледа линија, инаку чувствувам симптоми неколку дена како гадење, болки како за пред добивање само послаби, градите ги чувствувам како да ми трнат и тежат. Најпаметно ќе ми биде да одам кај мат. гин. за консултација.
   

  Прикачени фајлови:

 19. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.774
  Допаѓања:
  25.167
  Пол:
  Женски
  Има втора цртка, ама бледа. Честитки :inlove: Ако сакаш да бидеш сигурна можеш да направиш уште еден тест за некој ден, ама нема потреба. Штом има втора цртка, бремена си.
   
  На Ellyy му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Ellyy

  Ellyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  201
  Допаѓања:
  209
  Пол:
  Женски
  Благодарам дај боже само да е се како што треба, само што морам веднаш на лекар, поради тоа што примам терапија која не е соодветна за во бременост а не смеам да ја испуштам ни ден,
   
  На minne992 и SummerGirl им се допаѓа ова.