Тест за овулација

Дискусија во 'Бременост' започната од newring86, 9 август 2015.

 1. Ana245

  Ana245 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 септември 2018
  Пораки:
  105
  Допаѓања:
  196
  Пол:
  Женски
  Дали тестов за овулација е негативен?
   

  Прикачени фајлови:

 2. kukla21

  kukla21 Мама Член на тимот

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  19.849
  Допаѓања:
  97.634
  Да.
   
 3. LunaGrey

  LunaGrey Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2018
  Пораки:
  1.007
  Допаѓања:
  13.040
  Пол:
  Женски
  треба да е иста боја како контролната линија или потемна.
  ако е побледа е негативен.
  прави секој ден, ќе ти потемни за 2,3 дена.
   
  На Ana245 и Anomis11 им се допаѓа ова.
 4. princess5

  princess5 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  1.559
  Допаѓања:
  8.857
  Пол:
  Женски
  Феминки на 11ден од циклус правен тестов за овулација првпат жар линиичка Значи денес настанала овулацијата и да имаме односи денес утре или како ? Нова сум со следење овулација но докторотв пред 2 дена ми виде убави фоликули и решив да проверувам кога ќе настане
   

  Прикачени фајлови:

  На *Sara*, Ana245 и kukla21 им се допаѓа ова.
 5. kukla21

  kukla21 Мама Член на тимот

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  19.849
  Допаѓања:
  97.634
  Тоа е тоа :)
   
  На princess5 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. princess5

  princess5 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  1.559
  Допаѓања:
  8.857
  Пол:
  Женски
  Ти благодарам мила... значи да се фрлиме на "работа" денес и утре така ?
   
  На Anomis11 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Ana245

  Ana245 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 септември 2018
  Пораки:
  105
  Допаѓања:
  196
  Пол:
  Женски
  Требало и ден два пред овулација
   
  На princess5 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. kukla21

  kukla21 Мама Член на тимот

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  19.849
  Допаѓања:
  97.634
  :nod:
  :inlove::inlove::l::l:
   
  На princess5 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. LunaGrey

  LunaGrey Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2018
  Пораки:
  1.007
  Допаѓања:
  13.040
  Пол:
  Женски
  овулација настанува 12-36 часа после позитивен тест.
   
  На thelittle17 и princess5 им се допаѓа ова.
 10. bube90

  bube90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 август 2016
  Пораки:
  123
  Допаѓања:
  152
  Пол:
  Женски
  Девојки, дали е ова позитивен тест за овулација?
  Претходните 2 дена имав 1 темна и една бледа линија, а денес вака.
   

  Прикачени фајлови:

  • ffff.jpg
   ffff.jpg
   Големина на фајлот:
   143,5 KB
   Прегледи:
   70
  На Milobebence и Martka им се допаѓа ова.
 11. Saba08

  Saba08 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2017
  Пораки:
  533
  Допаѓања:
  577
  Пол:
  Женски
  Да, позитивен е (fingers)
   
  На Martka и bube90 им се допаѓа ова.
 12. Ceculka

  Ceculka Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 март 2019
  Пораки:
  236
  Допаѓања:
  273
  Пол:
  Женски
  Дали е ова позитивен тест?
   

  Прикачени фајлови:

  На Martka му/ѝ се допаѓа ова.
 13. LunaGrey

  LunaGrey Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2018
  Пораки:
  1.007
  Допаѓања:
  13.040
  Пол:
  Женски
  da
   
 14. IRBBB

  IRBBB Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 октомври 2019
  Пораки:
  184
  Допаѓања:
  377
  Пол:
  Женски
  Си земав maybe baby микроскопче и претходниве 4 дена ми покажуваше папрати. Денес го правам пак тестот во неколку наврати и ми испаѓа како саќе сликата. Во упатството никаде немаше таква слика.
  Отприлика изгледа вака слично.
  Некој искуство?
   

  Прикачени фајлови:

 15. Ana245

  Ana245 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 септември 2018
  Пораки:
  105
  Допаѓања:
  196
  Пол:
  Женски
  Дали е позитивен?
   

  Прикачени фајлови:

 16. IRBBB

  IRBBB Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 октомври 2019
  Пораки:
  184
  Допаѓања:
  377
  Пол:
  Женски
  Дааа! Честиткииии! :clap:
   
 17. Ana245

  Ana245 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 септември 2018
  Пораки:
  105
  Допаѓања:
  196
  Пол:
  Женски
  Ова е тест за овулација иначе :)
   
  На Poppins му/ѝ се допаѓа ова.
 18. IRBBB

  IRBBB Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 октомври 2019
  Пораки:
  184
  Допаѓања:
  377
  Пол:
  Женски
  Омг (facepalm)
  Немам поим тогаш.
  Извини. :tmi:
   
 19. bube90

  bube90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 август 2016
  Пораки:
  123
  Допаѓања:
  152
  Пол:
  Женски
  Треба да се со ист интензитет двете цртички. Мене едната ми изгледа побледа, провери утре наутро пак
   
  На Ana245 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Ana245

  Ana245 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 септември 2018
  Пораки:
  105
  Допаѓања:
  196
  Пол:
  Женски
  Ова е од денес 18ти ден, касна овулација,сега позитивен е?
   

  Прикачени фајлови: