Тест за интелегенција

Дискусија во 'Образование' започната од Cvetetto, 24 ноември 2013.

 1. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.891
  Пол:
  Женски
  Овај тест го прават кај децата од 8мо одделение(9то)
  Некој да не знае случајно каков е овој тест од прилика што прашања има ,тешко/лесно е ... :^)
  Некој од вас да не бил случајно,ваши искуства и така...
  Јас сум утре па можи утре можи другиден ќе ви пишам мое искуство :D
  П.С Го ставив во образование бидејќи го прават на ученици од 8мо кои се година пред да се запишат средно :D
  Па за наредните генерации ова може да биде ползно :)
   
 2. In-love

  In-love Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2013
  Пораки:
  101
  Допаѓања:
  39
  Јас бев на тој тест беше глупо искрено .
  Првин решававме тест со 7 под тестови.
  После се пополнува кој си ,кој ти се родители шо звршили,каде средно,дали работиш,после средно шо ќе дешаваш и така по мое ГЛУПОСТИ НА КУБ :D