Тест за овулација

Дискусија во 'Бременост' започната од newring86, 9 август 2015.

 1. Miiaaa98

  Miiaaa98 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2019
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  897
  Пол:
  Женски
  20200215_142155.jpg

  Женски чудно ми е малце можно ли е , вчера само што ми заврши менс. И денес почнав со тестовите за овулација знаци за неколку дена ке имам овулација .. некако многу бргу ? ?
   
 2. Bubce38

  Bubce38 Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2016
  Пораки:
  5.436
  Допаѓања:
  106.660
  Пол:
  Женски
  Ехеее.
  Рано е сеуште за овулација
  Цртките треба да бидат исти во интензитетот на бојата.
  Ќе поминат денови дур стане и другата жар црвена
   
  На Miiaaa98 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Miiaaa98

  Miiaaa98 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2019
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  897
  Пол:
  Женски

  Да знам но се чудам зошто рано е и за бледа црта , не би требало ни бледа .. незнам збунета сум
   
 4. Bubce38

  Bubce38 Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2016
  Пораки:
  5.436
  Допаѓања:
  106.660
  Пол:
  Женски
  Па добро..
  Можеби месецов ќе имаш порана овулација. Можно е и тоа.
  Следи секој ден и ќе видиш.
  Со среќа:sun:
   
  На Ilari и Miiaaa98 им се допаѓа ова.
 5. Miiaaa98

  Miiaaa98 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2019
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  897
  Пол:
  Женски
  Фала златна:l:
   
 6. Happyinlove

  Happyinlove Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2011
  Пораки:
  1.662
  Допаѓања:
  5.682
  Пол:
  Женски
  Може бледа линија да имаш и од кога ке ти помине овулација.
  Ке приметуваш утре за нијанса ке биде потемна,па кога ке се изедначат и кога втората цртка ке биде потемна од првата тогаш ке бидете активни .
  А и јас имав рана овулација,одма после циклус така беше 10ти 11ти ден не паметам. И оп бебе:).
  Ти посакувам успех.(fingers)
   
  На Miiaaa98 и Bella_Stella им се допаѓа ова.
 7. Saba08

  Saba08 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2017
  Пораки:
  499
  Допаѓања:
  541
  Пол:
  Женски
  20200215_180159.jpg @Miiaaa98 и моите тестови од кога ќе ми заврши се со позабележителна линија, па станува посветла и како наближува овулацијата, пак почнува да темнее. Овој тест ми е од 12-ти ден, а овулацијата ми беше наредниот ден, потврдено и со други симптоми. Значи, тестот е позитивен кога ќе бидат линиите вакви, тест линијата потемна или барем со иста боја како и контролната. Тестирај се и постирај, ќе ти помагаме колку знаеме и можеме :)
   
  На Miiaaa98 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Miiaaa98

  Miiaaa98 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2019
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  897
  Пол:
  Женски

  Фала многу срцки , ке продолжам да направам секој ден , не ги фрлам ги лепам на тетратка за да ги видам линиите фала уште еднаш :l::l:
   
  На Saba08 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Saba08

  Saba08 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2017
  Пораки:
  499
  Допаѓања:
  541
  Пол:
  Женски
  Јас ја имам и апликацијата Glow, имаш опција да ги фотографираш тестовите и она автоматски ти кажува кога е негативен, позитивен или пик и според тоа ја пресметува овулацијата. Фотографиите од тестовите ти остануваат, си ги имаш за секој ден, од секој месец, да знаеш ако ти досади да ги лепиш ;)
   
  На Miiaaa98 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Miiaaa98

  Miiaaa98 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2019
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  897
  Пол:
  Женски
  Баш ја инсталирав интересна е и убаво, ти благодарам што одвојуваш време за да ми пишеш по детално :l:
   
  На Saba08 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. IRBBB

  IRBBB Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 октомври 2019
  Пораки:
  176
  Допаѓања:
  367
  Пол:
  Женски
  Девојки позитивен е или да чекам уште појака цртка? received_486915508652388~2.jpeg
   
  На Martka и Bella_Stella им се допаѓа ова.
 12. Saba08

  Saba08 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2017
  Пораки:
  499
  Допаѓања:
  541
  Пол:
  Женски
  На IRBBB му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Grasiela**

  Grasiela** Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2018
  Пораки:
  173
  Допаѓања:
  145
  Пол:
  Женски
  20200229_125107-01.jpeg Јас имам 2 исти линии ама и двете бледи некако во споредба со тестот погоре или? И ми се изјасниа после 15тина минути, незнам дали е позитивен?
   
 14. BabyD0ll

  BabyD0ll Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2011
  Пораки:
  387
  Допаѓања:
  411
  Пол:
  Женски
  Феминки, денес направив тест за овулација, 14 ден од циклусот ми е.
  Што значи тестов, пишува дека е позитивен.
  Дали овулирам денес или за 2 дена?
   

  Прикачени фајлови:

 15. Ana245

  Ana245 Активен член

  Се зачлени на:
  17 септември 2018
  Пораки:
  96
  Допаѓања:
  175
  Пол:
  Женски
  Три дена фатете се за работа:D
   
  На BabyD0ll му/ѝ се допаѓа ова.
 16. LunaGrey

  LunaGrey Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2018
  Пораки:
  932
  Допаѓања:
  11.925
  Пол:
  Женски
  За 24 часа
  Почни од денес со односи
   
  На BabyD0ll му/ѝ се допаѓа ова.
 17. BabyD0ll

  BabyD0ll Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2011
  Пораки:
  387
  Допаѓања:
  411
  Пол:
  Женски
  Синоќа имав односи. Или нема врска тоа :wasntme:
  Знам дека во ваква ситуација може да трескам со прашањава, ама желбата за бебче е преголема. :$
  П.с. За прво бебе пробуваме.
   
 18. LunaGrey

  LunaGrey Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2018
  Пораки:
  932
  Допаѓања:
  11.925
  Пол:
  Женски
  дента пред овулација и дента на овулацијата се најголеми шансите за зачнување, ама не мора само тие денови да пробувате, јас на пример имав односи 5,6 дена , кога апликацијата покажува плодни денови.
  Јајце клетката седи во тубата 24 часа откако ќе настане овулација и чека да биде оплодена така да обавезно и денес имајте односи за да ви бидат повисоки шансите. Среќно
   
  На BabyD0ll му/ѝ се допаѓа ова.
 19. babybubu

  babybubu Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 мај 2014
  Пораки:
  213
  Допаѓања:
  118
  Пол:
  Женски
  Од каде може да се купат тестови за овулација кај нас? Не сакам од нигде да нарачувам моментално од странство.
   
  На CareTee му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Lejlaah

  Lejlaah Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2018
  Пораки:
  541
  Допаѓања:
  1.094
  Пол:
  Женски
  Никогаш до сега не сум имала болна овулација ама еве вејќе 2 пат толку боли. Толку зголемрн исцедок и болка ненормална . Како да се справсм до ова ?