1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Тест за бременост

Дискусија во 'Бременост' започната од pretty, 16 февруари 2010.

 1. nikja

  nikja Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2021
  Пораки:
  1.707
  Допаѓања:
  1.727
  Self clear i labokvik
   
 2. Elliana

  Elliana Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2024
  Пораки:
  411
  Допаѓања:
  729
  Пол:
  Женски
  Лабовик најточен, ама рано ти е тебе, не форсирај, стрпи се.
   
 3. tuti_fruti

  tuti_fruti Нов член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2024
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Направив тест денес и вчера лабоквик, негативни и двата. Утре сакам да правам Self Clear, утре ми е 8 или 9 ден после овулација. На тестот пишува 8 дена после однос. Дали имал некој вакво слично искуство, а да му испадне позитивен тест или е премногу рано?
   
 4. Feniksgirl

  Feniksgirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2022
  Пораки:
  2.177
  Допаѓања:
  3.791
  Пол:
  Женски
  Премногу е рано, почекај ден на добивање. Најсигурно ти е така.
   
  На anggell, SummerGirl и tuti_fruti им се допаѓа ова.
 5. mariz

  mariz Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 март 2014
  Пораки:
  16.523
  Допаѓања:
  74.332
  Пол:
  Женски
  Многу е рано, не можеш да знаеш дека баш тогаш настанало оплодувањето... ако до вчера ти биле негативни.. уште почекај, бар уште 3,4 дена.
   
  На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Konstrakta

  Konstrakta Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 април 2022
  Пораки:
  1.813
  Допаѓања:
  2.360
  Пол:
  Женски
  Test sw pravi najrano 10 dena po ovulacija ako si 100% sigurna koga nastapila ovulacijata
   
  На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Nikolja.

  Nikolja. Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 април 2019
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  63
  Zdravo ve citam redovno, no ne sum aktivna so pisuvanje, i vi posakuvam ovaa letto site da imate po dve crtki I jas imam slicen ili ist problem, denes mi e 5den od docnenje na ciklus inaku mi doaga na 32-33 den napravi test sure chek i izleze negativen ama go napravi porucok ne so prva mokra, od simtomi nemam nisto osven poduenost i bolka na ednata grada.. Ubav vikend ❤️
   
  На Lady Maria му/ѝ се допаѓа ова.
 8. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  16.376
  Допаѓања:
  33.922
  Пол:
  Женски
  Кај мене тој тест покажа две цртички во првата бременост. Го правев попладне. Купи од поевтините тестови и направи еден во недела или понеделник. Ако си бремена тестот ќе биде позитивен. Би сејф е добар тест.
   
 9. Nikolja.

  Nikolja. Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 април 2019
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  63
  I mene prvata bremenost mi pokaza dve crticki 2020god no sega kako sto citam nikoj ne e zadovolna od sure chek, pa zatoa sakam da slusnam razlicni iskustv.. Ti blagodaram sekako ke go povtoram ako ne dobijam do togas
   
  На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 10. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  16.376
  Допаѓања:
  33.922
  Пол:
  Женски
  Ако сакаш и утре направи уште еден. Ама добро би било да почекаш. Кај мене во втората бременост тестот покажа две цртички после 5 дена доцнење.
   
  На Nikolja. му/ѝ се допаѓа ова.
 11. BellaBibi

  BellaBibi Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2021
  Пораки:
  3.562
  Допаѓања:
  11.970
  Пол:
  Женски
  На 5 дена од доцнење, било кој тест во било кое време ќе ти покажеше нешто.
  Ако ти е мисла земи друг или провери бета и ќе знаеш на што си.
  Ти посакувам среќа (fingers)
   
  На Nikolja. му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Butterfly3001

  Butterfly3001 Активен член

  Се зачлени на:
  26 март 2023
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  31
  Пол:
  Женски
  Здраво девојки. Нова сум во темава, но периодов активно ве читам :)
  Со партнерот 3 месеци “работиме на случајот” и еве денес треба да (не)добијам па си реков вчера ајде ќе купам тест, чисто да си бидам сигурна дека ќе добијам. Тестот е BeSafe, јас барав LaboQuick i SelfClear ама немаа. И сабајлево го направив и две цртки, ама не ми се верува. Можно е на ден за добивање толку јасни 2 цртки?! Help :)
   

  Прикачени фајлови:

  • IMG_5992.jpeg
   IMG_5992.jpeg
   Големина на фајлот:
   70,2 KB
   Прегледи:
   79
  На mariz, Marsi*, TheGoldenPeach и 5 други им се допаѓа ова.
 13. Joanna28

  Joanna28 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2023
  Пораки:
  648
  Допаѓања:
  605
  Пол:
  Женски
  Ете, можно е :) честитки, бремена си :handshake:
  Рана овулација/рана имплантација и ете жар цртки
   
  На Butterfly3001 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. nikja

  nikja Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2021
  Пораки:
  1.707
  Допаѓања:
  1.727
  Cestitki :inlove:
   
  На Butterfly3001 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. snowqueen

  snowqueen Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2022
  Пораки:
  371
  Допаѓања:
  418
  Пол:
  Женски
  Da mozno e na 28 ili 30ti den od ciklus da imas zar crtki, so srekja
   
 16. mariz

  mariz Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 март 2014
  Пораки:
  16.523
  Допаѓања:
  74.332
  Пол:
  Женски
  Овој тест е одличен! Многу е сензитивен, фаќа дури и рано. Јас правев денови денови пред доцнење и овој бледа, но јасна црта покажа :) Со лесно!
   
  На Mumoftwo30, Butterfly3001 и SummerGirl им се допаѓа ова.
 17. Mimics

  Mimics Активен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2022
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  15
  Мислење за тестот?
   

  Прикачени фајлови:

  • IMG_4219.jpeg
   IMG_4219.jpeg
   Големина на фајлот:
   211 KB
   Прегледи:
   120
 18. Feniksgirl

  Feniksgirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2022
  Пораки:
  2.177
  Допаѓања:
  3.791
  Пол:
  Женски
  Има нешто, кога треба да добиеш?
   
 19. Mimics

  Mimics Активен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2022
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  15
  За 3 дена
   
 20. Feniksgirl

  Feniksgirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2022
  Пораки:
  2.177
  Допаѓања:
  3.791
  Пол:
  Женски
  Рано е повтори го на ден за добивање. Вака како да се гледа цртка, ама сепак е рано. Ти посакувам две цртки :l:
   
  На Mimics му/ѝ се допаѓа ова.